Buldog na trawie z zabawką w pyszczku
Bardzo ważną kwestią jest odpowiednie dopasowanie zabawek do charakteru oraz rozmiarów psa, tak, aby nasz czworonożny przyjaciel nie męczył się z przedmiotem podczas zabawy | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Najlepsze zabawki dla Twojego pupila!

Psy, podobnie jak małe dzieci uwielbiają różne formy zabawy, najatrakcyjniejsze są dla nich te, w których uczestniczą osoby trzecie. Aby czas spędzony z pupilem sprawiał mu jak najwięcej radości, a przy tym pozwolił mu się również wybiegać, należy zaopatrzyć się w odpowiednie zabawki.

Dobór zabawek do potrzeb i wielkości psa

Bardzo ważną kwestią jest odpowiednie dopasowanie zabawek do charakteru oraz rozmiarów psa, tak, aby nasz czworonożny przyjaciel nie męczył się z przedmiotem podczas zabawy, np. gdy ten będzie dla niego zbyt ciężki. Zdecydowana większość psów uwielbia za czymś biegać, dlatego idealnym wyborem może być piłka. Obecnie dostępnych jest wiele produktów o zróżnicowanej budowie i wyposażeniu (np. znajdujące się wewnątrz piszczałki). Bardzo dobrą opcją dla większych psów są piłki tenisowe, które charakteryzują się wysoką trwałością. Psy lubią nie tylko aportować, ale również łapać przedmioty w powietrzu, dlatego idealnym wyborem jest zakup frisbee, które umożliwia taką zabawę. Z kolei szarpaki to akcesoria umacniające więź psa z właścicielem oraz pozwalające skutecznie rozładować nadmiar drzemiącej w czworonogu energii.

Należy mieć również na uwadze fakt, że pies pomiędzy spacerami powinien przede wszystkim odpoczywać. Jednak i ten czas uatrakcyjnić mu mogą jadalne gryzaki. Żucie to ważny element w życiu psa, działa uspokajająco i odstresowująco. W zależności od gabarytów psa i jego preferencji możemy się zdecydować np. na kurze łapki czy uszy zajęcze, przysmaki dentystyczne lub na gryzaki z poroża jelenia (dla psów o mocnych szczękach) czy sprasowane kości.

Bezpieczna zabawa w parku i na łące

Bezpieczeństwo i zdrowie pupila są niezmiernie istotne dla każdego właściciela. Podczas spacerów i w trakcie zabawy w parku czy na polanie nasze czworonogi są niestety narażone na ataki groźnych pasożytów – w szczególności kleszczy. Niestety insekty te można spotkać nie tylko w lasach, jak powszechnie uważano, ale również w wyżej wymienionych miejscach, a nawet w przydomowym ogrodzie. Kleszcze bytują w krzakach, na wysokości do półtorej metra, a także w trawie, czyli wszędzie tam, gdzie nasze pupile najczęściej przebywają czy zaglądają. W ochronie psów przed kleszczami oraz innymi pasożytami pomagają obroże przeciwpchelne i przeciwkleszczowe, dzięki którym czworonogi mogą czuć się bezpiecznie.

Wyczerpujące harce wymagają właściwej diety

Aby nasz pupil był zdrowy i szczęśliwy, musi mieć zapewnioną aktywność fizyczną adekwatną do zapotrzebowania jego organizmu, odpowiednią ilość snu (kilkanaście godzin na dobę w przypadku dorosłych czworonogów) oraz pełnowartościowy posiłek. W jego diecie może się znaleźć zarówno karma mokra dla psa jak również karma sucha, należy jednak uważać, by nie zawyżać dziennego zapotrzebowania kalorycznego pupila i jednocześnie dostarczać mu odpowiednich składników analitycznych. Mokra karma zapewni psu smaczny i urozmaicony posiłek, zaś sucha doskonale może się spełnić jako nagroda podczas zabaw połączonych z nauką posłuszeństwa.

Zobacz więcej na Zoopers.pl!

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

kot ze swoim człowiekiem

Jakie zachowania kota sygnalizują problemy ze zdrowiem?

Jednymi z najpopularniejszych zwierząt domowych są koty. Nie wymagają one wyprowadzania na zewnątrz ani zbyt zaawansowanej pielęgnacji, ale …