Pyszna kawa
Możliwości jest mnóstwo: espresso, cappuccino, cafe late, lungo - to tylko iektóre z kawowych napojów, jakimi możemy się delektować. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Idealne rozwiązanie dla miłośników kawy

Kawa to jeden z najchętniej spożywanych napojów nie tylko w naszym kraju, ale również na całym świecie. Nie ma w tym nic dziwnego – jej wspaniały smak i aromat poprawiają nastrój a właściwości sprawiają, że czujemy się pełniejsi energii. Warto więc wiedzieć w jaki sposób możemy przygotować doskonałą kawę w zaledwie kilka minut i każdego dnia cieszyć się innym ale wyśmienitym smakiem.

Sypana kawa staje się nudna

W większości domów przygotowując kawę decydujemy się na tradycyjny sposób, czyli zaparzenie mielonej kawy gorącą wodą. Nie da się ukryć, że taka kawa również smakuje dobrze. Ale nie musi to być przecież jedyny rodzaj pitej przez nas kawy. Możliwości jest przecież mnóstwo: espresso, cappuccino, cafe late, lungo – to tylko iektóre z kawowych napojów, jakimi możemy się delektować. Niestety, ich przygotowanie samodzielnie zajmuje dość dużo czasu, przez co często rezygnujemy z tej przyjemności. Czy tak musi być? Jak się okazuje, niekoniecznie.

Czas na ekspres do kawy – jaki wybrać?

Dobrym rozwiązaniem, które warto wziąć pod uwagę jest zakup ekspresu do kawy, który ułatwi nam przygotowywanie aromatycznego napoju w wielu różnych wariantach. Wybór urządzeń tego typu na rynku jest naprawdę duży co sprawia, że z jednej strony możemy wybrać urządzenie idealnie dopasowane do naszych potrzeb, z drugiej zaś często sprawia, że nie wiemy, jaki ekspres warto wybrać. Tymczasem odpowiedź jest prosta. Najlepszym rozwiązaniem jest nowoczesny ekspres ciśnieniowy. Urządzenie tego typu daje nam naprawdę sporo możliwości a jego obsługa jest niezwykle prosta. Wszystko to dzięki specjalnym kapsułkom, w których znajdziemy specjalne mieszanki kaw do przygotowywania różnorodnych napojów kawowych. Co więcej, dostępne są również kapsułki dzięki którym możemy przygotować np. aromatyczną czekoladę i napoje czekoladowe. Każdy z nas może więc znaleźć swoje ulubione smaki i zaskoczyć gości.

Nowoczesne ekspresy ciśnieniowe – jak działają?

Zasada działania ekspresów ciśnieniowych jest stosunkowo prosta. Każde urządzenie tego typu wyposażone jest w specjalną pompę, która odpowiada za uzyskanie ciśnienia właściwego do zaparzenia kawy. Uruchomienie przełącznika do parzenia kawy powoduje, że ekspres pobiera odpowiednią ilość wody, podgrzewa ją prawie do temperatury wrzenia, a następnie przepuszcza pod ciśnieniem przez sitko, na które wcześniej została nałożona porcja kawy.

O ile w przypadku tradycyjnych ekspresów ciśnieniowych aby udało nam się zrobić dobrą, aromatyczną kawę musimy zadbać o mocne ubicie drobno zmielonej kawy, o tyle w ekspresach kapsułkowych, które stają się w naszym kraju coraz popularniejsze wystarczy jedynie wybrać odpowiednią kapsułkę z mieszanką kawy oraz program. Obsługa ekspresu ciśnieniowego jest więc prosta i intuicyjna. Poradzi sobie z nią każdy z nas, nawet o poranku.

Jak więc widać, w dzisiejszych czasach picie aromatycznej kawy nie musi oznaczać długich przygotowań. Nowoczesne ekspresy ciśnieniowe są doskonałym rozwiązaniem, które z powodzeniem sprawdzą się w każdym domu.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

czarna kawa

Kawa Illy – idealny wybór dla każdego!

O poranku kawa o intensywnym smaku, w południe delikatna arabica, zaś wieczorem lekka kawa bezkofeinowa …