Huawei P40 Pro
Chcąc zabezpieczyć Huawei P40 Pro, trzeba liczyć się z wydatkiem zbliżonym do 130 złotych | fot.: stock.adobe.com

Zagięty ekran Huawei P40 Pro stwarza problemy z wyborem etui. O czym warto pamiętać przy wyborze?

Producent z Chin już od pewnego czasu pokazuje się z dobrej strony. Huawei tworzy nie tylko telefony eleganckie i stylowe, ale i takie, które wyznaczają trendy i coraz bardziej śrubują osiągnięcia branży w zakresie fotografii mobilnej. Niezwykle ciekawym smartfonem, który jest kwintesencją tych wszystkich cech jest flagowy P40 Pro. Jak chronić tak dobry telefon? Najlepszymi sposobami, jakie są dostępne na rynku!

Czym wyróżnia się Huawei P40 Pro?

Pod wieloma względami ten telefon to prawdziwy pokaz siły chińskiego producenta. Ekran ma przekątną 6,58 cala, jest wykonany w technologii OLED i cieszy oko 90-Hz odświeżaniem. Dzięki czterostronnie zagiętemu wyświetlaczowi udało się uzyskać imponujący wynik pokrycia frontowego panelu wyświetlaczem w 91,6%.

Telefon jest napędzany przez nowoczesny, wykonany w technologii 5-nm procesor Kirin 990. Oczywiście na pokładzie znalazł się też modem łączności 5G, który zapewnia pobieranie danych z sieci z imponującymi prędkościami. W podstawowej wersji telefon ma 8 GB pamięci RAM oraz 128 GB na dane. Dopłacając, można kupić też wersję z 256/512 GB na nasze pliki.

Bardzo dobrze prezentuje się też zaplecze fotograficzne. Zestaw, na jaki składa się 50-Mpix matryca główna z technologią PDAF i OIS w asyście 12 Mpix teleobiektywu i 40 Mpix modułu pomocniczego oraz czujnika głębi 3D ToF została oceniona w wielu różnych rankingach jako jeden z najlepszych zestawów do fotografii mobilnej, jaki jest dostępny na rynku.

Duża moc obliczeniowa wymaga wydajnego akumulatora. Huawei zmieścił tutaj ogniwo o zadowalającej pojemności 4200 mAh, które na dodatek wspiera szybkie, 40-watowe ładowanie. Mamy też hybrydowy slot na dwie karty SIM oraz wsparcie dla standardu WiFi 6. W oficjalnej dystrybucji telefon można kupić za około cztery tysiące złotych.

Folia na ekran Huawei P40 Pro | fot.: materiał partnera

Tak duża inwestycja w smartfona wymaga odpowiedniego zabezpieczenia. Czy tego chcemy, czy nie, zdecydowana większość urządzeń, jakie są dostępne na rynku, ma ściany obudowy wykonane ze szkła i tworzyw sztucznych. Wyglądają one świetnie, ale nie można powiedzieć, że cechują się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Decydując się na Huawei P40 Pro, za ewentualną wymianę uszkodzonego ekranu zapłacimy około 1200-1300 złotych.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Żywotność smartfonów nie jest zbyt duża. Szacuje się, że w Polsce tylko w wakacje letnie uszkodzeniom ulega ponad 60 tysięcy komórek. Najczęstszą przyczyną jest zwykłe wypadnięcie z kieszeni lub dłoni. Te dwa czynniki odpowiadają za prawie 60% „pajączków”.

Jest to jedna z przyczyn, które stoją za dynamicznym wzrostem popularności szkieł ochronnych i akcesoriów zabezpieczających telefony. Na tym polu jedną z najwyżej ocenianych firm jest producent 3MK.

Etui dla Huawei P40 Pro | fot.: materiał partnera

Firma nie tylko tworzy idealnie dobrane na wymiar produkty, ale stale rozwija swoje zaplecze technologiczne. Ponad 60% produkcji odbywa się w Polsce, co zapewnia najwyższą jakość tworzonych rozwiązań. Użytkownicy cenią też producenta za atrakcyjną politykę cenową.

Chcąc zabezpieczyć Huawei P40 Pro, trzeba liczyć się z wydatkiem zbliżonym do 130 złotych. W tej cenie dostajemy profesjonalne, pokrywające cały obszar zagiętego wyświetlacza, szkło FlexibleGlass EDGE oraz etui na obudowę, które powinno dobrze przyjąć na siebie impet uderzenia, gdyby telefon nam wypadł. Proste porównanie z ceną wymiany modułu ekranu w serwisie (1300 złotych) z kwotą zakupu całego zestawu ochronnego pozwala wyciągnąć dość jednoznaczne wnioski.

Artykuł sponsorowany

Sprawdź także

aparat do zdjęć

Najlepsze fotosmartfony do 2000 zł

Jednym z podstawowych zadań smartfonu jest robienie zdjęć – dobry aparat fotograficzny to zatem ważny …