cyberpunk tło
CD Projekt Red kończy prace nad nowymi wydaniami swoich największych produkcji, które mają być przeznaczone na konsole nowej generacji | fot.: stock.adobe.com

Co nowego szykuje CD Projekt Red?

Już od kilku ładnych lat, zainteresowanie grami przygotowanymi przed Studio CD Projekt Red nie słabnie. Po sukcesie Wiedźmina, każda produkcja CD Projekt z marszu zyskuje zainteresowanie całego świata. Produkcje firmy wpisują się w ważny nurt popkultury, dlatego też tak ciekawe jest co nowego szykuje dla swoich fanów studio CD Projekt Red.

Kiedy poznamy daty najnowszych premier

CD Projekt Red kończy prace nad nowymi wydaniami swoich największych produkcji, które mają być przeznaczone na konsole nowej generacji. Nieoficjalnie wiadomo, że premiery mają się odbyć jeszcze w 2021 roku, nieznana jest jednak dokładna data. Zarówno w przypadku Wiedźmina 3: Dziki Gon i Cyberpunk 2077 są to premiery bardzo oczekiwane. Niemniej na dokładną datę wyjścia produktów na rynek fani muszą jeszcze trochę poczekać.

Cyberpunk 2077 i dalsza ścieżka rozwoju CD Projekt

Fani spodziewają się, że premiera produkcji Cyberpunk 2077 na PS5 i Xbox Series odbędzie się w 2021 roku. Wśród pesymistów zaczynają pojawiać się jednak głosy, że możliwe jest przesunięcie jej na początek 2022 roku. CD Projekt unika jednoznacznych deklaracji co do konkretnej daty.

Zespół pracujący nad tą głośną produkcją stanowi nadal najważniejszy i najliczniejszy team w studiu. Producenci zapewniają, że będzie on wspierany tak długo, jak tylko to będzie to potrzebne. W związku z produkcją Cyberpunk 2077 prowadzone są prace nad wersja nextgenową, dwoma dodatkami a także nad samą grą – całość prac zakończy się nie wcześniej niż w drugiej połowie 2022 roku.

Mobilna wersja Wiedźmina

CD Project Red udoskonala także mobilną wersję kultowego już Wiedźmina. Nad grą Wiedźmin Pogromca Potworów pracuje zespół Spokko. Po premierze w połowie 2021 roku pojawiły się problemy techniczne, które zniechęciły niektórych użytkowników. Deweloperzy dość szybko uporali się z usterkami, których nie przewidzieli przed premierą mobilnej wersji gry o Wiedźminie.

Jak podkreślają twórcy gra jest stosunkowo prosta. Niemniej niesłuszne są pojawiające się porównania do popularnej kilka lat temu gry o łapaniu Pokemonów. Fabuła mobilnego Wiedźmina nie opiera się tylko na łapaniu potworów. Gra jest rozwojowa i angażująca, postać może się rozwijać, ulepszać możliwości i zmieniać broń i dostosowywać taktykę do wroga.

Co nowego szykuje CD Projekt RED?

W związku ze wzrostem zatrudnienia i nową rekrutacją w studio CD Projekt pojawiają się głosy, że powstać może kolejna część Wiedźmina. Nie do końca jednak wiadomo, czym studio zaskoczy swoich fanów i inwestorów. Z całą pewnością trwają intensywne prace nad nowym projektem. Nowy projekt może być związany z Wiedźminem albo Cyberpunk 2077, ale może to być także całkowita nowość? Na razie firma trzyma projekt w tajemnicy.

Na wszelkie pytania odpowiadają w tajemniczy sposób, podkreślając, że dostarczać chcą swoim fanom gry przełomowe i dojrzałe. Twórców i pomysłodawców zawsze bardzo interesowała fabuła i historia opowiadana w produkcjach. Taki cel będzie najpewniej przyświecał także najnowszej produkcji, na informacje o której wszyscy czekają z niecierpliwością.

ARO

Sprawdź także

andrzej sapkowski

Czy Sapkowski napisze jeszcze kolejne książki o Wiedźminie?

Od czasu pojawienia się na rynku pierwszej części komputerowej wersji przygód Wiedźmina proza Sapkowskiego przeżywa …