Archwium dla tagu: Zamek Królewski

Nowe tło „Wiadomości” z Zamkiem Królewskim

Nowe tło Wiadomości

Roszady w mediach dotyczą nie tylko zmian personalnych, ale również scenografii programów. Z tła serwisu zniknął Pałac Kultury i Nauki, a jego miejsce zajęła królewska rezydencja. Od 12 stycznia program ma nową szefową, którą została Marzena Paczuska, niegdyś zastępczyni Jacka Karnowskiego. W roli głównego prowadzącego nie zobaczymy też Piotra Kraśki, którego …

Czytaj więcej »

Najchętniej czytane w 2015: Styl życia

Grupa przyjaciół styl życia

Do końca starego roku zostały już jedynie godziny. Zanim zaczniemy przedsylwestrową krzątaninę, a potem szampańską zabawę, zachęcamy do przypomnienia sobie najchętniej czytanych artykułów w dziale Styl życia. Oprócz ważnych informacji dotyczących życia rodzinnego, znajdą w nim Państwo ciekawe przepisy, migawki z podróży oraz tekst dotyczący preferencji Polaków w kwestii wystroju wnętrz. …

Czytaj więcej »

Napoleon i sztuka – cesarz designu w królewskich progach

Był bogiem wojny, wytrawnym strategiem, reformatorem państwa i prawa, nowożytnym imperatorem o nikczemnej posturze i wielkich ambicjach. Oprócz Wielkiej Armii stworzył prywatny arsenał dzieł i nowy styl w sztuce, zwany dumnie empire. W Zamku Królewskim możemy zobaczyć przedmioty, którymi się otaczał. Napoleon w Warszawie Wystawa organizowana we współpracy m.in. z …

Czytaj więcej »

Warszawa przyciąga turystów

Starówka Warszawa

W 2014 roku Warszawa przyciągnęła 3 mln turystów i ich liczba z roku na rok rośnie. Aby było ich jeszcze więcej, Warszawska Organizacja Turystyczna zainicjowała kampanię Warsaw City Break – Przyjedź do Warszawy latem. Ma ona wylansować polską stolicę jako miasto idealne na wakacyjny weekend. Według Euromonitor International Warszawa znajduje się na 42. …

Czytaj więcej »

Wakacyjny spacer w królewskim stylu

Oddany do użytku wiosną, przyciąga coraz więcej gości i turystów. Ogród Górny Zamku Królewskiego to zwieńczenie jednego z powojennych marzeń warszawiaków i doskonałe miejsce na relaks w stolicy. Pierwsze historyczne wzmianki dotyczące ogrodu pochodzą już z XV wieku, nie da się jednak na ich podstawie dokładnie określić jego umiejscowienia. W …

Czytaj więcej »