upychacz metro
Upychacz w metrze - pracownik tokijskiego metra lub kolei naziemnej, którego zadaniem jest upychanie ludzi do pociągów w czasie porannego i wieczornego szczytu komunikacyjnego | fot.: By Chris 73 / Wikimedia Commons, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1758523

Najdziwniejsze zawody świata

Kto z nas jako dziecko nie wyobrażał sobie, że w przyszłości zostanie księżniczką, aktorką, żołnierzem albo pilotem? Zazwyczaj z czasem dojrzewamy do zmiany decyzji dotyczącej zawodu, bywa i tak, że zmusza nas do tego sytuacja. Są jednak na świecie osoby, które wykonują zawody tak wyjątkowe, że większość z nas nawet w czasach dzieciństwa nie brała ich pod uwagę w swych wyobrażeniach dorosłości. Tymczasem okazuje się, że warto popuścić wodze fantazji – bowiem która z dziewczynek nie chciałaby zostać syreną? I czy znalazłby się choć jeden chłopiec, który nie marzyłby o karierze zawodowego rabusia? Jeśli bierzesz pod uwagę przebranżowienie, albo szukasz inspiracji do rozwoju własnej kariery poznaj najdziwniejsze zawody świata.

Dookoła świata

W różnych częściach świata można spotkać ludzi, pełniących zawodowo funkcje niespotykane nigdzie indziej. Jedynym z niezwykle potrzebnych zawodów w Japonii stał się tzw. Upychacz pasażerów (Oshiya ). Elegancko ubrani upychacze, wyposażeni w białe rękawiczki są obecni na wszystkich stacjach metra oraz większych przystankach tramwajowych i kolei podmiejskiej. Ich zadaniem jest zadbanie o to, aby wykorzystano każdy (w Japonii szalenie cenny) centymetr miejsca w pociągach i tramwajach.

W USA spotkać można wiele ciekawych zawodów. Jednym z nich jest marzenie wielu dziewczynek – zawodowa syrena. W kasynach na terenie słynnego Las Vegas można spotkać kobiety, których zadaniem jest pływanie w ogromnych akwariach w specjalnych strojach przywodzących na myśl mityczne syreny.

kobieta syrenka w akwarium
W kasynach w USA można spotkać prawdziwe syrenki | fot.: stock.adobe.com

Kobiety, które w dzieciństwie uwielbiały zabawy lalkami mogą również w USA postarać się o posadę projektantki sukienek dla lalek Barbie. Wymagania wobec tego stanowiska są szczególnie wysokie. Nie wystarczy bowiem umiejętność tworzenia niepowtarzalnych ubrań w nieco mniejszej wersji. Dziewczynki kolekcjonując garderobę dla swych ukochanych lalek mają najwyższe wymagania, a wszystkie kreacje muszą być piękne, kolorowe, bogato zdobione. Bez wątpienia ta praca – to wyzwanie!

W Australii i w Afryce idealną pracę znajdą prawdziwi twardziele. Większość z nas nie wyobraża sobie codziennej pracy w tak stresujących warunkach, jednak łowca jadu to niezwykle potrzebne zajęcie. Osoby je wykonujące odpowiedzialne są za pozyskiwanie jadu od najgroźniejszych węży, a następnie przekazywanie go do firm farmaceutycznych. To dzięki łowcom jadu powstają surowice i wiele cennych leków, z których korzystamy na całym świecie.

Podróże i przygody w godzinach pracy

Dla tych, którzy kochają podróże wspaniałą ofertą pracy okaże się na pewno stanowisko testera zjeżdżalni wodnych. Zabawa i zastrzyk adrenaliny gwarantowane! Nie jest to niestety praca na stałe, jednak kilkumiesięczny kontrakt oferujący przeloty, zakwaterowanie w najlepszych hotelach i niezapomniane wrażenia ze zjazdów na najróżniejszych zjeżdżalniach to dla wielu praca marzeń.

Osoby grające w golfa pewnie nie raz zastanawiały się co dzieje się z tymi wszystkimi piłeczkami, które po niefortunnych uderzeniach lądują na dnie zbiornika wodnego. Wówczas do gry wkracza profesjonalny nurek – poławiacz piłeczek golfowych. Większe pola golfowe zatrudniają nurków, którzy w czasie jednego tylko popołudnia potrafią wyłowić nawet kilka tysięcy piłeczek!

Praca dla ludzi o mocnych nerwach

Tanatopraktor to bez wątpienia praca nie dla każdego. Jest to bowiem specjalista (zwany też stylistą pośmiertnym), który odpowiada za ukrycie śladów choroby lub wypadku, które dotknęły zmarłą osobę. Wykonuje specjalistyczne makijaże, dobiera najodpowiedniejsze stroje i balsamuje zwłoki. Dzięki jego pracy zmarli zostają przygotowani do dalszej, samotnej podróży.

Na rynku pracy znaleźć można również oferty dla osób, które sprzątają miejsca zbrodni. To często bardzo obciążające psychicznie zajęcie, które zdecydowanie lepiej powierzyć profesjonalistom. Miejsca zabójstw, samobójstw wymagają przygotowania do ponownego użytkowania, dlatego rola osób je sprzątających jest nie do przecenienia.

kobieta jedząca czekoladę
Najdziwniejsze zawody świata mogą być wymarzoną pracą | fot.: stock.adobe,.com

Co jakiś czas pojawiają się w internecie oferty pracy dla osób z całego globu, które mogą spełnić swe marzenia pracując np. jako tester hoteli na rajskiej wyspie lub degustator czekoladek o rozmaitych nadzieniach. Najdziwniejsze zawody świata mogą być wymarzoną pracą, ale mogą też wymagać wielu wyjątkowych umiejętności. Pokazują jednak, że kariera na wymyślonych w dziecinnej wyobraźni stanowiskach stoi otworem! W USA istnieje nawet firma, której pracownicy zawodowo napadają na korporacje i urzędy. Znalezione luki w zabezpieczeniach dzięki takim rabusiom mogą zostać wykryte na czas. A kto z nas nie chciałby czasem zostać profesjonalnym bandytą i jeszcze bezpiecznie na tym zarobić?

ŁMI

Sprawdź także

matka z córką w biurze

Praca po urlopie macierzyńskim

Narodziny dziecka to zawsze pełen emocji moment, w którym młodzi rodzice muszą oswoić się z …