yerba mate
Specyficzny goryczkowy smak yerba mate sprawia, że nie każdemu łatwo się do niej przekonać. Z Verde Mate Green można o nim zapomnieć! | fot.: materiał partnera

Verde Mate Green – przebojowa yerba mate z Brazylii. Działa lepiej niż kawa!

Verde Mate Green to jedna z najbardziej znanych marek yerba mate. Pełen naturalnej kofeiny napar doskonale pobudza jednocześnie dostarczając cennych witamin i składników odżywczych. Nic dziwnego, że staje się coraz popularniejszą alternatywą dla kawy. Co jeszcze sprawia, że coraz więcej Polaków sięga po yerba mate? Wyjaśniamy na łamach tekstu!

Verde Mate Green. Naturalna yerba mate z tropikalnych lasów Brazylii

Verde Mate Green wywodzi się z niewielkiej rodzinnej plantacji w brazylijskim stanie Parana. Południowe terytoria kraju położone w okolicach granicy z Argentyną od wieków słyną z upraw ostrokrzewu paragwajskiego. Optymalne nasłonecznienie i wilgotność gleby sprawiają, że roślina ma tam doskonałe warunki do rozwoju rodząc dorodne i pełne cennych substancji listki. To właśnie z nich powstaje Verde Mate Green!

Verde Mate Green. Delikatna i mocno pobudzająca yerba mate najwyższej jakości

Specyficzny goryczkowy smak yerba mate sprawia, że nie każdemu łatwo się do niej przekonać. Z Verde Mate Green można o nim zapomnieć! Wynika to z odmiennej techniki obróbki suszu. Zamiast powszechnie stosowanego dymu, brazylijski producent wykorzystuje do tego gorące powietrze. Pozwala to na zachowanie wszystkich najcenniejszych walorów rośliny, uzyskując jednocześnie delikatny, pozbawiony “wędzonej” nuty aromat. W parze z wyśmienitym łagodnym smakiem idzie doskonały potencjał pobudzający naparu. W 100 gramach suszu około 1% to kofeina w najczystszej postaci. Napar energetyzuje więc w analogiczny sposób co kawa czy popularne “energetyki”. Jest od nich jednak znacznie bardziej wartościowy. Yerba mate zawiera komplet witamin i minerałów oraz dużo antyoksydantów (więcej nawet od zielonej herbaty!). Jej regularne spożycie może przełożyć się na lepszą profilaktykę antynowotworową i wzmocnienie odporności. Ponadto, jest doskonałym stymulatorem procesów metabolicznych. Nic dziwnego, że często stanowi integralny składnik diet odchudzających. 

Verde Mate Green dostępna w ponad 20 smakach! Nie zwlekaj i spróbuj!

Dzięki delikatnemu, nienarzucającemu się charakterowi, Verde Mate Green smakuje wyśmienicie z naturalnymi dodatkami ziół i owoców. Na dzień dzisiejszy marka proponuje ponad 20 wariacji smakowych. Wszystkie powstają w oparciu o naturalne składniki. Co więcej, kilka z nich posiada certyfikat organiczny. Nie mamy wątpliwości, że w gąszczu tak szerokiej oferty każdy znajdzie coś interesującego. Wystarczy odwiedzić internetowy sklep yerba mate PoYerbani.pl i wybrać coś dla siebie!

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Yerba Mate zamiast kawy

Yerba Mate – orzeźwiający dar natury

Yerba Mate to skarb Ameryki Południowej. Zaparzone w charakterystycznych naczyniach liście ostrokrzewu paragwajskiego, stanowią nie …