pobieranie zdjeć z instagrama
Narzędzie do pobierania zdjęć jest przede wszystkim proste i szybkie w obsłudze | fot.: materiał partnera

Pobieranie zdjęć prosto z Instagrama

Instagram to nie tylko jeden z popularniejszych portali społecznościowych, ale także miejsce pracy wielu influencerów, którzy zarabiają naprawdę spore pieniądze na postach sponsorowanych. Nie od dziś jednak wiadomo, że zdjęcia można oglądać, udostępniać i przesyłać znajomym, jednak oficjalna aplikacja Instagrama nie daje możliwości bezpośredniego pobrania zdjęć na telefon czy komputer.

Najczęściej wybieraną opcją jest zrobienie po prostu zrzutu ekranu, jednak takie rozwiązanie z dobrą jakością zdjęć nie ma nic wspólnego. O ile sprawdzi się w przypadku memów, to przy fotografiach trzeba szukać innych możliwości. Oczywiście znane polskie przysłowie mówi, że potrzeba jest matką wynalazków, więc sprytni internauci znaleźli kilka sposobów na możliwość pobierania zdjęć z Instagrama.

Najwcześniej można było spotkać sposób na pobieranie zdjęć z kodu źródłowego strony. To rozwiązanie ma jeden znaczny minus – trzeba mieć co nieco pojęcia o kodzie HTML i programowaniu lub obejrzeć poradnik i wykonywać polecenia krok po kroku. Potem zaczęły powstawać różne aplikacje do pobierania zdjęć a dzisiaj dostępne są nawet bezinwazyjne narzędzia online do pobierania zdjęć z Instagrama.

Pobieranie zdjęć z przeglądarki

Jednym z najlepszych sposobów na pobieranie zdjęć z Instagrama jest narzędzie do pobierania zdjęć z Instagrama od Polskielajki.pl. Polskielajki to przede wszystkim serwis oferujący pozycjonowanie kont na portalu społecznościowym w formie sprzedaży obserwatorów, komentarzy i lajków. Pomaga on w rozwoju kont nowych jak i utrzymaniu popularności kont już rozwiniętych.

Również popularne są ciekawe narzędzia, jak to do pobierania zdjęć z Instagrama czy generator hasztagów. Co powinno nas zaciekawić to, to, że dodatki te są dostępne dla użytkowników całkowicie za darmo, bez zakładania kont, rejestracji i podawania jakichkolwiek swoich danych.

Jak działa narzędzie do pobierania zdjęć?

Narzędzie do pobierania zdjęć jest przede wszystkim proste i szybkie w obsłudze. Wystarczy wpisać dokładną nazwę profilu w narzędzie i wybrać zdjęcia do pobrania. Nie trzeba instalować żadnego oprogramowania, więc komputer nie jest narażony na pobranie złośliwych wirusów.

Jedynym ograniczeniem tego serwisu jest to, że pobierać zdjęcia można wyłącznie z profili publicznych. Jeśli ktoś założył blokadę publiczną i ma status profilu prywatnego to niestety trzeba szukać innych metod do pobrania fotografii. To w sumie jedyny minus tego rozwiązania, a szybkość działania, bezinwazyjność i łatwość obsługi stawiają to rozwiązanie na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o pobieranie zdjęć z Instagrama.

Inne rozwiązania, które umożliwiają pobieranie zdjęć z Instagrama

Jak już wspomniano wyżej, kiedyś można było pobrać zdjęcia tylko za pomocą kodu źródłowego strony. Ten sposób nadal funkcjonuje, jednak potrzeba tu trochę umiejętności informatycznych. Po zbadaniu elementu w kodzie HTML należy wyodrębnić link do zdjęcia i pobrać z osobnej zakładki fotografię. Minusem jest tutaj fakt, że jest to opcja dostępna głównie na komputery. W aplikacji mobilnej nie mamy możliwości dostania się do kodu źródłowego i wyodrębnienia linku zdjęcia, a przez przeglądarki internetowe na smartfonach będzie to bardzo trudne do zrobienia, a w wielu przypadkach nawet niemożliwe.

Ostatnim sposobem na pobieranie zdjęć z Instagrama jest instalacja zewnętrznego oprogramowania dostępnego na komputery i smartfony. Plusem jest tutaj, podobnie jak w przypadku serwisu polskielajki.pl, szybkość i łatwość działania. Jest to bardzo podobne rozwiązanie, jednak tutaj musimy zaufać danej aplikacji i zainstalować ją na swoim sprzęcie. Aplikacji tego typu jest mnóstwo i często można trafić na niebezpieczną aplikację, która zainfekuje komputer lub smartfon. W przypadku chęci pobrania nieznanej aplikacji warto sprawdzić wcześniej ilość korzystających z niej osób i opinie. Jeśli jest to stosunkowo nowa, kilkutygodniowa aplikacja lepiej jest poświęcić trochę więcej czasu i szukać dalej czegoś pewniejszego, by nie stracić ważnych danych lub nie uszkodzić sobie komputera czy smartfona.

Materiał partnera

Sprawdź także

profil firmowy na IG

Hashtagi, odpowiedni content i kreatywne zdjęcia na Instagramie – oto sposoby na rozwój konta

Konto na Instagramie może być skutecznym narzędziem marketingowym – zarówno dla firm jak i marek …