espresso w filiżance
Małe ekspresy do kawy kryją w sobie wielki potencjał | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Ekspres do kawy w małej kuchni – jaki sprzęt wybrać?

Posiadacze małej kuchni nie muszą rezygnować z możliwości posiadania ekspresu do kawy. Nowoczesne urządzenia łączą w sobie wysoką funkcjonalność i kompaktowe wymiary. Dzięki takim rozwiązaniom żaden miłośnik kawy nie musi iść na kompromis. Co jeszcze warto wziąć pod uwagę wybierając mały ekspres do kawy?

Kompaktowe wymiary

Jeszcze do niedawna na rynku mieliśmy ograniczoną ofertę ekspresów do kawy, które przeważnie były dość masywne, ciężkie i głośne. Dzięki technologii jednak te czasy to przeszłość. Obecnie mamy duży wybór i możemy dostosować urządzenie do własnych potrzeb. Nawet niewielka i nieustawna kuchnia pomieści mały ekspres do kawy o dobrych parametrach technicznych. Jednym z najlepszych wyborów są ekspresy kapsułkowe. Te kompaktowych rozmiarów urządzenia cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród posiadaczy niewielkich przestrzeni. Można je ustawić w dowolnym miejscu, nawet w przypadku małej powierzchni roboczej. Mały ekspres do kawy nie musi stać wyłącznie w kuchni – można go przestawić w inne dowolne miejsce, np. do kącika kawowego zaaranżowanego w salonie. Dodatkowo nowoczesny design urządzenia sprawi, że stanie się ono ozdobą każdego wnętrza. Jednak popularność ekspresów kapsułkowych nie wynika tylko z niewielkich wymiarów, ale również dużej funkcjonalności.

Wysoka funkcjonalność

Idealny ekspres do małej kuchni powinien charakteryzować się niewielkimi wymiarami oraz spełniać oczekiwania dotyczące smaku kawy. Wbrew pozorom, nie tylko duże ekspresy kolbowe czy przelewowe znajdujące się w kawiarni przygotowują doskonałą kawę. Ten sam efekt można osiągnąć w domowych warunkach. Co odpowiada za smak kawy? Oczywiście jakość ziaren, proces mielenia oraz funkcje urządzenia. Warto zwrócić uwagę na  znanych producentów, np. Nespresso. Dostępne w ofercie marki urządzenia charakteryzują się niewielkimi wymiarami przy jednoczesnym zapewnieniu wygody i wysokiej użyteczności. Za doskonały smak kawy odpowiada ciśnienie do 19 barów – taką wartość osiągają profesjonalne urządzenia w kawiarniach. Im wyższe ciśnienie, tym ekspres wydobędzie z ziaren cenniejsze substancje odpowiadające za smak i aromat napoju. Wówczas moment zetknięcia kawy z wodą trwa krótką chwilę, co pozwala uzyskać idealny napój z perfekcyjną pianką.

Kawa w kapsułce odkrywa przed nami wiele smaków i aromatów, dzięki czemu nawet codziennie możemy delektować się innym napojem w zależności od ochoty i gustu. Małe ekspresy do kawy kryją w sobie wielki potencjał. Okazuje się, że w ekspresowym tempie możemy przygotować wiele rodzajów doskonałych kaw za jednym kliknięciem. Espresso, cappuccino, lungo, latte macchiato, a może kawy z nutką wanilii lub karmelu? Możliwości jakie drzemią w ekspresach kapsułkowych są ogromne! Kawa w kapsułce pozostaje zawsze świeża i aromatyczna, co zapewnia wyważone doznania smakowe za każdym razem.

Nowoczesny design

W małej kuchni nie zawsze możemy wykorzystać takie rozwiązania aranżacyjne, jakbyśmy chcieli. Jednak klimat stworzą designerskie dodatki, które jednocześnie cieszą oko i są bardzo funkcjonalne. W tym przypadku ekspresy Nespresso dają duże pole do popisu. Zostały stworzone zarówno dla miłośników minimalistycznego piękna, nowoczesnych rozwiązań, tradycyjnej harmonii, jak i miejskiego stylu retro. Modele można dopasować do każdego wnętrza, również kolorystycznie – odcienie bieli, szarości, czerni, czerwieni, a może zieleni? Jedno jest pewne, mały ekspres do kawy stanie się nie tylko bardzo przydatnym sprzętem w kuchni, ale również jej ozdobą.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

kawa z ekspresu

Jak wybrać ekspres do kawy do mieszkania?

Parzenie kawy w domu to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy i cieszenie się kawą taką, …