afrykańska sawanna Kenia
W Kenii dominuje fauna typowa dla afrykańskiej sawanny oraz świetlistych lasów podzwrotnikowych | fot.: stock.adobe.com

Kenia – fantastyczna podróż po Czarnym Lądzie

Jeśli jesteś pasjonatem zróżnicowanej topografii i różnorodności krajobrazów, jeśli lubisz podążać za dziką naturą i podziwiać nizinne sawanny, ale i wulkaniczne wzniesienia, zarówno pustynie, jak i lasy, to Kenia jest miejscem, które czeka na Ciebie. Przeżyjesz niezapomniane wrażenia, a kraj, który wydaje się odległy i niedostępny skradnie Twoje serce.

Poznaj uroki Afryki

Afryka dla wielu z nas znana jest wyłącznie z książek, atlasów, czy internetu. Z pewnością zasługuje na to, by poznać ją osobiście. Wyprawę na Czarny Ląd warto rozpocząć od Kenii, państwa leżącego na wschodnim wybrzeżu kontynentu nad Oceanem Indyjskim. Ciężko jest znaleźć drugie takie miejsce oferujące tyle samo atrakcji jednocześnie. Przemierzanie sawanny i tropikalnego lasu może poprzedzić oglądanie zapierającej dech w piersiach pustyni. Uwagę przyciągają również masy wulkaniczne oraz wulkany, które już wygasły, takie jak Mount Kenia, czy Mount Elgon. Za atrakcję Kenii (choć wiemy, że to trochę naciągane) można uznać też leżącą na granicy z Tanzanią Kilimandżaro.  Jest najwyższą górą Afryki i jednym z najwyższych samotnych masywów.

Kilimandżaro (5895 m n.p.m)
Na granicy Kenii i Tanzanii, wśród sawanny wyrasta najsłynniejsza góra góra, czyli Kilimandżaro (5895 m n.p.m) | fot.: stock.adobe.com

 

Rozciągające się wzdłuż rzek Tana i Galana parki narodowe, jeziora Turcana i Wiktorii, to tylko niektóre stałe punkty dla odwiedzających turystów. Jednak większość z nich w pierwszej kolejności pragnie zobaczyć safari. To właśnie ta możliwość obcowania z dziką przyrodą i zwierzętami jest główną wizytówką Czarnego Lądu. Przejazd samochodem po safari zachowując wszelkie środki ostrożności, pozwala podziwiać lwy, żyrafy, gepardy, hipopotamy, krokodyle, słonie, zebry, gazele w ich naturalnym środowisku. Jest to jedyna w swoim rodzaju przygoda, gwarantująca dreszczyk emocji i piękne widoki.

lew na sawannie
Przejazd samochodem po safari zachowując wszelkie środki ostrożności, pozwala podziwiać lwy | fot.: stock.adobe.com

Kenia jako miejsce rozrywki

Oprócz pięknych krajobrazów i dzikiej zwierzyny Kenia zachęca turystów licznymi miejscami rozrywki. Dlatego też jest również atrakcyjna dla osób, które cenią dobrą zabawę. Nocne życie urozmaicają kluby, puby, bary, bardzo często z muzyką na żywo. Na uwagę zasługuje Nairobi, 3-milionowe miasto, które jest stolicą Kenii. Słynie z pysznego jedzenia i oferowania przeróżnych form spędzania wolnego czasu. To właśnie tu znajduje się centrum biznesu kenijskiego. Widok wielkich wieżowców, które stanowią tło Parku Narodowego zamieszkiwanego przez dzikie zwierzęta, jest niesamowitym obrazkiem zwracającym zainteresowanie każdego zwiedzającego.

Zebry w Nairobi
Niedaleko miasta znajduje się Park Narodowy Nairobi | fot.: stock.adobe.com

Kenia obfituje w centra turystyczne umiejscowione wzdłuż linii wybrzeża. Nurkowanie w oceanie, kąpiele słoneczne na egzotycznych plażach, to nie wszystko, czego można się spodziewać. Spacery po dnie oceanu podczas odpływu są niezapomnianym wrażeniem, podobnie jak kąpiele w turkusowej wodzie ogrzanej promieniami słońca.

Mount Kenya, Afryka
Kenia to masyw wulkaniczny w Kenii, wysokość 5199 m n.p.m.. To najwyższy szczyt w Kenii i drugi szczyt w Afryce | fot.: stock.adobe.com

Mombasa – połączenie wielu kultur

Mombasa to drugie co do wielkości miasto w kraju i to właśnie tu łączą się kultury: afrykańska, arabska, hinduska i europejska. Architektura tego miejsca jest wyjątkowa. Hinduskie świątynie sąsiadują z kościołami i meczetami. Na targu można kupić indyjskie przyprawy, afrykańskie owoce oraz tanie, chińskie produkty. Na ulicach jednakowo królują stroje wszystkich tych kultur, tworząc niesamowity pejzaż kolorów i przeróżnych barw.

przyprawy z Afryki
Na targu można kupić indyjskie przyprawy, afrykańskie owoce oraz tanie, chińskie produkty | fot.: stock.adobe.com

Kenia jest bez wątpienia wyjątkowym miejscem na świecie, gdzie oprócz dzikiej, nieokiełznanej przyrody możemy podziwiać kulturę, obyczaje i różnorodność rdzennych mieszkańców. Podróż po Czarnym Lądzie trzeba przeżyć samemu, by móc zrozumieć jej niepowtarzalność i oryginalność. Doświadczenia zdobyte w czasie tej przygody pozostaną nie tylko na zdjęciach, ale również w sercu, które, chociaż w części będzie należało już do Kenii.

KCZ

Sprawdź także

Nurkowanie na Zanzibarze

Bezpieczne wczasy i podróże do Afryki z CARTER®

Nie należy rezygnować ani odkładać na potem podróżniczych planów i marzeń! Wiele hoteli odpoczęło ostatnie …