Panorama Singapuru
Singapur to imponujące miasto, do którego można się dość łatwo dostać z Polski | fot.: StockAdobe.com

Singapur – miasto-państwo, do którego warto się wybrać

Z roku na rok coraz więcej osób z Polski decyduje się na zagraniczne wyjazdy w celach turystycznych. Zdecydowania większość osób wybiera kraje europejskie, które bez wątpienia są ciekawe pod wieloma względami. Jednak ruch turystyczny w dalsze zakątki świata również wzrasta. Coraz bardziej popularnymi kierunkami stają się państwa azjatyckie, czy też państwa Oceanii. Jednym z popularniejszych celów turystycznych ostatnich lat był Singapur, który jest małym państwem położonym nieopodal Półwyspu Malajskiego.

Singapur to państwo-miasto o bardzo ciekawej historii. Został założony przez Brytyjczyków na początku XIX wieku. Dopiero w roku 1965 wybił się na niepodległość. Aktualnie Singapur posiada jeden z największych portów na świecie. Kraj jest jednym z ważniejszych centrów finansowych świata. Współczesny Singapur to miasto wielkiego biznesu, wysokich drapaczy chmur i mnóstwa luksusowych hoteli.

Na jak długo warto jechać do Singapuru?

Najczęściej Singapur nie jest jedynym celem wycieczki turystów, którzy decydują się udać w tamte strony. Wynika to z faktu, że samo miasto jest mniej więcej wielkości Warszawy. Stąd też kilka dni na zobaczenie najciekawszych miejsc zazwyczaj przeciętnemu turyście wystarcza. Turyści będący w Singapurze potem udają się do Malezji, Tajlandii, czy innego kraju w pobliżu lub też Singapur jest ostatnim miejscem ich wycieczki.

Singapur jest miastem dość zróżnicowanym. Jest tu mnóstwo nowoczesności ale znajdziemy także piękne i zielone parki. Znajdziemy tutaj ludzi o różnych wyznaniach i kulturach. W mieście obok siebie można spotkać świątynie różnych wyznań.

Miejsca godne uwagi podczas pobytu w Singapurze

Centrum miasta ze słynnym Marina Bay

Marina Bay jest prawdziwą wizytówką tego państwa. Jest to znany z wielu fotografii i pocztówek hotel ze „statkiem na dachu”. Jest on położony w centrum miasta, w którym znajdują się najwyższe biurowce, będące siedzibami wielkich światowych korporacji. Bez wątpienia są to interesujące widoki dla każdego miłośnika nowoczesnej architektury. Są to także widoki, które wywrą wrażenie na każdej osobie, która się tam znajdzie. W pobliżu znaleźć możemy ciekawe muzea (na przykład Muzeum Azjatyckich Cywilizacji), a także ekskluzywne centra handlowe. W centrum miasta znajdują się również imponujące ogrody (Gardens By the Bay)

Marina Bay Sands w Singapurze
Marina Bay Sands w Singapurze | fot.: StockAdobe.com

Ogrody botaniczne

Singapur jest miastem ogrodów. Znajduje się tam wiele ciekawie przygotowanych ogrodów, w których znaleźć można prawdziwie egzotyczne formacje roślinne. W Singapurze znajdziemy fragment lasu tropikalnego (niegdyś cały kraj był nim porośnięty). Miasto oferuje także ciekawe parki, w których można miło spędzać czas.

Singapur Gardens By the Bay
Singapur Gardens By the Bay | fot.: AdobeStock

Baza gastronomiczna

Singapur posiada mnóstwo różnego rodzaju restauracji, barów i różnych punktów gastronomicznych. Jedne są bardzo luksusowe i drogie, inne są dostępne w przyzwoitych cenach. W mieście można zjeść zarówno potrawy chińskie, malajskie oraz wiele innych. Turyści na pewno nie narzekają na brak dobrej kuchni podczas pobytu w południowo – wschodniej Azji.

Singapur to imponujące miasto, do którego można się dość łatwo dostać z Polski. Możliwy jest bowiem bezpośredni lot z Warszawy do Singapuru. Jest to kraj, który warto zobaczyć ze względu na jego nowoczesność ale także zróżnicowanie kulturowe i religijne. Tamtejszy klimat jest jedyny i niepowtarzalny. W Singapurze znajdziemy mnóstwo elementów egzotycznych, jednak dostrzeżemy tam również wpływy zachodniego świata. Taki mix społeczno-kulturowy na pewno jest bardzo ciekawy dla każdego podróżnika.

DSZ

Sprawdź także

kawai

Kanony urody, które szokują

Na Zachodzie od lat niezmienne pozostaje ogólne wyobrażenie atrakcyjnej kobiety. Szczególnie pożądane są zdrowa cera, …