Współczesne telefonu już dawno przestały służyć wyłącznie do dzwonienia. Przy ich pomocy możemy sprawdzić wiadomości z kraju i ze świata, opłacić rachunki czy zaplanować trasę dojazdu do wybranego celu | fot.: materiał partnera zewnętrznego

5 najbardziej przydatnych aplikacji dla każdego użytkownika smartfona

Jednym smartfony służą wyłącznie do kontaktowania się ze światem, inni natomiast wykorzystują je znacznie częściej. Współczesne telefonu już dawno przestały służyć wyłącznie do dzwonienia. Przy ich pomocy możemy sprawdzić wiadomości z kraju i ze świata, opłacić rachunki czy zaplanować trasę dojazdu do wybranego celu. Wszystko to umożliwiają darmowe aplikacje, do których każdy użytkownik smartfona z androidem ma swobodny dostęp. Nie warto jednak zaśmiecać swojego urządzenia bezużytecznymi programami. Dzięki naszej pomocy wybierzesz tylko te, które są Ci naprawdę potrzebne.

Dokumenty i Arkusze Google

Przydatne nie tylko od święta. Sprawnie działający edytor tekstu oraz arkusz kalkulacyjny umożliwią sporządzenie dowolnej treści pisma z każdego miejsca na ziemi. Dodatkowym atutem aplikacji jest nieograniczony dostęp do stworzonych wcześniej dokumentów z dowolnie wybranego urządzenia, innego niż smartfon.

Tłumacz Google

Zdarzyła Ci się sytuacja, że musiałeś szybko coś przetłumaczyć, a nie miałeś słownika pod ręką? W takiej sytuacji niezastąpiony okaże się Tłumacz Google, przy pomocy którego w kilka sekund poznasz znaczenie słów pochodzących aż ze 103 języków.

Endomondo

Miłośnicy wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej wręcz uwielbiają tę aplikację. Przy jej pomocy można zmierzyć pokonany podczas uprawiania dowolnego sportu dystans, poznać prędkość z jaką się poruszaliśmy czy sprawdzić ile spaliliśmy kalorii.

Kindle

Doświadczasz nudy podczas czekania w niekończącej się kolejne w urzędzie lub podróżując komunikacją miejską? Wyjmij z kieszeni smartfon i oddaj się pasjonującej lekturze. Kindle umożliwi Ci e-czytanie z dowolnego miejsca na świecie.

Instagram

Pokochały go miliony ludzi na całym świecie. Za co? Przede wszystkim za minimalizm i prostotę, jakiej doświadczamy podczas dzielenia się z otoczeniem tyle co wykonaną fotografią. Jedno kliknięcie, nałożenie filtru i gotowe! Widzisz jakie to proste?

Zabezpiecz się przed jego utratą

Nie trzeba chyba ponownie wspominać, jak bardzo smartfony ułatwiają nam życie. A co w momencie, gdy utracimy urządzenie bez którego nie wyobrażamy sobie codzienności, a na jego naprawę zwyczajnie nas nie stać? Warto zabezpieczyć się przed tego typu sytuacją i zaraz po zakupie nowego modelu telefonu wykupić również polisę, np. https://www.gadget-cover.com/mobile-phone-insurance. W razie nieszczęśliwego wypadku, podczas którego nasz smartfon ulegnie zniszczeniu otrzymamy od ubezpieczyciela środki finansowe, które pokryją szkody.

Materiał partnera zewnetrznego

Sprawdź także

części do smartfona

Części do telefonów – oryginalne czy używane?

Telefon komórkowy przeciętnie jest nam w stanie posłużyć przez 2-3 lata, nawet w przypadku częstego …