iphone wymiana ekranu
Producent raczej nie zachęca do nakładania na ekran iPhone 11 kolejnej osłony – przecież urządzenie ma być doskonałe zaraz po wyjęciu z pudełka | fot.: materiał partnera

Wymiana ekranu w iPhone 11 – wszystko, co musisz wiedzieć

IPhone 11 nie bez powodu nieprzerwanie cieszy się ogromną popularnością wśród sympatyków Apple. Choć telefon swoją premierę miał w 2019 roku, dużo osób nie ma zamiaru przesiadać się na „wyższy numer” dopóty, dopóki Cupertino nie pokaże czegoś naprawdę rewolucyjnego. Świetne osiągi, optymalne wymiary i bardzo wytrzymała konstrukcja sprawiają, że właściciele pozostawiają mu wierni. O jego klasie świadczy też to, że w dalszym ciągu można go nabyć z oficjalnej dystrybucji. Zawsze jednak najlepiej będzie troskliwie dbać o egzemplarz już posiadany.

Co trzeba wiedzieć o budowie iPhone 11?

Ten model Apple osadziło w aluminiowej ramie, a obie strony obudowy pokryło stworzonym na zamówienie szkłem Corning, reklamowanym jako najmocniejsze ze wszystkich. Urządzenie jako pierwsze otrzymało certyfikat IP68 i w testach bardzo dobrze radzi sobie z wszelkiego rodzaju zderzeniami „w granicach normy”.

Rzeczywistość niestety czasem poza nie wykracza i wymiana wyswietlacza iPhone 11 może okazać się niezbędna, gdyż nawet zadbany telefon może nie wytrzymać kolizji z prozaicznym nieszczęściem. Dobrze jest zatem szczęściu pomóc jeszcze zanim dojdzie do tak przykrej sytuacji.

Czy warto kupić dodatkowe szkło do iPhone 11?

Producent raczej nie zachęca do nakładania na ekran iPhone 11 kolejnej osłony – przecież urządzenie ma być doskonałe zaraz po wyjęciu z pudełka.

W dalszej perspektywie decyzja o dołożeniu kolejnej warstwy najprawdopodobniej ochroni przed konsekwencjami nawet naprawdę bardzo mocnego uderzenia, choć – rzecz jasna – odbędzie się to kosztem zwiększenia grubości telefonu. 

Warto tutaj mieć na uwadze, że odpowiednią ochronę zapewni dopiero szkło hartowane o odpowiedniej grubości – na wyroby szybkopodobne szkoda nawet kilku złotych.

Uszkodzony ekran iPhone 11 – co dalej?

Jeśli jednak mądrość oraz ostrożność przychodzą dopiero po szkodzie i ekran iPhone 11 uszkodzony został zanim pomyślało się o inwestycji, to wymiana wyświetlacza jest nieunikniona. Ten telefon nie posiada fizycznego przycisku nawigacyjnego. Jeżeli zepsuł się ekran, to dotyk iPhone też nie będzie działać i z telefonu nie da się skorzystać nawet do wykonania najprostszych zadań.

iPhone 11 wyposażono w ekran IPS, a nie AMOLED i ma to pewne zalety. Nie tylko wyświetlacz nie wypali się z czasem, lecz przede wszystkim ekran stworzony w tej technologii jest mniej kosztowny. Oznacza to, że w przypadku uszkodzenia matrycy wymiana ekranu w iPhone 11 jest tańsza od naprawy wyświetlacza AMOLED porównywalnego urządzenia nawet przy wyborze oryginalnego panelu.

W ofercie AppleFix można liczyć na jeszcze bardziej konkurencyjną cenę wymiany ekranu iPhone 11 niezależnie od wybranej opcji. Każdorazowo weryfikowany jest dostawca ekranu, a Ty masz do wyboru oryginalny ekran lub wysokiej klasy zamiennik o identycznych parametrach.

Na zrealizowaną wymianę przysługuje aż 6 miesięcy gwarancji. Panel, który zostanie zamontowany przez serwis iPhone, posiada wbudowany moduł odpowiedzialny za przetwarzanie dotyku oraz nową szybkę ochronną – w ramach naprawy nie musisz zamawiać żadnych dodatkowych usług, a podstawowa diagnostyka kondycji Twojego urządzenia zostanie przeprowadzona zupełnie za darmo.

Materiał partnera

Sprawdź także

aparat do zdjęć

Najlepsze fotosmartfony do 2000 zł

Jednym z podstawowych zadań smartfonu jest robienie zdjęć – dobry aparat fotograficzny to zatem ważny …