instagram kanał sprzedażowy
Gdy myślisz o swoich działaniach na Instagramie, skupiasz się przede wszystkim na zdjęciach, grafikach i opisach? Treści są ważne, ale jeśli nie zbudujesz wokół siebie bazy odbiorców, nawet te idealnie przygotowane nie zapewnią ci sukcesu | fot.: materiał partnera

Korzystasz z Instagrama? To może być twój skuteczny kanał sprzedażowy

Masz świetny pomysł na biznes internetowy, ale myśl o zakładaniu sklepu i żmudnym wprowadzaniu produktów skutecznie cię blokuje? Pomyśl o innych kanałach sprzedaży! Jeśli działasz aktywnie na Instagramie, możesz wykorzystać swoje konto nie tylko do promowania swoich produktów i budowania marki. Instagram to również doskonałe miejsce na sprzedaż!

Instagram – twoi klienci już tu są. Dowiedz się, jak ich znaleźć

Gdy myślisz o swoich działaniach na Instagramie, skupiasz się przede wszystkim na zdjęciach, grafikach i opisach? Treści są ważne, ale jeśli nie zbudujesz wokół siebie bazy odbiorców, nawet te idealnie przygotowane nie zapewnią ci sukcesu. Prawdziwi, zaangażowani, zainteresowani twoją osobą lub marką followersi – to podstawa, gdy chcesz skutecznie działać na Instagramie.

Od czego zacząć pozyskiwanie odbiorców? Na pewno nie od kupowania. To nie tylko nielegalne, ale przede wszystkim nieskuteczne. Owszem, na twoim koncie będzie widoczna duża liczba followersów, ale twoje posty, „lajwy” i Instastories będą cieszyły się małą popularnością.

Zdobywanie followersów darmowymi, naturalnymi metodami wymaga więcej wysiłku, ale ostatecznie zdecydowanie bardziej ci się opłaci. Zacznij od przemyślenia kilku spraw: w jakiej niszy możesz działać, jakich treści brakuje na Instagramie, w jaki sposób możesz się kreować. Zadbaj o szczerość i autentyczność – właśnie takich influencerów cenią odbiorcy.

Kluczem do popularności na Instagramie jest regularne (nawet kilka razy dziennie) publikowanie postów i Instastories, a także organizowanie „lajwów”. Dbaj też o komunikację z odbiorcami: twórz dla nich ankiety czy stories z „okienkami” do zadawania pytań. Od czasu do czasu warto zaangażować społeczność w konkurs z nagrodami. Jeśli działasz w innych kanałach social media, możesz kierować z nich ruch na swoje konto na Instagramie.

Więcej porad na temat zdobywania followersów na Instagramie znajdziesz tutaj: https://gizmi.io/pl/jak-zdobyc-obserwujacych-na-instagramie/ 

Masz już wokół siebie zaangażowaną społeczność? To dobry czas na sprzedaż!

Wszystkie działania nakierowane na budowanie społeczności na Instagramie mają swój cel. To pierwszy krok do stworzenia bazy potencjalnych klientów. Followersi mogą być dla ciebie doskonałym źródłem przychodów: nie jesteś dla nich anonimowym sprzedawcą, ale osobą, którą znają i lubią. Często są zaangażowani w proces powstawania twoich produktów i kibicują twojemu rozwojowi. Warto to wykorzystać!

Aby zacząć sprzedaż na Instagramie, nie potrzebujesz dużych nakładów finansowych. Na początek postaw na produkty cyfrowe – kupowane jednorazowo lub w ramach modelu subskrypcyjnego. Do ich powstania potrzebujesz jedynie własnego czasu, wiedzy i doświadczenia, a raz przygotowane materiały (e-booki, planery, tutoriale itp.) możesz sprzedawać wielokrotnie.

Dowiedz się więcej na temat zarabiania na Instagramie tutaj: https://gizmi.io/pl/jak-zarabiac-na-instagramie/ 

15 minut – tyle potrzebujesz, by zacząć sprzedaż na Instagramie

Zastanawiasz się, gdzie będziesz przekierowywać zainteresowanych zakupem klientów, skoro nie masz własnego sklepu internetowego? Twórcy platformy GIZMI znaleźli odpowiedź na to pytanie. Sprzedaż możesz prowadzić… bezpośrednio w czacie Messengera. Wystarczy, że wprowadzisz swoje produkty cyfrowe na platformę GIZMI i udostępnisz linki w wybrany sposób: w bio, Instastories lub postach. Osoba, która kliknie w link, zostanie przeniesiona do rozmowy w Messengerze, gdzie będzie mogła przejść przez kolejne etapy zakupu: dokonać płatności, a następnie pobrać zakupione materiały.

Platforma GIZMI to korzyści zarówno dla klientów, jak i sprzedawców. Dzięki temu wygodnemu rozwiązaniu sprzedaż twoich produktów może odbywać się szybciej i skuteczniej niż w sklepie internetowym. Potrzebujesz tylko kilku minut, by dodać produkty i wprowadzić niezbędne ustawienia. Sprzedaż w Messengerze pozwoli ci dotrzeć do klientów używających wyłącznie urządzeń mobilnych, a dzięki temu, że cała transakcja odbywa się w jednym oknie, ograniczysz problem porzuconych koszyków.

Artykuł zewnętrzny

Sprawdź także

profil firmowy na IG

Hashtagi, odpowiedni content i kreatywne zdjęcia na Instagramie – oto sposoby na rozwój konta

Konto na Instagramie może być skutecznym narzędziem marketingowym – zarówno dla firm jak i marek …