mężczyzna w pokoju gamingowym
Obecnie popularnymi monitorami gamingowymi są te ultrapanoramiczne o częstotliwości odświeżania obrazu na poziomie 144 Hz – sprawdź, czym się one wyróżniają i dlaczego warto po nie sięgnąć | fot.: stock.adobe.com

Czym wyróżniają się i dlaczego warto kupić monitory 144 Hz?

W grach wieloosobowych istotnych jest kilka aspektów i oprócz komunikacji, wspólnego, zgranego działania czy dostosowywania się do tego, co dzieje się na polu walki, liczy się również szybkość i czas reakcji. To one decydują o tym, czy dana drużyna zwycięży, co ma ogromne znaczenie w profesjonalnych rozgrywkach esportowych. Zawodowi gracze używają specjalnych peryferiów, jak myszki, klawiatury czy słuchawki, ale równie istotny jest również dobór odpowiedniego monitora, który będzie cechował się wysoką częstotliwością odświeżania obrazu. Obecnie popularnymi monitorami gamingowymi są te ultrapanoramiczne o częstotliwości odświeżania obrazu na poziomie 144 Hz – sprawdź, czym się one wyróżniają i dlaczego warto po nie sięgnąć.

Monitory 144 Hz – ekrany dla profesjonalistów

Z roku na rok gry wyglądają coraz lepiej, oferując fotorealistyczną grafikę, szczegółowe modele postaci, które w realistyczny sposób starają się oddać mimikę twarzy, czy coraz piękniejsze i pełne detali otwarte światy, zachwycające swoim bogactwem i żywotnością. Z kolei wprowadzenie kart graficznych ze wsparciem dla Ray Tracingu pozwoliło na pokazywanie jeszcze lepiej wyglądającej grafiki przy zachowaniu wysokiej rozdzielczości obrazu i stałej liczby klatek na sekundę. Ta ostatnia kwestia jest kluczowa dla większości graczy PC, a zwłaszcza tych, którzy na co dzień grają dużo w produkcje wieloosobowe, jak Counter Strike: Global Offensive, Fortnite czy Call of Duty Warzone.

Na jakość wyświetlanej grafiki czy ogólne działanie gry wpływ ma wiele czynników (nawet to, jakiego rodzaju dysk zastosowano), a jednym z istotniejszych aspektów jest monitor. To on w dużej mierze wpływa na to, jak gracze postrzegają dany tytuł i jakie wrażenie na nich wywiera. Monitory 144 Hz to specjalny rodzaj ekranów ultrapanoramicznych, które charakteryzują się dużą przekątną i możliwością obsługi wysokich rozdzielczości, w tym 4K (3840 × 2160).

Działaj szybciej z monitorem 144 Hz

Częstotliwość odświeżania obrazu jest często pomijanym aspektem, a to właśnie on bezpośrednio wpływa na to, jak dana gra jest odbierana. Im większa wartość tego parametru, tym więcej klatek obrazu pojawi się w ciągu sekundy na ekranie, dzięki czemu dana scena będzie jeszcze bardziej szczegółowa. Przekłada się to nie tylko na lepsze doświadczenie płynące z rozgrywki, ale również pomagają w pracy – graficy i designerzy muszą pracować na wysokiej jakości monitorach, które będą obsługiwały bogatą paletę barw oraz pozwolą na wydajną pracę bez zbędnych przestojów. Monitory o częstotliwości odświeżania 144 Hz pozwalają mieć pewność, że wszelkie obrazy wyświetlane na ekranie będą w odpowiedniej jakości.

Z kolei esportowcy i profesjonalni gracze doceniają monitory 144 Hz za przewagą, jaką dają im podczas rozgrywek. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej matrycy obrazy wyświetlane są w wysokiej rozdzielczości, a w trakcie emocjonującej akcji można mieć pewność, że uda się dostrzec wszystkie istotne detale, których normalnie nie dałoby się uchwycić.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

CS GO

Najlepsze strony z darmowymi skinami CS:GO

Od 2016 roku liczba serwisów oferujących usługę otwierania skrzyń rośnie wykładniczo, przez co nie tylko …