kawałki kurczaka w chrupiącej panierce
Klienci chętnie składają swoje zamówienia w KFC ze względu na dobre jedzenie, a zwłaszcza legendarny składnik, jakim jest panierka kfc | fot.: stock.adobe.com

Top 5 najczęściej zamawianych dań na wynos

Dania na wynos, fast foody i street foody przeżywają obecnie swoją drugą młodość i stają się coraz bardziej popularne – szacuje się, że za kilka lat ponad połowa kupowanego jedzenia będzie zamawiana właśnie przez Internet. Ich szybkie przygotowanie i smak zachęcają coraz więcej osób. Niemniej dań dostępnych na rynku jest tak wiele, że bardzo trudno zdecydować się na konkretną potrawę i restaurację. W takim przypadku z pomocą przychodzą rankingi najczęściej kupowanych dań na wynos – można dowiedzieć się, co kupowane jest najczęściej – dobre i sprawdzone. Jakie dania obecnie są najczęściej kupowane? Dlaczego tak się dzieje?

Dlaczego jedne dania są popularniejsze od drugich?

Na popularność dania składa się przede wszystkim jego smak i jakość. Między innymi dlatego jedne dania są popularniejsze od drugich. Klienci, składając zamówienie, zwykle nie chcą kupować niczego, czego wcześniej nie przetestowali – chyba że pragną poeksperymentować i spróbować czegoś nowego. Kolejnym dosyć istotnym czynnikiem jest cena. Nie może być zbyt wygórowana, a najlepiej, jeśli przekłada się na jakość potrawy. Ponadto kupujący często zwracają uwagę na jakość obsługi oraz szybkość dostawy. Jakie potrawy są najczęściej zamawiane?

Jakie są najczęściej zamawiane dania?

Na pierwszym miejscu rankingu tak, jak można się spodziewać, znajduje się pizza. Nieustannie pozostaje w pierwszej trójce najpopularniejszych dań zamawianych online. Nie ma znaczenia, jaka pizza – równie ochoczo kupowana jest ta na cienkim, włoskim cieście; jak i ta w stylu amerykańskim. Pizza zamawiana jest na spotkania rodzinne, imprezy, czy po prostu jako szybki posiłek. W pizzy najbardziej zachęca jej cena i szybkość przygotowania. Najchętniej kupowana jest margherita – klasyk: sos pomidorowy i ser; a także capricciosa i pepperoni.

Zaraz po pizzy najchętniej zamawiane są typowe fast foody. Nie słabnie zamawianie kuchni amerykańskiej – na przykład hamburgerów, czy frytek. Sporą zasługę w tak wysokim na podium miejscu ma na pewno rozpowszechnianie i popularność sieci barów i restauracji, jak choćby KFC. Klienci chętnie składają swoje zamówienia w KFC ze względu na dobre jedzenie, a zwłaszcza legendarny składnik, jakim jest panierka kfc, stosunkowo niskie ceny i liczne promocje – zniżki na większe zamówienia; ciekawe propozycje dla kilku osób, na przykład kubełki; szybką wysyłkę. Najczęściej zamawiane są właśnie kubełki, frytki i napoje – także w zestawach.

Bardzo popularna w zamówieniach jest także kuchnia domowa. Zamawiane są pierogi, naleśniki, a nieraz i całe zestawy obiadowe – najczęściej przez ludzi, którzy nie mają czasu lub ochoty gotować, albo po prostu chcą zjeść smaczny, niedrogi posiłek w zaciszu swojego domu. Zaraz po kuchni domowej jest kuchnia azjatycka – Polacy coraz chętniej decydują się na azjatyckie potrawy, szczególnie na popularne sushi. Równie często co kuchnię azjatycką zamawia się kebab – to klasyczne danie z baraniną lub w wersji wegańskiej wciąż cieszy się powodzeniem na portalach z jedzeniem na zamówienie.

Zamawianie jedzenia jest proste, szybkie i tanie. Decyduje się na nie coraz więcej osób, a liczba ta stale rośnie. Zamówienie posiłku do pracy, czy domu jest jedną z najwygodniejszych opcji. Można zdecydować się na zamówienie kurierem lub zakup na wynos. Dania są zwykle wysokiej jakości – z myślą o tym wiele osób decyduje się na popularne bary sieciowe, jak choćby KFC, którego panierka z płatków kukurydzianych stanowi niedościgniony przykład chrupkości. Warto korzystać z popularnych i sprawdzonych potraw – niemniej dobrze jest też próbować nowych smaków.

OLI

Sprawdź także

Kurczak teriyaki

Sos teriyaki – jak smakuje i z jakimi daniami go jeść?

Coraz większa dostępność produktów kulinarnych z całego świata przeobraża nasze upodobania kulinarne. Chętnie sięgamy po …