Playstation 5
Wszyscy fani gier, którzy do wirtualnego świata przenoszą się za pomocą konsol PlayStation, już z niecierpliwością wyczekują 19 listopada 2020 roku | fot.: stock.adobe.com

Najciekawsze informacje o najnowszej konsoli PlayStation 5

Wszyscy fani gier, którzy do wirtualnego świata przenoszą się za pomocą konsol PlayStation, już z niecierpliwością wyczekują 19 listopada 2020 roku. Tego dnia oficjalną premierę będzie miało najnowsze dzieło od Sony Interactive Entertainment, czyli PlayStation 5. Najnowsza konsola będzie prawdziwym przeskokiem technologicznym, który umożliwi grę na najwyższym poziomie i w jakości wprowadzającej w konsternację najbardziej wymagających graczy. Dodatkowo potencjalni nabywcy będą mieli okazję przetestować nowy kontroler o bardziej ergonomicznym kształcie oraz szereg akcesoriów, które wzbogacą niejedną rozgrywkę.

Najnowsza konsola PS 5 – specyfikacja

W najnowszej konsoli od japońskiego producenta, tak jak w poprzednim modelu znajdzie się procesor marki AMD. Tym razem będzie to 8-rdzeniowy Ryzen 2, który przewiduje moc obliczeniową na poziomie 3.5 GHz. Teoretyczną moc obliczeniową procesora graficznego przewiduje się na poziomie 10.28 TFLOPS (jednostka mocy obliczeniowej), czyli ponad dwukrotnie więcej, niż w PlayStation 4 Pro. Ogromny komfort zapewni zastosowanie w urządzeniu niezwykle szybkiego dysku SSD, który zastąpi standardowy HDD. W PS 5 zamontowany będzie czytnik Blu-ray 4K UHD. Prawdziwą atrakcją dla fanów detali i bardzo dobrej jakości obrazu będzie fakt, że najnowszy wytwór Sony obsłuży wyjście obrazu 8K.

Podstawowy zestaw PlayStation 5 i dodatkowe akcesoria

Wiadomo już co znajdowało będzie się w zestawie najnowszej konsoli PS 5 w wersji podstawowej, będzie to:

  • konsola PlayStation 5
  • zupełnie nowy kontroler o nazwie DualSense
  • kabel: USB, zasilający oraz HDMI
  • podstawa do konsoli
  • instrukcja
  • gwarancja
  • gra Astro’s Playroom

Będzie również możliwość nabycia innych ciekawych akcesoriów, które z pewnością urozmaicą rozgrywkę nabywców urządzenia. Dobrym wyborem będzie zakup stacji ładowania DualSense, która pozwoli na naładowanie maksymalnie dwóch kontrolerów. Pozwoli to na ich zdalne użytkowanie. Ciekawym dodatkiem będą bezprzewodowe słuchawki PULSE 3D, które oprócz wysokiej jakości dźwięku, udostępniają graczowi dwa mikrofony, redukującye szumy otoczenia. Chcąc obsługiwać multimedia za pomocą jednej ręki, trzeba pokusić się o zakup pilota sterowania multimediami. Za jego pomocą poprzez naciśnięcie jednego guzika włączymy takie serwisy jak np.: Netflix, YouTube czy Spotify. Prowadzenie transmisji i dodawanie filmów ze swoich rozgrywek umożliwi z kolei dedykowana kamera HD.

Ponadto w nowej konsoli będziemy mogli odpalić wiele popularnych tytułów z poprzedniej generacji. Nabywcy nowego urządzenia od Sony będą mogli więc cieszyć się grą w takie tytuły jak m.in.: The Last of Us, Until Dawn, Uncharted 4, czy Spider-Man.  Dodatkowo schyłek roku jest obfity w liczne i bardzo wyczekiwane premiery gier. Niezwykle interesujące będzie, więc odpalenie ich na zupełnie nowym urządzeniu, dającym ogromne możliwości. PlayStation 5 to ogromny przełom i pozostaje jedynie mieć nadzieję, że spełni wielkie, pokładane w nim oczekiwania. Wszystko okażę się już wkrótce, bo premiera popularnej konsoli nadchodzi wielkimi krokami.

RWI

Sprawdź także

PlayStation 5

Czy Playstation 5 będzie hitem?

Premiera PlayStation 5 dopiero przed nami, ale Sony uchyla rąbka tajemnicy i już dziś zdradza …