Rejsy w Chorwacji, czyli pomysł na wakacje z dziećmi

Rejsy wakacyjne to propozycja dla osób, które chcą zaznać wypoczynku na pokładzie luksusowego jachtu, a przy tym poznać nieco życie na pokładzie. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Kiedy na świat przychodzą dzieci zmieniają się zwykle priorytety oraz podejście do życia. Widać to na każdym kroku, w tym również podczas planowania wakacji, kiedy to zwykle szuka się opcji „spokojniejszych”, odrzucając z miejsca takie pomysły, jak rejsy. Jak się jednak okazuje po bliższym przeanalizowaniu tematu, jest to spory błąd. Wystarczy bowiem znaleźć odpowiednią ofertę, stworzoną stricte z myślą o rodzinach z dziećmi, aby rejs okazał się być najlepszą możliwą opcją zarówno dla dorosłych, jak i dla ich pociech.

Rejsy – oferta dla każdego

W związku z rosnącym zainteresowaniem wakacjami pod żaglami, na rynku turystycznym pojawiło się wiele zróżnicowanych propozycji, z których każda dedykowana jest innej grupie urlopowiczów. Mamy zatem rejsy wakacyjne, rejsy szkoleniowe, intensywną żeglugę oraz rejsy rodzinne.

Rejsy wakacyjne to propozycja dla osób, które chcą zaznać wypoczynku na pokładzie luksusowego jachtu, a przy tym poznać nieco życie na pokładzie. W czasie ich trwania można do woli wylegiwać się na pokładzie, uprawiać sporty wodne, zwiedzać portowe miasteczka, ale też stanąć za sterami, czy też poznać tajniki nawigacji. A wszystko to pod kontrolą doświadczonego skippera.

Rejsy szkoleniowe to opcja dla osób, które chcą poznać żeglarskie rzemiosło od strony bardziej praktycznej, a w przyszłości być może samodzielnie wypłynąć w morze. W trakcie wyprawy uczestnicy stają się pełnoprawnymi członkami załogi i poznają od podszewki życie na morzu. Uczą się manewrów, nawigacji, obsługi radiostacji, prawa i etykiety morskiej. Zwieńczeniem takiego urlopu jest egzamin, który stanowi pierwszy krok do zostania prawdziwym wilkiem morskim.

Z kolei intensywna żegluga to oferta dla osób bardziej zaawansowanych. Takie wyprawy odbywają się zwykle po trudniejszych szlakach i wymagają od wszystkich uczestników równego zaangażowania w życie na pokładzie oraz sporych umiejętności.

Wreszcie, rejsy rodzinne, czyli to, co będzie głównym obiektem naszego zainteresowania. Jak informuje ekspert serwisu Rejsomat, to propozycja dedykowana dla rodzin z dziećmi, zarówno starszymi, nastolatkami, jak i kilkuletnimi szkrabami. Cały program wakacji jest tu tak pomyślany, aby najmłodsi nie zaznali ani chwili nudy, a dorośli mogli choć od czasu do czasu znaleźć chwilę wyłącznie dla siebie.

Rejsy w Chorwacji dla całej rodziny

Spośród mnóstwa popularnych kierunków, najlepszą opcja na rejsy rodzinne jest bez cienia wątpliwości Chorwacja. Panująca tam stabilna pogoda, spokojne wody Adriatyku, doskonale zorganizowane zaplecze turystyczne oraz mnóstwo atrakcji składa się na idealne warunki dla urlopowiczów w każdym wieku. Nie mniejszym atutem Chorwacji jest odległość. Kraj położony przysłowiowy rzut beretem od Polski pozwala zaoszczędzić nam długich, męczących przelotów, które najmłodsi zwykle źle znoszą.

Atrakcje dla dzieci

Co mogą robić na pokładzie luksusowego jachtu rodzice jest raczej oczywiste. Długą listę otwiera wylegiwanie się na pokładzie, podziwianie mijanych krajobrazów, sączenie zimnych napojów czy też zwiedzanie malowniczych, nadmorskich miasteczek. Często jednak pada w tym miejscu pytanie, co z dziećmi? Czy aby nie zanudzą się one na ograniczonej przestrzeni, jaką jest pokład statku?

W tym miejscu można zdecydowanie odpowiedzieć – nie. Rejsy dają bowiem maluchom okazję do przeżycia przygody życia i poczucia się przynajmniej przez chwilę jak bohaterowie ulubionych bajek czy odkrywcy nieznanych lądów. Na tym jednak atrakcje się nie kończą. Rejsy rodzinne odbywają się zawsze w asyście doświadczonej w pracy z najmłodszymi załogi, która od pierwszego dnia wciąga dzieci w pokładowe obowiązki, uczy żeglarskich węzłów, przybliża życie na pokładzie i opowiada ciekawe historie i anegdoty. W ten sposób wakacje na morzu stają dla naszych pociech nie tylko wspaniałym wypoczynkiem, ale również posiadają duży walor edukacyjny i przyczyniają się do kształtowania charakteru. I kto wie, może też będą początkiem nowej pasji, która będzie im towarzyszyć przez całe życie.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Plenery Gry o tron

Od Chorwacji po Islandię. Zobacz, gdzie toczyła się „Gra o tron”

Premiera szóstego sezonu „Gry o tron” już dzisiaj, 25 kwietnia. Miliony fanów na całym świecie …