Sprytny Kot
Jest wiele przysłów i powiedzeń, których bohaterami są nasze pupile. Nikogo to zresztą nie dziwi – koty na każdym kroku potrafią inspirować, zaskakiwać i bawić do łez. |fot.: Fotolia

Te kocie ruchy! – czyli 5 sprytnych kotów, które podbijają internety

Jest wiele przysłów i powiedzeń, których bohaterami są nasi pupile. Nikogo to zresztą nie dziwi – koty na każdym kroku potrafią inspirować, zaskakiwać i bawić do łez. Wystarczy, że zajrzymy do sieci, a szybko się przekonamy, kto tam rządzi. Ale powiedzieć o nich, iż spadają na cztery łapy lub chadzają własnymi ścieżkami, to dziś stanowczo za mało. Oto ranking 5 niezwykle sprytnych kotów – a przy tym bardzo ludzkich.

Czworonożny hazardzista

„Każdy szczęściu dopomoże, każdy dzisiaj wygrać może!” – któż nie zna Franka Dolasa, jego słynnych zawołań i szulerskich sztuczek, szybko doprowadzających do furii naiwnych, próbujących szczęścia śmiałków. Ciekawe jednak, co by wymyślił, gdyby trafił na tak sprytnego kota – twardego gracza, z łatwością i nonszalancją ogrywającego człowieka w klasyczne „3 kubki”. Oto Wielki Mru, który nie ma już wstępu do większości kasyn.

Kot pod-wodny

Podobno, gdy ktoś powie, że wszystkie koty panicznie boją się wody, gdzieś na świecie jeden z nich tarza się ze śmiechu. Bezsensowna legenda, jakich wiele – ale ziarno prawdy musi w niej być. Musi, skoro ten kot normalnie myje pod kranem głowę. Myje głowę, a potem ją wyciera. Logiczne. Ludzie tak robią i jakoś koty ich nie filmują.

Porządek musi być!

Każda okazja do zaczepki jest dobra. Nawet pora wiosennych porządków. A jeśli dodatkowo można zwiedzić okolicę, tu już w ogóle super! Sprytne koty wiedzą, jak połączyć przyjemne z pożytecznym. Tylko dlaczego dostaje się temu wielkiemu psu? Może tym razem była jego kolej sprzątania? I to wymowne zakończenie w stylu: no dobra, pojeździliśmy, pobawiliśmy się, czas coś zjeść.

W pokoiku, na stoliku…

Stało na stole, nikt się nie przyznawał, nikt nie pilnował… to po co ma się marnować. Ale oczywiście, gdy tylko kot rozpoczął posiłek, znów musiał przyjść jego dwunożny pupil i wszystko zepsuć. Znów trzeba było włączyć „tryb ninja” i w jednej chwili zniknąć z powierzchni stołu. Uwaga: sceny pełne dramatyzmu i napięć!

Chcesz o tym pomiałczeć?

Nie tylko śpiewać każdy może – pogadać również. Ten kot z pewnością ma dużo do powiedzenia. Chętnie wchodzi w dialog i brzmi to naprawdę świetnie! Ciekawe tylko, co tak naprawdę ma do zakomunikowania. Może właśnie grzecznie tłumaczy, jak bardzo nie lubi, gdy mu się przerywa popołudniową drzemkę. No cóż – chyba trzeba poczekać do gwiazdki, by się dowiedzieć, czy rzeczywiście są powody do zachwytu…

Ranking 5 sprytnych kotów powstał we współpracy z producentem karmy dla kociaków Purina Felix.

Sprawdź także

reklama w internecie

Jak reklamować się w internecie?

Ostatni rok sprawił, że wiele firm musiało przenieść swój biznes do internetu. Jednak samo posiadanie …