gaming ciekawe premiery
To tylko trzy spośród ciekawych premier, które trafiły na nasze komputery i konsole w ciągu ostatnich kilku miesięcy | fot.: stock.adobe.com

3 najgorętsze gamingowe premiery ostatnich miesięcy

Rok 2022 trwa dopiero cztery miesiące, ale już przyniósł mnóstwo intrygujących premier na rynku gier. Do tej pory, mogliśmy zagrać w realistyczne „wyścigówki”, pełne akcji strzelanki czy wciągające gry RPG oraz wiele, wiele więcej. Oto nasi ulubieńcy z poprzednich miesięcy.

Dying Light 2 – zombie po raz drugi

Seria Dying Light to obok Wiedźmina jeden z naszych głównych towarów eksportowych, nic zatem dziwnego, że dzieło studia Techland było wyczekiwane przez graczy na całym świecie. Na szczęście, deweloper dotrzymał obietnicy, serwując nam fantastyczną grę. Wcielamy się w niej w Aidena, młodego mężczyznę, który w świecie opanowanym przez zombie, poszukuje zaginionej przed laty siostry. Podróż zaprowadzi go do jednego z ostatnich ośrodków cywilizacji: miasta Villedor, gdzie ludzkie ambicje mogą być tak samo niebezpieczne, jak nieumarli. Podobnie, jak pierwsza część, gra stanowi zgrabne połączenie parkourowej eksploracji i brutalnej akcji – w arsenale głównego bohatera znajdzie się mnóstwo sposobów na pokonanie zombiaków. Na szczególne pochwały zasługuje mechanika starć oraz realistyczna, dopracowana oprawa graficzna.

GRID Legends – jazda o przetrwanie

Seria GRID nigdy nie pretendowała do miana symulatora wyścigów, dlatego miłą niespodzianką okazał się model jazdy, jaki studio Codemasters zastosowało w jej najnowszej części. Do dyspozycji otrzymamy bowiem ponad setkę pięknych aut, które zachowują się jak prawdziwe bolidy – gdy dociśniemy gaz na mokrym asfalcie, możemy liczyć się z faktem, że szybko stracimy kontrolę nad naszym pojazdem. Każdy samochód prowadzi się nieco inaczej, co zachęca gracza do eksperymentowania oraz podejmowania kolejnych wyzwań. Jednocześnie, GRID Legends nie zapomina o swoich zręcznościowych korzeniach, oferując szybką i pełną adrenaliny akcję na torze, zarówno w pojedynczych wyścigach, jak i fantastycznej kampanii fabularnej dla jednego gracza.

Ghostwire: Tokyo – tradycja i nowoczesność

Studio Tango Gameworks znane jest przede wszystkim z serii horrorów The Evil Within. Ich najnowsze dzieło, Ghostwire: Tokyo, również zaczyna się jak opowieść grozy: wszyscy mieszkańcy tokijskiej dzielnicy Shibuya znikają w tajemniczych okolicznościach, a miasto spowija gęsta i zabójcza mgła. Jedyny ocalałym jest Akito, student, w którego głowie nagle pojawia się tajemniczy głos, przedstawiający się jako KK. Tylko ta niezbyt dobrana para, może ocalić Japonię przed złowrogimi siłami z zaświatów. Mimo poważnej fabuły, Ghostwire: Tokyo to gra pełna akcji, humoru i łapiących za serce momentów. Jej świat zamieszkiwany jest przez mnóstwo yōkai, istot nadprzyrodzonych, wzorowanych na postaciach z japońskiego folkloru – w trakcie zabawy, poznamy sporo ciekawostek na ich temat. Niepowtarzalny klimat budują przepiękna grafika oraz udźwiękowienie.

To tylko trzy spośród ciekawych premier, które trafiły na nasze komputery i konsole w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Zachęcamy do zapoznania się z nimi – możemy z czystym sumieniem zapewnić, że dostarczyły nam one wielu godzin wspaniałej zabawy.

AST

Sprawdź także

cyberpunk tło

Co nowego szykuje CD Projekt Red?

Już od kilku ładnych lat, zainteresowanie grami przygotowanymi przed Studio CD Projekt Red nie słabnie. …