Kamera sportowa w akcji
Można ją ulokować w dowolnym miejscu w taki sposób, aby nie przeszkadzała Ci w aktywności i aby obraz był stabilny. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Kamera sportowa – niezbędnik dla aktywnych

Popularność kamery sportowej wzrasta nie tylko ze względu na jej przydatność przy rejestrowaniu aktywności sportowych, ale też dlatego, że każdy może ją mieć w swojej kieszeni. Jest mała i poręczna a w zależności od modelu może rejestrować obrazy w 4K czy Full HD. Można ją ulokować w dowolnym miejscu w taki sposób, aby nie przeszkadzała Ci w aktywności i aby obraz był stabilny.

Kamera EKEN

Pośród produktów medialove.pl znajdziesz kamery sportowe marki EKEN. Są one przystępne cenowo, a marka może się pochwalić urządzeniami o bardzo wysokich parametrach technicznych. Modeli jednak jest dużo, a z wyglądu bardzo się nie różnią. Nasuwa się więc pytanie: Który model kamery EKEN wybrać?.

EKEN H5s Plus

Ten model jest najdroższym w swojej kategorii nie bez powodu, jest dla użytkowników, którym zależy głównie na jakości. Procesor Ambarella i sensor SONY są zwykle wykorzystywane w kamerach z wyższej półki. H5s Plus może się pochwalić też 2-calowym wyświetlaczem umożliwiającym podejrzenie filmu, rejestrowaniem materiału w REAL 4K, elektroniczną stabilizacją płynnego obrazu oraz 200 klatkom na sekundę w 720p (zwykłe HD), które pozwalają na użycie efektu slow motion – bez źle wyglądającego obrazu. Sprzęt jest wyposażony w wodoszczelną obudowę a płaska osłona obiektywu sprawia, że obraz nagrywany pod wodą dobrze wygląda. Oprócz tego jest wyposażony w bajery takie jak zdalne sterowanie korzystające z WI-Fi, czy sterowanie z użyciem ręcznie dotykowego panelu pilota.

EKEN H6s

Jest dla użytkowników, którzy dysponują mniejszym budżetem a nadal chcą mieć sprzęt nagrywający w dobrej jakości. Model ten ma podobne parametry do H5s Plus, różni go występowanie mniejszej ilości klatek na sekundę – w 4K 25 klatek (gdzie poprzedni model ma 30 klatek) i 2.7K 30 klatek (gdzie H5s Plus ma 60 klatek. Nie ma też dotykowego ekranu i używa sensora Panasonic MN34110, zamiast tego dołożono mu aparat 14 MP. Pozostałe parametry i opcje się nie zmieniają. W przypadku tego modelu cena oczywiście maleje.

EKEN H7s

Ten model to kompromis między dobrą jakością a przystępną ceną. Dobrze łączy obie te cechy – ma bowiem ten sam sensor co EKEN H6s, ale procesor Sunplus 6350. Ma dodatkowy wyświetlacz, nie ma jednak przedniego. Nagrywa w 4K renderowanym, aparat ma rozdzielczość i 14MP lub 8 MP, wodoszczelną obudowę i obsługę zdalną oraz WI-FI.

EKEN H8R

Model ten jest jeszcze tańszy od swojego poprzednika H7s – nie da się go obsługiwać dotykowo, obraz nie ma stabilizacji elektronicznej. Wraca jednak przedni wyświetlacz, pozostaje wodoszczelna obudowa i obsługuje 4K jednak nie jest ono prawdziwe tylko renderowane. Podzespoły są takie same.

EKEN H9R

Ta kamera to sprzęt o podstawowych opcjach w niskiej cenie. Obsługuje 4K (które jest renderowane), robi zdjęcia w różnych rozdzielczościach, ma opcję używania filtrów, które poprawiają widok obrazu, umożliwiają nawet nagrywanie w Full HD – 1080p w 60 klatkach. Oprócz tego jest wyposażona w procesor Sunplus 6350 i sensor Chipset OV4689. Dobrej oferty dopełniają 4 opcje kolorystyczne i sterowanie pilotem lub zdalnie.

Dodatkowo

Kupując na medialove.pl masz pewność, że kamery są oryginalne z racji bezpośredniej współpracy sklepu z producentem EKEN poprzez przyznany certyfikat. Modele kamer EKEN charakteryzują się szerokim zestawem akcesoriów: mają wodoodporne obudowy, paski i uchwyty do roweru, kable micro USB, szybkozłączki, adaptery mocujące do statywu, itp.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Kamera 360

Kamery 360 coraz popularniejsze

W ciągu najbliższych czterech lat wartość branży wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości (VR i AR) wzrośnie z 5 mld …