Ziarna kawy i kawa w filiżance
Nowoczesna technologia pozwala na przygotowanie aromatycznej kawy w domu i nie musimy do tego zgłębiać tajników sztuki baristycznej. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Pyszna kawa niczym z kawiarni w zaciszu twojego domu? Wybierz ekspres na kapsułki!

Kawa pobudza do działania i pozwala na zwiększenie koncentracji. Mamy po niej więcej energii, ale też można się w niej rozsmakować dzięki ogromnej palecie smaków. W kawiarniach serwowane są doskonałe napoje, takie jak espresso, cappuccino czy latte macchiato. Możemy je przygotować także w domu, nawet jeśli nie mamy ukończonego kursu baristy. Jak to zrobić?

Polacy uwielbiają kawę

Z badań konsumenckich przeprowadzonych przez SW Research Agencję Badań Rynku i Opinii na zlecenie marki Nespresso Polska wynika, że 43 proc. Polaków nie wyobraża sobie poranka bez kawy – aż 83 proc. z nas ma swój ulubiony kubek lub filiżankę do jej picia. W kawie Polacy doceniają najbardziej smak (61 proc. wskazań) oraz odpowiedni aromat (37 proc.). Zaledwie 8 proc. respondentów zwróciło uwagę na pobudzające właściwości, jakie ma kawa.

Kawę wielu z nas wypija w samotności, w zaciszu własnego domu, rozkoszując się każdym łykiem. Obecnie nie jesteśmy skazani wyłącznie na tradycyjną kawę rozpuszczalną czy sypaną. Możemy zrobić sobie taką jak w kawiarni – z pomocą ekspresu na kapsułki.

Chcesz zrobić doskonałą kawę? Wybierz ekspres Nespresso De’Longhi!

Nowoczesna technologia pozwala na przygotowanie aromatycznej kawy w domu i nie musimy do tego zgłębiać tajników sztuki baristycznej. Nie trzeba tracić czasu na samodzielne mielenie kawy i odmierzanie odpowiednich porcji. Nie ma też potrzeby podgrzewania wody do określonej temperatury, aby uzyskać doskonały napój. To wszystko zrobi za nas ekspres taki jak Nespresso De’Longhi Expert&milk. To urządzenie wytwarzające ciśnienie rzędu aż 19 barów, dlatego zalicza się go do ekspresów wysokociśnieniowych, zdolnych do wydobycia z kawy wszystkich aromatów i doskonałego smaku. Poza tym ma on opcję automatycznego wyłączania się, a zastosowana w nim wysokiej jakości technologia pozwala na nagrzanie wody w ciągu zaledwie 25 sekund. Dzięki takiemu urządzeniu możemy każdego poranka wypijać swoją ulubioną kawę bez konieczności wychodzenia z domu.

Zaletą posiadania ekspresu na kapsułki jest również to, że nie musimy mieć wiedzy, jak zrobić idealne espresso, latte macchiato czy cappuccino ani wielu innych rodzajów kaw. Wystarczy wybrać kapsułkę, umieścić ją w odpowiednim miejscu i wcisnąć przycisk. Całą resztę szybko i skutecznie wykona za nas ekspres.

Szeroki wybór kapsułek z kawą

Jeśli chcemy uzyskać doskonały napój, który w smaku niczym nie będzie się różnił od tego zaserwowanego w kawiarni, wystarczy, że wybierzemy odpowiednie kapsułki z wysokiej jakości kawą. Przykładem są kapsułki Nespresso – cena nie jest wygórowana. Taka kawa jest pełna intensywnych, odpowiednio zbalansowanych, owocowo-kwiatowych aromatów. Smakosze czarnego napoju mogą wybierać spośród aromatów owocowo-winnych, kwiatowych, cytrusowych, biszkoptowych, zbożowych, kaw prażonych, miodowych, pikantnych, słodowych, drzewnych, kakaowych i mocno palonych.

Dla osób, które wolą latte od espresso, w wielu ekspresach są już zintegrowane spieniacze do mleka, które pomagają w uzyskaniu doskonałej pianki mlecznej.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

kawa parzona w chemexie

Jak właściwie zaparzyć kawę w Chemexie?

Chemex to zarówno bardzo estetyczny, jak i niezwykle praktyczny zaparzacz do kawy. Swoim wyglądem przypomina …