rodzina oglądająca telewizor
Dwupak, czyli telewizja w pakiecie z Internetem, stanowi dobry wybór dla osób, które korzystają z obydwu tych usług, a przy tym chciałyby zyskać wygodę oraz oszczędność czasu i pieniędzy | fot.: stock.adobe.com

Telewizja solo czy w pakiecie? – najlepszy wybór

Dostęp do usług telewizyjnych i internetowych to dziś oczywisty standard. By móc jednak z nich korzystać na atrakcyjnych warunkach, trzeba jednak najpierw uważnie przeanalizować i porównać oferty poszczególnych usługodawców. Należy też sprawdzić, czy lepiej będzie wybrać TV i Internet w pakiecie, czy też zawrzeć dwie osobne umowy abonamentowe.

Dostęp do telewizji i Internetu jest dziś relatywnie niedrogi, ale w skali roku, w zależności od wybranych pakietów usług, generuje koszty w wysokości od kilkuset do tysiąca i więcej złotych. Co ważne, zdarza się, że u dwóch różnych dostawców, miesięczna cena takiego samego lub bardzo podobnego zestawu kanałów telewizyjnych różni się o kilka, a nawet kilkanaście złotych. To samo dotyczy zresztą pakietów internetowych – w tym wypadku, najlepszą i najgorszą ofertę łącza o dużej prędkości często dzieli ponad 20 złotych miesięcznie. Zamiast oddzielnie szukać najkorzystniejszych propozycji TV i Internetu, można skupić się na analizie samych ofert łączonych. Co sprawia, że telewizja w pakiecie z Internetem może okazać się lepszym wyborem?

Pakiet telewizji z Internetem to korzyści finansowe

Dwupak, czyli telewizja w pakiecie z Internetem, stanowi dobry wybór dla osób, które korzystają z obydwu tych usług, a przy tym chciałyby zyskać wygodę oraz oszczędność czasu i pieniędzy. Jeśli chodzi o tę ostatnią zaletę, wybierając pakiet telewizji z Internetem można obniżyć koszty poszczególnych usług o kilka, kilkanaście procent – w skali roku przełoży się to już na odczuwalne korzyści finansowe. Oczywiście ważne jest jeszcze to, jaki pakiet kanałów telewizyjnych oraz jaką prędkość łącza oferuje dany Dwupak. W ostatecznym rozrachunku najlepsza oferta to taka, gdzie za możliwie najniższą cenę można uzyskać usługi optymalnie dopasowane do swoich potrzeb i oczekiwań.

Telewizja w pakiecie z Internetem to wygoda i oszczędność czasu

Jak już wcześniej wspomniano, wybór telewizji w pakiecie z Internetem to również oczywista wygoda. Klient korzysta przecież z dwóch osobnych usług, ale jednocześnie zawiera tylko jedną umowę, opłaca jeden comiesięczny rachunek, a przy tym we wszelkich sprawach związanych z telewizją lub Internetem kontaktuje się z tym samym usługodawcą. Warto jednak zauważyć, że oszczędność czasu pojawia się również wcześniej, już na etapie wyboru dostawcy. W końcu w tym wypadku nie trzeba osobno analizować ofert usług telewizyjnych i internetowych. By móc na atrakcyjnych warunkach korzystać z obydwu tych mediów, wystarczy raz sprawdzić i porównać ze sobą oferty Dwupaków.

Dwupak TV i Internet szyty na miarę potrzeb użytkownika

Podkreślenia wymaga fakt, że Dwupak wcale nie musi narzucać ściśle określonej kombinacji pakietów: telewizyjnego oraz internetowego. U takich usługodawców, jak TOYA, można dowolnie łączyć ze sobą poszczególne warianty usług, zachowując przy tym możliwość korzystania z obniżonej ceny abonamentu. Co ważne, klienci mogą wybierać spośród trzech pakietów telewizyjnych (szczegóły na: https://toya.net.pl/telewizja) i pięciu prędkości łącza internetowego. Ponadto do wybranych pakietów mogą też bez przeszkód dodawać opcje dodatkowe, czyli WiFi i WiFi Plus, czy też pakiet CANAL+ lub HBO.

Optymalny dla siebie pakiet telewizji z Internetem można skonfigurować wchodząc na stronę: https://toya.net.pl/pakiety/dwupakipremium/.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Niezależnie czy użytkownik zamierza skorzystać z propozycji Dwupaku, czy wybrać oferty TV i Internetu różnych dostawców, powinien mieć na uwadze to, jak często i w jaki sposób będzie korzystał z tych mediów. Dla miłośników filmów i seriali dobrym wyborem będzie pakiet z dużą liczbą kanałów telewizyjnych, a także z zasobną biblioteką serwisu streamingowego usługodawcy. U osób, które rzadko oglądają telewizję sprawdzi się najtańszy wariant usługi – w TOYA nawet on gwarantuje dostęp aż do 90 kanałów. Jeśli chodzi o pakiet internetowy, to najczęstszym wyborem jest łącze o przepustowości w przedziale 100-300 Mb/s. Internet o takiej prędkości zapewnia komfortowe korzystanie ze wszystkich najważniejszych usług online, a przy tym stanowi po prostu dobry kompromis między ceną, a jakością.

Artykuł sponsorowany

Sprawdź także

Stargirl

Co warto obejrzeć wiosną na najpopularniejszych platformach VOD?

Nadeszła wiosna, a wraz z nią wysyp premier na najpopularniejszych platformach VOD. W tym roku …