Głośniki Bluetooth – nowy wymiar muzyki

Mobilny głośnik to niewielkie urządzenie, które można podłączyć do telefonu, tabletu, czy komputera. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Czasy, w których konieczne było podłączenie wiele różnych kabli, aby z urządzenia wydobył się dźwięk, już dawno minęły. Obecnie muzyki można słuchać wszędzie. Wystarczy telefon komórkowy i głośnik Bluetooth. Zastanawiasz się, które gadżety są najlepsze? Poznaj kilka wskazówek, które to ułatwią wybór konkretnego modelu.

Jak działają głośniki Bluetooth?

Mobilny głośnik to niewielkie urządzenie, które można podłączyć do telefonu, tabletu, czy komputera. Najnowsze modele mają możliwość podłączenia także do telewizora, dzięki czemu można uzyskać lepszy dźwięk. Główną zaletą jest możliwość sparowania go z konkretnym urządzeniem za pomocą Bluetooth. Często jednak istnieje także możliwość podłączenie z użyciem kabla audio. Niektórzy producenci proponują urządzenia, które można połączyć w zestaw. W praktyce oznacza to, że równocześnie muzyka odtwarzana jest wielokanałowo – nawet przez kilkanaście głośników.

Słuchaj dźwięku tam, gdzie chcesz!

Głośniki Bluetooth sprawdzają się niezależnie od miejsca. Można korzystać z nich podczas leniuchowania na plaży, a nawet na basenie. Najnowsze modele są wodoodporne – nawet jeżeli wpadną do wody, to nic się im nie stanie.

Dzięki tego typu urządzeniom można bez problemu urządzić kino plenerowe. Potrzebny będzie laptop, rzutnik i płótno, na którym będzie wyświetlany film (może to być zwykłe prześcieradło), a także głośnik mobilny. Są one także doskonałym wyborem dla osób, które wybierają się w podróż, a nie mają w samochodzie zamontowanego radia.

Na co zwrócić uwagę?

Jest kilka parametrów, które mogą wpływać na komfort użytkowania takiego głośnika. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na wielkość. Jeżeli ma być wykorzystywany tylko w domu lub w wyjątkowych sytuacjach, to rozmiar nie będzie miał większego znaczenia. Natomiast w przypadku kiedy ma służyć jako urządzenie zapewniające rozrywkę w podróży – lepiej zdecydować się na kompaktowe urządzenie.

Istotny jest czas pracy głośnika. Dobre modele mają wbudowany akumulator, który wytrzymuje do 12h ciągłej pracy. Niektóre z nich mogą pełnić funkcję powerbanku – jeżeli telefon się wyładuje, można go za pomocą głośnika naładować.

Pozostaje także kwestia jakości dźwięku i głośności, które są dosyć ważnym kryterium przy wyborze tego typu sprzętu. Nie warto inwestować w sprzęt średniej jakości, ponieważ ma on przynosić radość, a nie przeciętny ledwo słyszalny dźwięk. Moc głośnika ma znaczenie.

Dla osób, które lubią nowinki technologiczne, ciekawymi głośnikami mogą okazać się modele, które mają dodatkowo możliwość odbioru rozmów przychodzących.

Nie bez znaczenia będzie także odporność, zwłaszcza w przypadku planowanych przyjęć plenerowych. Najlepsze, wodoodporne modele mogą być zanurzone na głębokość 1 metra bez żadnych uszkodzeń.

Dodatkowe możliwości głośnika mogą wpłynąć na wybór

Na korzyść konkretnego modelu może przemawiać wbudowane radio, odtwarzacz MP3 lub sam wygląd. Głośniki Bluetooth od Manty dostępne w ofercie spełniają wszelkie wymagania rynkowe. Ich różnorodność – zarówno pod względem kolorystyki, kształtu, jak i wielkości – sprawia, że każdy znajdzie model dopasowany do swoich potrzeb. Dodatkowo różnią się między sobą konkretnymi parametrami, co przekłada się bezpośrednio na cenę urządzenia.

Jednymi z najciekawszych głośników są bez wątpienia: SPK911 ZEUS, SPK515 VENUS oraz SPK111 THUNDER. Dla amatorów klimatów retro doskonały będzie natomiast zestaw głośnikowy SPK916X KREON. Każdy miłośników muzyki znajdzie produkt dla siebie.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Cykl Więcej

Cykl „Więcej” rusza w sześciu miastach w Polsce

„Więcej” to cykl wydarzeń skoncentrowanych wokół autorskiego kina niezależnego, nowoczesnej muzyki granej z winyli, degustacji …