kobieta wkładająca laptopa do torby na laptopa
Torba sprawdzi się do komputerów lżejszych i bardziej mobilnych z przekątną ekranu do 15,6 | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jak przewozić laptopa? Plecak czy torba na laptopa – co lepsze?

Laptopy cieszą się dużą popularnością między innymi ze względu na ich mobilność. Możliwość przenoszenia komputera z miejsca na miejsca sprawia, że łatwiej jest zabrać ulubiony sprzęt ze sobą. Należy jednak pamiętać, aby przenosić go w sposób bezpieczny, by nie uległ uszkodzeniu. Oto kilka wskazówek, jak to robić.

Jak bezpiecznie przewozić laptopa?

Wiele osób potrzebuje mieć swojego laptopa zawsze przy sobie. Jest to najczęściej związane z życiem zawodowym. Mobilny komputer zabieramy ze sobą do miejsca pracy, a czasem jeździmy z nim także na urlop, aby mieć ciągły dostęp do skrzynki e-mail oraz zainstalowanych programów. Dlatego każdy właściciel laptopa powinien wiedzieć, jak przenosić sprzęt bezpiecznie. Poniżej przedstawiamy kilka rad, do których warto się stosować.

Przenoszenie laptopa w pozycji pionowej

Sporo osób w dalszym ciągu transportuje laptopa, gdy znajduje się on w pozycji poziomej. Jeżeli włożymy sprzęt do bezpiecznej torby na laptopa i dodatkowo zabezpieczymy pasem przylegającym, nic złego nie powinno się stać. Mimo tego pozycja pionowa jest dla laptopa bezpieczniejsza, gdyż w ten sposób ograniczamy liczbę drgań, które mogłyby uszkodzić matrycę urządzenia lub jego dysk twardy.

Przewożenie osobno laptopa i akcesoriów do laptopa

Transport laptopa z podłączoną myszką lub zasilaczem może doprowadzić do awarii gniazda zasilającego. Jeżeli zależy nam na jak najdłuższej pełnej sprawności naszego komputera, powinniśmy przenosić wszystkie elementy osobno. Większość torb i plecaków na laptopa ma specjalne przegródki na myszkę, klawiaturę czy zasilacz.

Przewożenie laptopa tylko w specjalnej torbie lub plecaku

Dlaczego nie powinniśmy przenosić laptopa w zwykłej torbie lub plecaku? Ponieważ nie mają one specjalnych zabezpieczeń chroniących komputer przed drganiami. Tylko przystosowane do tego celu akcesoria do laptopa zapewnią jego bezpieczny transport.

Plecak czy torba do laptopa – co wybrać?

Czy lepsza jest torba, czy plecak na laptopa? Oba produkty mają sporo zalet, a ich wybór zależy od indywidualnych czynników.

Torba na laptopa

Torba sprawdzi się do komputerów lżejszych i bardziej mobilnych z przekątną ekranu do 15,6. Można ją przenosić za pomocą rączki jak walizkę lub na ramieniu na załączonym pasku. Idealna, gdy transportujemy laptopa na niewielkie odległości i cały czas mamy go w zasięgu ręki, np. gdy zabieramy go do pracy. Nowoczesne torby na laptopa często wyposażone są w specjalne przegródki, w których możemy bezpiecznie przenosić myszkę i zasilacz, a czasem i różnego rodzaju dokumenty.

Plecak na laptopa

Plecaki na laptopa widujemy rzadziej, aczkolwiek są one bardzo praktycznie. Przede wszystkim pozwalają na swobodne przenoszenie laptopa w pozycji pionowej. Doskonale sprawdzają się przy cięższym sprzęcie i większej ilości akcesoriów. Idealne dla laptopów gamingowych, stanowią również doskonałą opcję, jeżeli chcemy zabrać ze sobą laptopa w dalszą podróż.

Szeroką ofertę modnych torb i plecaków na laptopa można znaleźć w sklepie internetowym https://electrotrend.pl/.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

student z laptopem

Laptop dla studenta – nowy czy używany?

Dawniej każdemu studentowi wystarczył zestaw złożony z długopisu i kartki papieru. Dziś młodzi ludzie na …