Las Vegas
Las Vegas nigdy nie zasypia | fot.: Fotolia

Najciekawsze miejsca w Ameryce Północnej

Każdy amerykański stan to odmienna kultura, zwyczaje, krajobrazy oraz miejscami, które warto zobaczyć, tzw. must see. Ameryka jest bardzo rozległa, a więc naiwnością byłoby twierdzenie, że poniższe destynacje wyczerpują temat. Zacznijmy jednak od tych, które cieszą się największą popularnością wśród turystów.

Las Vegas

Najsłynniejsze miasto świata, które nigdy nie zasypia, czyli Las Vegas zbudowane zostało na samym środku pustyni w Nevadzie i stanowi prawdziwy raj dla osób, które lubią spędzać czas w kasynach, a także chciałyby zobaczyć siedlisko kiczu, przepychu i nieskomplikowanej zabawy. Oraz „perełki architektury”, czyli najsłynniejsze światowe budowle w dużym pomniejszeniu.

To właśnie w tym miejscu znajdują się najsłynniejsze kasyna, największe i luksusowe hotele, a także liczne restauracje, które serwują dania pochodzące ze wszystkich stron świata. Warto przy tym podkreślić, iż Las Vegas przyciąga do siebie nie tylko tych, którzy chcieliby łatwo powiększyć swój majątek w okolicznych kasynach, a także pary, które marzą o szybkim ślubie i rodziny z dziećmi. W Vegas można zobaczyć występy najbardziej znanych artystów z całego świata w tym jeden z najpopularniejszych cyrków świata, czyli Cirque de Soleil. Także wśród koncertów znajdziemy propozycje najbardziej popularnych muzyków na świecie od Depeche Mode, Shakiry, Britney Spears po Roba Stewarda.

Spędzając wakacje w Las Vegas, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na Fonatnnę Bellagio będącą symbolem tego miasta. Koncert muzyki, wody i światła to prawdziwa gratka nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci. Warto również wybrać się do Muzeum Neonu, a także na Stratosphere Tower, czyli wieżę, na której szczycie znajduje się punkt widokowy, z którego można podziwiać przepiękną panoramę miasta.

Wielki Kanion

Obowiązkowym punktem na mapie podczas wycieczki do Ameryki Północnej jest Wielki Kanion Kolorado, który znajduje się w stanie Arizona. Kanion przez tysiące lat był rzeźbiony przez płynącą nim rzekę Colorado i obecnie stanowi najbardziej znaną atrakcję przyrodniczą na całym świecie. Drugiego takiego miejsca na próżno szukać, dlatego też każda osoba wybierając się do Ameryki, obowiązkowo zalicza ten punkt w swoim planie wycieczki. Miejsce to jest prawdziwą gratką dla poszukiwaczy przygód, a turyści, którzy chcieliby aktywnie spędzić czas w tym miejscu, powinni wybrać się na spływ specjalnymi tratwami lub pontonami po rzece Colorado. Dosyć ciekawa powinna być również wycieczka w głąb kanionu, ponieważ w ten sposób można z bliska przyjrzeć się całemu pięknu tego niezwykłego miejsca.

Kanion Kolorado
Kanion przez tysiące lat był rzeźbiony przez płynącą nim rzekę Colorado i obecnie stanowi najbardziej znaną atrakcję przyrodniczą na całym świecie | fot.: Fotolia

San Francisco

Jedno z najpiękniejszych miast w całej Ameryce, które położone jest nad samym Oceanem Spokojnym i 48 wzgórzach, czyli San Francisco to prawdziwy raj, dlatego też nie ma się co dziwić, iż w jego najbliższej okolicy zamieszkało wiele najbardziej znanych gwiazd z pierwszych stron gazet. Na co jednak warto zwrócić uwagę, wybierając się to tego przepięknego miasta? Jedną z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji w tym mieście jest słynny most Golden Gate, a także wyspa Alcatraz, na której niegdyś znajdowało się jedno z najsłynniejszych na całym świecie więzień.

Most Golden Gate, San Francisco USA
Most Golden Gate, jedna z największych atrakcji San Francisco | fot.: Fotolia

KPA

Sprawdź także

Golden Gate most w San Francisco

USA: podróż Wschodnim czy Zachodnim Wybrzeżem?

Stany Zjednoczone to dla wielu Polaków jeden z najważniejszych celów turystycznych w życiu. Wielu z …