Największą zaletą druku termotransferowego jest możliwość uzyskania bardzo wysokiej jakości druku | fot.: stock.adobe.com

Czym kierować się wybierając etykiety samoprzylepne?

Etykiety samoprzylepne używane są powszechnie, a drukarnie oferują wiele ich rodzajów. Zamawiając etykiety brać powinno się pod uwagę przede wszystkim ich przeznaczenie. Od tego zależeć będzie jaki rodzaj papieru wybrać oraz technologię druku. Na co zatem zwrócić uwagę zamawiając etykiety, aby być z takiego zamówienia zadowolonym?

Technologia druku

Najlepiej jeśli etykiety drukowane będą metodą termotransferową. Oznacza to, że drukarnia etykiet, w której chce się złożyć zamówienie powinna realizować druk właśnie tą metodą. Technologia ta polega na przenoszeniu barwnika z nośnika jakim jest taśma termotransferowa na powierzchnię etykiet. Największą zaletą druku termotransferowego jest możliwość uzyskania bardzo wysokiej jakości druku. Dodatkowo metoda ta może być zastosowana do druku zarówno małego, jak i dużego nakładu. Oznacza to, że druk termotransferowy umożliwia realizację zleceń zarówno dla małych firm, jak i tych dużych. Co ważne, metoda ta umożliwia druk niemal każdego rodzaju etykiet. Dlatego też często wykorzystywana się do dodruków etykiet zawierających kody kreskowe, daty produkcji czy składy produktów.

Przeznaczenie

Jak wspomniano, wybierając etykiety pod uwagę wziąć należy ich przeznaczenie. Drukarnia etykiet musi również taką wiedzę posiadać. Dzięki temu będzie mogła zastosować materiał o odpowiednich właściwościach. Jeśli etykiety mają być umieszczane na produktach szybko schodzących to nie ma konieczności stosowania bardzo trwałego materiału. Etykiety można wydrukować po prostu na papierze. Inaczej jest w przypadku etykiet, które powinny zachować swoją trwałość przez dłuższy czas. Zwłaszcza jeśli narażone będą na działanie czynników zewnętrznych, jak np. negatywne warunki atmosferyczne. W takim przypadku zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie druk etykiet na folii. Zawsze zatem należy wcześniej zapytać czy drukarnia oferuje druk etykiet na takim właśnie materiale.

Rozmiar i kształt etykiet

Etykiety mogą być różne. Mowa tu o ich rozmiarach oraz kształtach. Najczęściej spotykane kształty o prostokąt, kwadrat oraz koło. To standardowe kształty etykiet, które wydrukuje niemal każda drukarnia. Są jednak sytuacje, w których pojawia się zapotrzebowanie na druk etykiet w nietypowych kształtach. Dobra drukarnia etykiet powinna poradzić sobie z każdym takim indywidualnym zamówieniem. Świadczy to o tym, że drukarnia dysponuje nowoczesnymi maszynami poligraficznymi, które umożliwiają realizację spersonalizowanych zamówień. Warto korzystać z oferty właśnie takiej drukarni, gdyż to gwarancja wysokiej jakości usług.

Materiał partnera zewnętrznego