dłonie trzymające smartfona
Na rynku znajduje się wiele produktów, które w mniejszym lub większym stopniu chronią wyświetlacz przed różnymi zagrożeniami | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Skuteczna ochrona telefonu – o czym pamiętać?

Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie obecnie życia bez telefonu komórkowego. Smartfony towarzyszą nam każdego dnia i łatwiej wyjść z domu bez portfela niż właśnie bez telefonu. Coraz więcej gadżetów zastępowanych jest tymi małymi urządzeniami, ponieważ kryją w sobie wiele funkcji i udogodnień w życiu codziennym. Nie dziwi więc fakt, że ceny smartfonów ciągle pną się do góry, a co za tym idzie wielu z nas zastanawia się, jak skutecznie zabezpieczyć telefon przed uszkodzeniem podczas nieoczekiwanych sytuacji. Producenci etui na telefon, prześcigają się w pomysłach, ale niestety nie wszystkie z ich propozycji są godne uwagi.

Wyświetlacz smartfona – najważniejsza część telefonu

Niewątpliwe ekran jest najważniejszą częścią telefonu, to tutaj mamy dostęp do większości funkcji i to on wyświetla wszystkie informacje. Najnowsze telefony posiadają wyświetlacz na całej powierzchni, dlatego tak ważne jest jego zabezpieczenie. Na rynku znajduje się wiele produktów, które w mniejszym lub większym stopniu chronią wyświetlacz przed różnymi zagrożeniami. Najbardziej popularne są szkło hartowane, szkło hybrydowe i folia ochronna które w zależności od metody produkcji charakteryzują się różnymi właściwościami.

Wybierając szkło hartowane do swojego smartfona należy zwrócić uwagę przede wszystkim czy szkło jest idealnie dopasowane do naszego modelu. Tylko pełne szkło może całkowicie ochronić ekran przed uszkodzeniem. Kolejnym ważnym czynnikiem jest poziom twardości, który odpowiada za to w jakim stopniu ekran jest zabezpieczony przed porysowaniem i pęknięciem w trakcie uderzenia. Najlepsze szkła hartowane odznaczają się twardością na poziomie 9H i na takie powinien paść nasz wybór jeżeli chcemy skutecznie chronić wyświetlacz. Warto też zwrócić uwagę czy szkło wpływa na czułość ekranu. Jeżeli nie mamy pewności, które szkło wybrać, najlepiej kupić produkty renomowanych producentów: T-max, Mocolo, 3MK czy Whitestone Dome, którzy specjalizują się w produkcji szkieł i folii ochronnych do telefonów.

Etui na telefon – jak wybrać najlepsze?

Nasze smartfony nie mają najłatwiejszego życia, często narażone są na różne niebezpieczne sytuacje takie jak upadek, uderzenie lub zalanie. Mimo, że producenci dbają o to żeby sama obudowa telefonu wytrzymała trudy codziennego użytkowania, warto dodatkowo ochronić telefon inwestując w solidne etui na telefon. Musimy zadać sobie pytanie na jakie zagrożenia najbardziej narażony jest nasz smartfon i do czego najczęściej będzie wykorzystywany. Na rynku znajduje się wiele modeli, o wszelkich kształtach i różnym stopniu ochrony smartfona. Możemy zastanawiać się, które etui najbardziej będzie pasować do naszego charakteru ale mimo wszystko przy wyborze najlepiej kierować się bezpieczeństwem dla naszego urządzenia. 

Wybierając odpowiednie etui na telefon warto zwrócić uwagę na najbardziej newralgiczne punkty smartfona takie jak narożniki i ekran. Dobrym wyborem będzie obudowa, która posiada wzmocnione rogi i wysunięte krawędzie, które skutecznie chronią wyświetlacz przed porysowaniem. Kupując pokrowiec musimy też wziąć pod uwagę, czy będziemy go używać razem ze szkłem hartowanym. W takim wypadku etui musi być kompatybilne, ponieważ inaczej mogłoby je uszkodzić. Bardzo ważna jest też jakość materiałów, z których wykonana jest obudowa. Aby mieć pewność, że użyte tworzywa są na najwyższym poziomie warto sięgnąć po produkty takich marek jak: Spigen, ESR, Ringke, Supcase lub Urban Armor Gear, które bezsprzecznie są wiodącymi producentami. Ostatnim elementem jest wygląd. Tutaj najważniejszy jest ergonomiczny kształt, który polepsza chwyt telefonu, ograniczając szanse upadku telefonu.

Bez względu na to czy nasz telefon ma tendencję do upadków, uderzeń lub zalań, warto zapewnić mu dodatkową ochronę. Nigdy nie wiadomo na jakie zagrożenia może być narażony smartfon, a przy obecnych cenach lepiej unikać przymusowej wizyty w serwisie.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

aparat do zdjęć

Najlepsze fotosmartfony do 2000 zł

Jednym z podstawowych zadań smartfonu jest robienie zdjęć – dobry aparat fotograficzny to zatem ważny …