Kolorowe etui do telefonu
Etui do telefonu różnić mogą się od siebie także materiałem, z którego zostały wykonane. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Czym kierować się wybierając etui do telefonu?

Nasze smartfony każdego dnia są narażone na szereg różnego rodzaju uszkodzeń mechanicznych. W związku z tym, konieczne jest zaopatrzenie się w odpowiednio dobrane etui do telefonu, które zapewni im skuteczną przed nimi ochronę.

Jakie parametry warto wziąć pod uwagę wybierając takie akcesorium GSM? Garść przydatnych porad na ten temat znajdziesz poniżej.

Te rodzaje etui powinieneś poznać

Etui do telefonu może mieć następującą postać:

  • Futerału – skutecznie chroni przed upadkiem oraz porysowaniem – zarówno obudowy, jak i wyświetlacza. Często wyposażony jest w klapkę chroniącą ekran telefonu.
  • Pokrowca, do którego wsuwamy telefon – zabezpiecza on smartfon przed uszkodzeniami mechanicznymi, lecz utrudnia częste korzystanie z niego, ponieważ wiąże się z każdorazowym wyjmowaniem z niego chronionego urządzenia.
  • Kabury – takie etui ma przeważnie postać pokrowca z wyciętymi otworami, na ekran oraz sloty.

Osobną grupę akcesoriów stanowią etui stworzone z myślą o osobach uprawiających sport, które posiadają dodatkowy pasek, na przykład w formie opaski na ramię, w której umieszcza się telefon. Tego typu akcesorium świetnie sprawdzi się na siłowni czy podczas joggingu, gdzie będziesz chciał mieć swój telefon przy sobie i na przykład słuchać muzyki lub móc odbierać połączenia.

Bardzo praktyczne są także modele wyposażone w specjalny zaczep lub klips, który możemy przymocować do paska spodni.

Wybierz swój materiał

Etui do telefonu różnić mogą się od siebie także materiałem, z którego zostały wykonane. Do wyboru mamy zatem modele:

  • Silikonowe – spotkać możemy się zarówno z etui przezroczystymi, jak i kolorowymi czy pokrytymi rozmaitymi wzorami. Takie akcesorium skutecznie chroni tył oraz boki telefonu, świetnie przylega do urządzenia.
  • Skórzane – prezentują się bardzo efektownie oraz gwarantują doskonałą ochronę smartfona przez długi czas, nie zużywają się szybko.
  • Z tworzyw sztucznych – główną zaletą takich etui jest ich duża wytrzymałość.
  • Filcowe – są estetyczne i miękkie w dotyku, lecz mniej wytrzymałe od modeli skórzanych i wykonanych z tworzyw sztucznych.

Bardzo praktyczne są modele do zadań specjalnych, które będą w stanie skutecznie ochronić nasz smartfon przed wstrząsami, zalaniem oraz wszelkimi zabrudzeniami.

Bogaty wybór wysokiej jakości etui możemy znaleźć w sklepie FunnyCase, który cieszy się ogromną popularnością w szczególności wśród blogerów oraz trendsetterów.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

aparat do zdjęć

Najlepsze fotosmartfony do 2000 zł

Jednym z podstawowych zadań smartfonu jest robienie zdjęć – dobry aparat fotograficzny to zatem ważny …