berlin nocą
Berlin to niezwykłe wielokulturowe miasto, które zachwyca wszystkich odwiedzających, zarówno tych poszukujących zabytków, jak i tych żądnych wrażeń | fot.: Fotolia

Weekend w Berlinie – 8 atrakcji, których nie możesz przegapić

Berlin to jedno z najpiękniejszych miast Europy. Tutaj znajdziesz zarówno monumentalne XIX wieczne budynki, jak i nowoczesne drapacze chmur, które na myśl przywodzić nam mogą ulice Nowego Jorku. Jak zwiedzić Berlin w trzy dni? Wbrew pozorom nie jest to takie trudne! Wystarczy doskonały plan i nasza lista 8 atrakcji, obok których nie możesz przejść obojętnie.

8 atrakcji Berlina, których nie możesz przegapić!

4 Najpopularniejsze atrakcje miasta

Propozycja No.1: Alexanderplatz to obowiązkowy punkt na mapie miasta. Główny plac dawnego Berlina Wschodniego to dzisiaj jedno z najmodniejszych miejsc. Tutaj znajdziesz nie tylko monumentalną wieżę telewizyjną i zjawiskową fontannę Neptuna, ale również niezliczoną liczbę sklepów, w których z pewnością uda Ci się upolować najmodniejsze ubrania w atrakcyjnej cenie.

Propozycja No.2: Reichstag to zjawiskowa siedziba niemieckiego parlamentu. Chociaż zwiedzanie go od środka wymaga uprzedniej rezerwacji, podziwianie jego fasady, również potrafi dostarczyć nam wielu wrażeń.

Propozycja No.3: Plac Poczdamski to idealna propozycja dla wszystkich miłośników nowoczesnej architektury. W niniejszej dzielnicy Berlina można bowiem znaleźć fascynujące drapacze chmur stanowiące centrum biznesowe miasta. Tutaj znajdziesz również najmodniejsze kawiarnie oraz ekskluzywne butiki największych modowych marek świata.

Propozycja No.4: Brama Brandenburska to jeden ze znaków rozpoznawczych Berlina. Monumentalna budowla wzniesiona z końcem XVIII od wielu lat niezmiennie zachwyca wszystkich turystów. To obowiązkowy punkt na mapie stolicy Niemiec.

4 atrakcje dla tych, którzy chcą zobaczyć więcej

Propozycja No.5: Mur Berliński to niezwykły kawałek współczesnej historii. Jego pozostałości możemy podziwiać zarówno w East Side Gallery, na ulicy Bernauera oraz w Checkpoint Charlie.

mur berliński
Mur Berliński to niezwykły kawałek współczesnej historii | fot.: Fotolia

Propozycja No.6: Berlińskie ZOO to niezwykłe miejsce, w którym znajdziesz niezliczoną liczbę fascynujących gatunków zwierząt z całego świata. To jeden z największych ogrodów zoologicznych w Europie, w którego pobliżu znajdziesz również zachwycające (jedno z największych na świecie) akwarium.

Propozycja No. 7: Wyspa muzeów to niezwykła część Berlina, stanowiąca jeden z najbardziej znanych na świecie kompleksów muzealnych. To również niekwestionowane kulturalne centrum miasta. Znajdziesz tutaj między innymi słynne Muzeum Pergamońskie, Muzeum Nowe i Stare oraz Muzeum imienia Bodego.

Wyspa muzeów Berlin
Wyspa muzeów to niezwykła część Berlina, stanowiąca jeden z najbardziej znanych na świecie kompleksów muzealnych | fot.: Fotolia

Propozycja No.8: Tropical Islands to wspaniała forma rozrywki szczególnie dla rodzin z dziećmi. Zespół różnorodnych basenów oraz ogromne zjeżdżalnie to tylko niektóre z atrakcji tego wodnego parku rozrywki. Pamiętaj jednak, że na tę atrakcje warto zarezerwować kilka godzin. To, zatem idealna propozycja na ostatni, lub pierwszy dzień Twojego wypadu do Berlina.

Wymienione wyżej miejsca, to tylko niektóre z licznych atrakcji stolicy Niemiec. Berlin to niezwykłe wielokulturowe miasto, które zachwyca wszystkich odwiedzających, zarówno tych poszukujących zabytków, jak i tych żądnych wrażeń.

KZI