aplikacja w AppGallery
Nie możesz znaleźć aplikacji w AppGallery? Popatrz na inne źródła | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Nie mogę znaleźć aplikacji w AppGallery – co robić?

AppGallery to jedno z wielu źródeł aplikacji na Androida. Obok Sklepu Play jest jednym z najpopularniejszych, ale nie są jedyne. Dlatego jeśli nie możesz znaleźć swojego ulubionego programu lub gry, to nic straconego. Wystarczy poszukać dalej lub… poprosić. Możliwości jest naprawdę wiele, a wystarczy tylko odrobina cierpliwości w poszukiwaniach. Trzeba wiedzieć, gdzie szukać i jak szukać, aby też nie dać się złapać na oprogramowanie szpiegujące lub złośliwe, czyli tak zwane malware.

Nie możesz znaleźć aplikacji w AppGallery? Popatrz na inne źródła

Android ma od groma źródeł, więc wystarczy odpowiednio poszukać. Istnieje wiele miejsc, które oferują możliwość pobierania ulubionych gier i aplikacji. Zarówno dedykowane strony, jak i inne markety. Naturalnie trzeba pamiętać, aby były to sprawdzone źródła – w przeciwnym przypadku poszukiwania mogą skończyć się fatalnie. Utrata danych może okazać się najmniejszym zmartwieniem w tym wszystkim.

AppGallery posiada listę życzeń – dopisz się do niej

Huawei jest świadome, że ich sklep z aplikacjami może mieć pewne braki. Dlatego jeśli nie możesz znaleźć swojego ulubionego programu lub gry, to pierwsze, co powinieneś zrobić, to zajrzeć właśnie na Listę Życzeń. Jest to krótki formularz, przez który poinformujesz producenta o tym, że nie możesz znaleźć szukanej przez siebie aplikacji. Podajesz tytuł, krótki opis oraz ewentualnie grafiki i to wszystko. W kilku krokach Huawei wie, że musi poszukać dewelopera i poprosić go o dodanie swojej gry lub programy do AppGallery. Oczywiście ten proces wymaga czasu, więc należy być cierpliwym.

Brakuje Twojej ulubionej aplikacji w AppGallery? Przenieś ją

Huawei nie nakazuje Ci, jak inni producenci, że musisz korzystać tylko z jego sklepu. Firma jest też świadoma występujących braków, więc stworzyła specjalne narzędzie do przenoszenia danych. Z jego pomocą jesteś w stanie przenieść grę lub program z innego urządzenia na swoje. Oczywiście nie jest to metoda idealna, gdyż zawiera pewne ograniczenia wydawnicze. Jeśli programista nie zgodził się na taką formę instalacji, to nie przeskoczymy pewnych rzeczy.

Na sam koniec – zamienniki brakujących aplikacji

Android ma ponad 10 lat, więc niemalże każde zapotrzebowanie zostało odpowiednio załatane. Jeśli nie możesz znaleźć lub zainstalować swojej ulubionej aplikacji, to dlaczego nie pomyśleć o jej zamienniku? Alternatywy to coś, co pozwala zrozumieć, czy dana gra lub program były tymi najlepszymi. Nie lubimy marnować czasu i pieniędzy, więc tak samo podchodźmy do brakujących aplikacji.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

zdjęcie telefonem wschód słońca

5 modeli smartfonów z najlepszym aparatem i ciekawymi rozwiązaniami

Smartfony zastępują nam coraz więcej urządzeń. Często wybór odpowiedniego telefonu jest uwarunkowany dobrym aparatem. Aktualnie …