starfield
Zgodnie z najnowszymi ustaleniami data ogólnoświatowej premiery "Starfield" została wyznaczona na 11 listopada 2022 roku | fot.: stock.adobe.com

Już za rok wyjdzie “Starfield”. Czego spodziewać się po długo wyczekiwanej grze Bethesdy?

Premiera każdej produkcji Bethesdy to ogromne wydarzenie w świecie elektronicznej rozgrywki, a nadchodzące „Starfield” nie jest pod tym względem wyjątkiem. Gra ma wyjść za nieco ponad rok, bo dokładnie 11 listopada 2022 roku, a studio skąpi informacji na jej temat. Czego spodziewać się po długo wyczekiwanej grze Bethesdy? Co wiemy na temat fabuły i rozgrywki?

„Starfield” – kosmiczne RPG z otwartym światem?

Najbardziej znane gry Bethesdy to fabularne RPG dla jednego gracza. Mowa tutaj o seriach takich jak The Elder Scrolls oraz Fallout, których najważniejszą cechą jest otwarty świat oraz nastawienie na jego eksplorację. Styl amerykańskiego studia jest zatem dość oczywisty, a gracze oczekują, że tajemniczy „Starfield” podąży drogą poprzedniczek. Spekulacje te potwierdził założyciel Bethesdy Todd Howard, który przyznał, że jego najnowsza gra będzie „jak Skyrim w kosmosie”. A zatem możemy spodziewać się rozbudowanych wątków pobocznych, ogromnego świata składającego się z co najmniej kilkunastu planet oraz różnych stronnictw, do których gracz będzie mógł się dołączyć. Co istotne, Howard przyznał, że gra będzie oferowała ogromną dowolność, a gracze będą mogli dołączać do wybranych frakcji zgodnie z własnymi preferencjami. Możemy się więc spodziewać co najmniej kilku pobocznych, rozbudowanych wątków fabularnych, które niekoniecznie będą miały wpływ na wątek główny.

Wielki test dla Creation Engine 2

Oryginalny Creation Engine to silnik, który Bethesda od lat wykorzystywała do tworzenia gier. Zdążył się on już zestarzeć, przez co studio rozpoczęło pracę nad zupełnie nowym narzędziem. „Starfield” to pierwsza gra przygotowana za pomocą Creation Engine 2, dzięki czemu stanowi ona wielki test dla nowego silnika. To właśnie na nim ma w przyszłości powstać szósta część serii The Elder Scrolls oraz kolejny Fallout. Sukces lub porażka silnika Bethesdy przełoży się na długofalową strategię tego studia i może świadczyć nie tylko o wynikach sprzedażowych „Starfield”, ale też kształcie następnych tytułów amerykańskiego studia.

Jaka jest data premiery „Starfield”?

Zgodnie z najnowszymi ustaleniami data ogólnoświatowej premiery „Starfield” została wyznaczona na 11 listopada 2022 roku. To właśnie wtedy wyjść ma gotowa gra, już z polskim dubbingiem oraz napisami. Fani Bethesdy od razu zauważą, że data premiery nawiązuje do dnia, w którym do sprzedaży trafił największy hit amerykańskiego studia – „The Elder Scrolls V: Skyrim”. Ten wybór ma zapewne na celu nawiązanie do sukcesu kultowego hitu, ale też jest ściśle związany z okresem przedświątecznym, w który bardzo często celują wielkie studia wydawnicze. Oczywiście tak jak to bywa w przypadku gier AAA, istnieje możliwość przełożenia daty premiery i opóźnień, choć Bethesda rzadko kiedy decyduje się na taki krok.

Można śmiało powiedzieć, że na premierę „Starfield” czekają miliony graczy z całego świata. W końcu premiera rozbudowanego, fabularnego RPG z otwartym światem zdarza się nie częściej niż raz na rok, a coraz więcej osób ma ochotę zanurzyć się w fantastycznym świecie i czerpać przyjemność z rozgrywki. Czy „Starfield” okaże się hitem i świetną grą, która przedłuży dobrą passę Bethesdy? Przekonamy się o tym już za rok!

TBO

Sprawdź także

FIFA 23

Kiedy nowa FIFA?

Dla wielu fanów piłki nożnej, pora jesieni, poza inauguracją fazy grupowej Ligi Mistrzów, może kojarzyć …