Jahorina, Bosnia i Hercegovina
Jahorina, Bosnia i Hercegovina | fot.: Fotolia

Nieodkryte ośrodki narciarskie na najbliższy sezon

Stoki Włoch i Austrii nieprzerwanie królują na listach najpopularniejszych kurortów narciarskich. Jednak niezależnie od tego, czy chcemy uciec od tłumów, poczuć się jak na Igrzyskach Olimpijskich, czy pojeździć w wyjątkowych okolicznościach przyrody, wybór jest o wiele większy. Internetowe biuro podróży, Tripsta.pl, przygotowało propozycję trzech miejsc, nieodkrytych jeszcze przez amatorów sportów zimowych.

Najlepszy wybór, by uniknąć tłumu: Kranjska Gora, Słowenia

Zlokalizowany tuż przy granicy z Austrią region Kranjska Gora oferuje mnóstwo zapierających dech w piersiach widoków oraz bogatą infrastrukturę alpejskich ośrodków narciarskich. Zbocza Kranjskiej Gory to aż 10 resortów narciarskich pozwalających cieszyć się białym szaleństwem w uroczym otoczeniu z dala od tłumów, które zdarzają się w najbardziej popularnych kurortach. Niewiele osób wie, że to pasmo jest częścią południowych krańców Alp. Stoki wyposażone są w wygodne wyciągi i armatki śnieżne, które zapewniają odpowiednie warunki do jazdy, niezależnie od pogody.

Kranjska Gora, Slovenia
Kranjska Gora, Slovenia | fot.: Fotolia
Ceny bezpośrednich lotów z Warszawy do Lublany (oddalonej od Kranjskiej Gory o 80 km) zaczynają się od 580 zł.

Z bogatą historią w tle: Jahorina, Bośnia i Hercegowina

Od czasu, kiedy Sarajewo było gospodarzem Zimowych Igrzysk Olimpijskich, minęło ponad 30 lat. W latach 90. w trakcie wojny w Bośni miasteczko olimpijskie zostało prawie całkowicie zniszczone. Od kilku sezonów region znów otwiera się dla turystów, oferując ponad 12 000 km tras zjazdowych o ciekawej infrastrukturze. Dogodne położenie geograficzne – niecałe 30 km od Sarajeva – bogata historia oraz szerokie możliwości rekreacji z pewnością będą przyciągały coraz więcej amatorów zimowego szaleństwa.

Lot z Warszawy do Sarajewa z jedną przesiadką (w Lublanie) to koszt około 800 zł.

Nie tylko dla olimpijczyków: Soczi, Rosja

Sam fakt, że Soczi było organizatorem zeszłorocznych Zimowych Igrzysk Olimpijskich, czyni je miejscem wartym rozważenia. Jest to idealna propozycja dla poszukujących spokojnego i niezatłoczonego resortu zimowego.

Soczi, Rosja
Soczi, Rosja | fot.: Fotolia

W samym Soczi, jak i w okolicy, znajdują się cztery niezależne ośrodki sportów zimowych z nowoczesną infrastrukturą, które zapewniają atrakcje nawet dla najbardziej wymagających amatorów białego szaleństwa. Pomimo stosunkowo wysokich cen i dłuższego czasu podróży niż w przypadku europejskich kurortów, spędzenie ferii zimowych w Soczi to decyzja warta poniesionych kosztów. Ten dynamicznie zyskujący na popularności kurort z pewnością szybko wejdzie do czołówki najpopularniejszych zimowych resortów.

Loty z Warszawy do Soczi z przesiadką w Moskwie to koszt około 1400 zł.

Inne trasy oraz więcej możliwości połączeń dostępnych jest na stronie Tripsta.pl

@infoWire

Sprawdź także

Gorce Turbacz oznaczenia na szczycie

Szlaki piesze a szlaki narciarskie – jak czytać kolory szlaków?

 Już od wielu lat istnieje przekonanie, że kolor szlaku ma bezpośredni wpływ na jego trudność. …