Na rynku znaleźć można dziesiątki produkcji oferujących podobny model, ale znalezienie czegoś wartego dłuższej uwagi, to już wyzwanie. Dlatego poniżej znajdziecie krótkie zestawienie, które obejmuje najciekawsze tytuły z tej kategorii | fot.: stock.adobe.com

Gry komputerowe, ale tylko online? Oto najpopularniejsze i najciekawsze tytuły!

Sieciowa rozgrywka zawsze wzbudza więcej emocji niż klasyczna zabawa dla pojedynczego gracza. Różnica kryje się w obecności innych użytkowników, z którymi współpraca lub rywalizacja często staje się motorem napędowym zabawy. Na rynku znaleźć można dziesiątki produkcji oferujących podobny model, ale znalezienie czegoś wartego dłuższej uwagi, to już wyzwanie. Dlatego poniżej znajdziecie krótkie zestawienie, które obejmuje najciekawsze tytuły z tej kategorii.

Najpopularniejsze produkcje online

Wśród płatnych gier wieloosobowych prawdziwym hegemonem jest MMORPG World of WarCraft, czyli pozycja, która pomimo 16 lat na karku, nadal jest domem społeczności złożonej z milionów użytkowników. Dzieło studia Blizzard Entertainment osadzone jest w uniwersum znanym z RTS-ów z serii WarCraft, jednak w przeciwieństwie do swoich pierwowzorów, nieustannie jest rozwijane. Twórcy regularnie dostarczają fanom kolejne dodatki, dzięki którym ten role-play wciąż zaskakuje popularnością. Alternatywą dla WoW-a jest Elder Scrolls Online. W tym tytule odnajdą się osoby zafascynowane kultowymi RPG-ami pokroju Morrowinda i Skyrima.

Na tym tle niespodziewanie wyrósł nowy hit, czyli niezależna gra Among Us. Pozwala ona wcielić się w role członków kosmicznej załogi, których zadaniem jest dokonanie koniecznych napraw statku/stacji. Przeszkadza im w tym tzw. Impostor – sabotażysta wybierany losowo spośród jednego z uczestników. Ten niewielki tytuł o niepozornej grafice stał się prawdziwym fenomenem, a zarazem ciekawym eksperymentem społecznym.

Darmowe gry, które podbiły serca graczy

Nadszedł czas na kilka propozycji skierowanych do osób o skromnym lub zerowym budżecie. Wśród darmowych dzieł można znaleźć prawdziwe perełki. Prym wiedzie bijąca rekordy popularności komiksowa strzelanka Fortnite, której gameplay wyróżnia się możliwością budowania. Użytkownicy wykorzystują to m.in. do tworzenia błyskawicznych schronień lub dróg ułatwiających eksplorację. W Polsce mirem cieszy się również World of Tanks, czyli starcia czołgów z okresu II wojny światowej.

League of Legends to kolejna popularna produkcja, niewymagająca wydawania ani grosza. Tytuł dał początek gatunkowi znanemu jako MOBA, którego osią zabawy jest walka pomiędzy dwiema grupami graczy sterujących unikatowymi herosami. Celem bitw jest zniszczenie twierdzy wrogów. Fani klasycznych role-playów mogą natomiast postawić na Path of Exile – emocjonujący hack & slash, który pod względem rozgrywki mocno wzorowany jest na cyklu Diablo.

W tej grupie znalazł się niespodziewany hit, mowa o Genshin Impact. Przygodowe dzieło chińskiej firmy miHoYo porównywane jest do… The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Samo w sobie jest to ogromnym komplementem. Genshin Impact to przykład znakomicie zrealizowanego cRPG-a z otwartym światem. Producenci raczej nie żałują swojej decyzji o udostępnieniu gry za darmo, szczególnie że generuje ona ogromne przychody z mikrotransakcji.

Podsumowanie

Miłośnicy gier online nie mają powodów do narzekań – przebierają w produkcjach reprezentujących różne gatunki. Są to strzelanki, role-playe czy MOB-y. Wiele z nich dostępnych jest za darmo, co wcale nie wpływa na jakość rozgrywki oraz wykonania. Twórcy prześcigają się w pomysłach na urozmaicenie gameplayu, na czym oczywiście zyskują gracze.

KKA

Sprawdź także

FIFA 23

Kiedy nowa FIFA?

Dla wielu fanów piłki nożnej, pora jesieni, poza inauguracją fazy grupowej Ligi Mistrzów, może kojarzyć …