Berlin należy do najbardziej nowoczesnych europejskich miast, z całą kulturą milti-kulti, hipsterskimi zakątkami i europejską tolerancją na inność | fot.: Fotolia

Top 3, czyli najpopularniejsze europejskie miasta na city break

Europa to w okresie wakacyjnym destynacja wielu turystów niemal z całego świata. Liczne zabytki, górzyste tereny, piaszczyste plaże, miejskie ogrody oraz urokliwe uliczki to jedynie niewielka część tego, co można zobaczyć w największych i najpopularniejszych europejskich miastach. Gdzie jednak warto pojechać, aby spędzić ciekawie krótki urlop albo przynajmniej intensywny weekend?

Porto

To jedno z najpopularniejszych i drugie co do wielkości miasto znajdujące się w Portugalii, które jest chętniej odwiedzane przez turystów niż Lizbona. Na wczasowiczów czekają tutaj nie tylko zabytkowe kamieniczki, ale również przepiękne winnice, które wytwarzają jedne z najpopularniejszych win na całym świecie. Historyczne centrum Porto wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO, jednak warto wiedzieć o tym, że historia i tradycja splatają się tutaj z nowoczesnością. Wybierając się do Porto, warto zwrócić uwagę na znajdujące się w tym mieście Muzea, a zwłaszcza na Dom Muzyki oraz Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

Uwagę turystów przykuwa z pewnością wyśmienita kuchnia i lokalne wyborne wina, które są częścią portugalskich biesiad.

Porto, Stare Miasto
Historyczne centrum Porto wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO, jednak warto wiedzieć o tym, że historia i tradycja splatają się tutaj z nowoczesnością | fot.: Fotolia

Berlin

Pomimo tego, że Berlin nie zachwyca tak jak Paryż, Budapeszt, Rzym czy Praga, to jednak po krótkiej wycieczce po tym mieście niemal każdy turysta pozostaje wielkim wrażeniem jego zróżnicowanej i niejednorodnej architektury. Każda z 12 dzielnic Berlina charakteryzuje się odmiennym krajobrazem, jednak aby poznać całe piękno tego miasta, warto zdecydować się na dłuższy w nim pobyt. Berlin należy do najbardziej nowoczesnych europejskich miast, z całą kulturą milti-kulti, hipsterskimi zakątkami i europejską tolerancją na inność. Wybierając się do tego urokliwego miasta, koniecznie należy zobaczyć Bramę Brandenburską, Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma, Wyspę Muzeów oraz miejscowe ZOO. W mieście tym znajduje się ponadto wiele interesujących i stylowo zaprojektowanych centrów handlowych, które każdemu miłośnikowi zakupów powinny przypaść do gustu. Najpopularniejsze oraz najciekawsze centra zakupowe znajdują się na Potsdamer Platz, dlatego też to właśnie tam warto wybrać się w pierwszej kolejności.

Bruksela

Bruksela to obecnie jedno z najbardziej znanych europejskich miast, ponieważ to właśnie tu zlokalizowane są najważniejsze instytucje Unii Europejskiej. Wybierając się do tego niezwykłego miasta, koniecznie należy skierować się na Grand Place, czyli urokliwy plac, który zaliczany jest grona najbardziej malowniczych placów w całej Europie. Symbolem tego miasta jest przede wszystkim czekolada, ponieważ to właśnie tu produkowane są najbardziej znane na świecie czekoladki. Na obszarze całego miast znajdują się liczne pijalnie czekolady oraz sklepiki sprzedające najważniejszy wyrób eksportowy Brukseli. Znakiem rozpoznawczym tego miasta jest również brukselskie piwo, którego można skosztować w licznych barach znajdujących się nie tylko w centrum miasta, ale również na jego obrzeżach. Warto również wybrać się do Muzeum Belgijskich Browarów, w którym można podziwiać eksponaty związane z historią brukselskiego piwowarstwa.

Bruksela
Bruksela, czyli stolica współczesnej Europy | fot.: Fotolia

KPA

Sprawdź także

Mroczny Dwór Mandoria

Atrakcje dla dzieci w pobliżu Łodzi – co warto odkryć tej jesieni?

Sposobów na spędzanie czasu z dzieckiem nie brakuje, ale nie wszystkie są ekscytujące. Dodatkowo niewiele …