Sprytny Kot
Jest wiele przysłów i powiedzeń, których bohaterami są nasze pupile. Nikogo to zresztą nie dziwi – koty na każdym kroku potrafią inspirować, zaskakiwać i bawić do łez. |fot.: Fotolia

Te kocie ruchy! – czyli 5 sprytnych kotów, które podbijają internety

Jest wiele przysłów i powiedzeń, których bohaterami są nasi pupile. Nikogo to zresztą nie dziwi – koty na każdym kroku potrafią inspirować, zaskakiwać i bawić do łez. Wystarczy, że zajrzymy do sieci, a szybko się przekonamy, kto tam rządzi. Ale powiedzieć o nich, iż spadają na cztery łapy lub chadzają własnymi ścieżkami, to dziś stanowczo za mało. Oto ranking 5 niezwykle sprytnych kotów – a przy tym bardzo ludzkich.

Czworonożny hazardzista

„Każdy szczęściu dopomoże, każdy dzisiaj wygrać może!” – któż nie zna Franka Dolasa, jego słynnych zawołań i szulerskich sztuczek, szybko doprowadzających do furii naiwnych, próbujących szczęścia śmiałków. Ciekawe jednak, co by wymyślił, gdyby trafił na tak sprytnego kota – twardego gracza, z łatwością i nonszalancją ogrywającego człowieka w klasyczne „3 kubki”. Oto Wielki Mru, który nie ma już wstępu do większości kasyn.

Kot pod-wodny

Podobno, gdy ktoś powie, że wszystkie koty panicznie boją się wody, gdzieś na świecie jeden z nich tarza się ze śmiechu. Bezsensowna legenda, jakich wiele – ale ziarno prawdy musi w niej być. Musi, skoro ten kot normalnie myje pod kranem głowę. Myje głowę, a potem ją wyciera. Logiczne. Ludzie tak robią i jakoś koty ich nie filmują.

Porządek musi być!

Każda okazja do zaczepki jest dobra. Nawet pora wiosennych porządków. A jeśli dodatkowo można zwiedzić okolicę, tu już w ogóle super! Sprytne koty wiedzą, jak połączyć przyjemne z pożytecznym. Tylko dlaczego dostaje się temu wielkiemu psu? Może tym razem była jego kolej sprzątania? I to wymowne zakończenie w stylu: no dobra, pojeździliśmy, pobawiliśmy się, czas coś zjeść.

W pokoiku, na stoliku…

Stało na stole, nikt się nie przyznawał, nikt nie pilnował… to po co ma się marnować. Ale oczywiście, gdy tylko kot rozpoczął posiłek, znów musiał przyjść jego dwunożny pupil i wszystko zepsuć. Znów trzeba było włączyć „tryb ninja” i w jednej chwili zniknąć z powierzchni stołu. Uwaga: sceny pełne dramatyzmu i napięć!

Chcesz o tym pomiałczeć?

Nie tylko śpiewać każdy może – pogadać również. Ten kot z pewnością ma dużo do powiedzenia. Chętnie wchodzi w dialog i brzmi to naprawdę świetnie! Ciekawe tylko, co tak naprawdę ma do zakomunikowania. Może właśnie grzecznie tłumaczy, jak bardzo nie lubi, gdy mu się przerywa popołudniową drzemkę. No cóż – chyba trzeba poczekać do gwiazdki, by się dowiedzieć, czy rzeczywiście są powody do zachwytu…

Ranking 5 sprytnych kotów powstał we współpracy z producentem karmy dla kociaków Purina Felix.

Sprawdź także

oblizujący się kot

Co może jeść kot oprócz karmy? Jak urozmaicać dietę kota?

Zdrowe odżywianie jest niezwykle ważnym aspektem opieki nad kotem. Koty powinny dostawać pożywienie zbilansowane, kompletne, …