karma dla szczeniaka
Karma dla szczeniąt musi być bogata w dokładnie te składniki, które są konieczne szczeniakowi do rozwoju | fot.: stock.adobe.com

Karmienie szczeniaków, a psów dorosłych

Karmienie młodych psów wymaga uwagi i pieczołowitości, ponieważ w okresie wzrostu są one najbardziej narażone na groźne schorzenia, a także wymagają po prostu znacznie więcej składników odżywczych od dorosłych osobników. Dzieje się tak dlatego, że muszą zdrowo rosnąć, a wzmożony wzrost pochłania niesamowite ilości energii. To właśnie z tego powodu tak ważna jest zbilansowana i wysokiej jakości karma dla szczeniąt, która pokryje to zapotrzebowanie i w dodatku będzie smaczna, tak żeby młode psy były szczęśliwe i zadowolone z życia.

Właściciel powinien traktować psiaki jak dzieci

A każdemu wiadomo przecież, że ludzkie dziecko również ma inne wymagania żywieniowe niż to się dzieje w przypadku dorosłych. Dlatego karmy dla szczeniaków powinny być wysokobiałkowe i podawane nawet co kilka godzin, żeby energia uwalniała się do organizmu w ciągu całego dnia. O ile dorosłemu psu można dawać pełną miskę dwa razy lub nawet raz dziennie, o tyle w przypadku maluchów jest to zdecydowanie niewskazane i może im na dłuższą metę zaszkodzić.

Karma dla szczeniąt musi być bogata w dokładnie te składniki, które są konieczne szczeniakowi do rozwoju, dlatego lepiej nie kupować tanich karm marketowych. Zdecydowanie lepiej odwiedzić stacjonarny lub internetowy sklep zoologiczny i zainwestować w coś, co będzie dla naszych pupili najlepsze. Lepiej także zrezygnować z karmy dla dorosłych osobników, ponieważ w jej przypadku może być zbyt uboga w cenne białko, które pozwoli malcom zdrowo się rozwijać.

W reklamach nie zawsze mówią prawdę

Dlatego lepiej unikać karmy dla szczeniaków uporczywie reklamowanej w telewizji. Koncerny, które produkują pożywienie dla psów nie zawsze mają najlepsze produkty, chociaż niewątpliwie naprawdę dużo wydają na to, żeby właściciele psów tak myśleli. Zdecydowanie lepiej jest nauczyć się, jakie wymagania powinno spełniać psie pożywienie i zawsze czytać etykiety, które się na nim znajdują. Dzięki takiemu podejściu właściciela, pies zawsze będzie karmiony nie tylko smacznie, ale i bardzo zdrowo.

Sucha karma dla szczeniąt dostępna na https://lugers.pl/pol_m_Pies_Karma-dla-psa_Karma-dla-szczeniat-909.html w przypadku niewielkich psiaków jest także lepsza od tej dla psów dorosłych dlatego, że chrupki są znacznie mniejsze i łatwiejsze do pogryzienia przez psie dziecko. Nie ma to aż takiego znaczenia w przypadku mieszanek mokrych, jednakże wyżej wspomniany niedobór białka może mieć niebagatelne znaczenie w procesie dojrzewania psiaków. Dlatego lepiej nabyć produkty, które są dla nich dedykowane i z pewnością będą dla nich najbardziej odpowiednie.

Materiał partnera

Sprawdź także

karmy dla dużych psów

Jaka karma dla dużego psa będzie najlepsza?

Każdego psa karmi się tak samo? Nieprawda! Dog, labrador czy owczarek niemiecki ma zgoła inne …