Jak zgodnie podkreślają i osoby, które we własnym zakresie naprawiają swoje Samsungi, i właściciele serwisów, punktem wyjścia do wszystkich prac jest zawsze znalezienie dostawcy części | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Naprawa Samsunga nie musi kosztować kroci

Samsung jest uznawany za producenta jednych z najlepszych smartfonów i tabletów. Uzyskanie doskonałej jakości wymaga jednak stosowania zaawansowanych technologii i perfekcyjnych części. Właśnie to decyduje o wysokich kosztach napraw. Można jednak je ograniczyć.

Nie wszystko da się zrobić samodzielnie

Jeżeli uszkodzeniu ulega układ elektroniczny lub sam procesor telefonu, to szanse na uratowanie sprzętu są nikłe, a już na pewno nie da się tego zrobić, korzystając z popularnych narzędzi. Zdecydowanie częściej jednak uszkodzeniu ulega – wskutek zalania czy upuszczenia urządzenia – ekran lub panel dotykowy. Wymiana tych elementów nie jest może dziecinnie prosta, ale przy odrobinie wprawy można podjąć się tego wyzwania bez ryzyka uszkodzenia innych elementów.

Serwisy, mając świadomość cen Samsungów, zwykle podbijają trochę ceny. Nawet wtedy jednak mogą utrzymać je na akceptowalnym poziomie, zamawiając odpowiednie części. Niezależnie więc od tego, czy klient naprawi telefon sam, czy odda go do specjalistów, cenę zawsze można kontrolować, dobierając odpowiednie podzespoły.

Przeklęta zmienność rynku

Ponieważ Samsung jest stawiany za wzór, nie dziwi gargantuiczna ilość podróbek samych smartfonów i części do nich. Nawet jeśli poszczególne elementy są chronione prawem patentowym, zawsze uda się lepiej lub gorzej je podrobić. Problem jednak polega na tym, że podróbki, choć tańsze od oryginalnych części zamiennych wysokiej jakości, cechują się przede wszystkim kiepską jakością. Zgoda – Samsung mimo wszystko nie ma monopolu na smartfony i ich komponenty, ale odpowiednie standardy technologiczne sprawiają, że niewiele zamienników jest w stanie konkurować funkcjonalnością z oryginałami.

Stabilny punkt zaopatrzenia

Jak zgodnie podkreślają i osoby, które we własnym zakresie naprawiają swoje Samsungi, i właściciele serwisów, punktem wyjścia do wszystkich prac jest zawsze znalezienie dostawcy części. Teoretycznie można korzystać z oficjalnych linii zaopatrzenia, ale te niekoniecznie są tańsze. Wtedy do głosu dochodzą specjalistyczne sklepy z częściami zamiennymi, w szczególności https://www.czescisamsung.pl/. Dodatkowym plusem za skorzystaniem z ich oferty jest świadczenie kompleksowych usług (wymiana + oryginalna część) w cenach niższych niż w autoryzowanym serwisie. Ponadto większość elementów z oferty fizycznie znajduje się na stanie, więc realizacja zamówień jest szybsza nawet od ściągnięcia części od głównych dystrybutorów. Zwykle też nie trzeba martwić się o jakość – w takich przypadkach to na sklepie ciąży obowiązek weryfikacji wiarygodności dostawców, a to oznacza mniejsze koszty po stronie serwisu. Od razu więc naprawa Samsunga staje się tańsza, łatwiejsza i szybsza. Niemniej jednak należy również pamiętać, że samodzielna naprawa telefonu marki Samsung w szczególności modeli od 5S wzwyż może skończyć się nieodwracalnym uszkodzeniem telefonu, ze względu na fakt, iż telefon jest wodoodporny i klejony. W takich wypadkach najlepiej od razu zaufać specjalistom i oddać telefon do kompleksowej naprawy serwisowej.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

aparat do zdjęć

Najlepsze fotosmartfony do 2000 zł

Jednym z podstawowych zadań smartfonu jest robienie zdjęć – dobry aparat fotograficzny to zatem ważny …