Idealnym sposobem na posmakowanie wygody i obsługi na najwyższym poziomie jest skorzystanie z oferty najbardziej luksusowych hoteli na świecie. Ich gościnność zdecydowanie nie należy do tanich, ale z pewnością zadowoli najbardziej wymagających klientów.
Luksus po europejsku
Europejskie podwórko może poszczycić się bogatym zapleczem hotelowym. Do tych najbardziej wyśmienitych należy Westin Excelsior w Rzymie. Zbudowany w 1906 roku, znajduje się w jednej na najcenniejszych lokalizacji tego miasta, na słynnej Via Vittorio Veneto. Obiekt wyposażony jest w meble w stylu Empire. Posiada także wewnętrzne baseny, stylizowane na łaźnie rzymskie. Do hotelu należy Café Doney, w której w weekendy, można posłuchać śpiewaków operowych. Najdroższy apartament Cupola Suite został wyremontowany za skromne 7 mln USD. Zajmuje dwie kondygnacje, co czyni go największym apartamentem we Włoszech.
Kolejna słynna europejska stolica, Paryż, może być dumna z eleganckiego Hotel Plaza Athenèe. Na piątym piętrze budynku znajduje się największy apartament we Francji, oczywiście z widokiem na Wieżę Eiffela. Do dyspozycji gości jest m.in. prywatna kuchnia i łaźnia parowa. Wystrój wnętrza, utrzymany w stylu francuskiej regencji, dostępny jest za jedyne 27000 USD za noc.
Udając się nieznacznie dalej, na pogranicze Europy i Azji, możemy odwiedzić majestatyczny Mardan Palace, znany jako najdroższy resort w Europie. Zlokalizowany w miejscowości Lara, niedaleko słynnej Antalyi (w Turcji), kosztował około 1,4mld USD. W ofercie hotelu jest ponad 560 pokoi, spa o powierzchni ponad 1000 m kw., 4 akwaria i potężny basen. Prywatną plażę uatrakcyjnia złoty piasek sprowadzony z Egiptu. Komfort i luksus zapewniają meble wyłożone aksamitem, podłogi wykonane z egzotycznych gatunków drewna i najznakomitsze marmury w łazienkach.
Trochę dalej i na bogato
Prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalny luksusowy hotel na świecie to Burj Al Arab w Dubaju. Jego architektura nawiązuje kształtem do żagla. Wybudowany w 1999 roku za miliard dolarów jest określany jako hotel 7-gwiazdkowy. Nic w tym dziwnego, skoro ściany obiektu wyłożone są płatkami 24-karatowego złota. Jest to również dziesiąty najwyższy hotel na świecie. Nie można odmówić mu ekstrawagancji serwisu, gdyż w menu Burj Al Arab posiada szeroki wybór poduszek. Każdy apartament oferuje gościom pełnowymiarowe kosmetyki marki Hermes, a w recepcji można zamówić szofera, który zabierze nas na przejażdżkę Rolls-Roycem. Noc w Royal Suite kosztuje 24000 USD.
Jeszcze więcej trzeba zapłacić za skorzystanie z najlepszego apartamentu w hotelu The Plaza w Nowym Jorku. Zlokalizowany w centrum miasta, na jednej z najdroższych działek, hotel powstał w 1907 roku. W swojej ponad 100-letniej historii gościł wiele wybitnych osobistości, koronowane głowy, światowych przywódców i gwiazdy Hollywood. Apartament The Royal, o powierzchni 415 m kw., z trzema sypialniami i dostępem do prywatnej windy, jest stylizowany na pałac. Dodatkowo widok na Piątą Aleję i legendarną fontannę Pulitzera może usprawiedliwić cenę 30000 USD za noc spędzoną w tej nowojorskiej legendzie.
Pozostając na amerykańskiej ziemi, warto zwrócić uwagę na oryginalne miejsce w Las Vegas. Hotel The Palms słynie z obsługi z najwyższej półki i charakterystycznego designu. Renowacja hotelu kosztowała 690 mln USD, a dzięki niej powstał resort przepełniony duchem popartu i słynnych ikon pop kultury. W lobby znajdują się obrazy Andy Warhola i Jean- Michel Basquiata, piwniczka szkockiej wyceniona jest na ponad 3 miliony dolarów, a restauracja została odznaczona gwiazdką Michelina. Najsłynniejszy apartament to 2-poziomowa Villa Sky o powierzchni 790 m kw., wyposażona w obrotowe łózko, prywatną siłownię, kino i bar.
Najdroższa ekstrawagancja
Wszystkie standardowe luksusy dostępne w obiektach hotelowych odchodzą w cień, kiedy mowa o najdroższym hotelu na świecie. Lover’s Deep Luxury Submarine to niezaprzeczalnie synonim ekstrawagancji. Ten niezwykły obiekt powstał w łodzi podwodnej, która kiedyś była wykorzystywana przez wojsko. Jest zacumowana na Karaibach, w porcie wyspy St. Lucia i posiada wyposażenie tylko z najwyższej klasy. Podłogi wykładane marmurami i najznakomitszymi gatunkami drewna, designerskie sypialnie i centra rozrywki, to absolutny standard. Dodatkową atrakcją, oczywiście w cenie pływającego prestiżu, znajdują się pokoje z panoramicznym podwodnym widokiem. Noc w takich miejscu kosztuje niebagatelne 150000 USD.
KKA