pobieranie zdjeć z instagrama
Narzędzie do pobierania zdjęć jest przede wszystkim proste i szybkie w obsłudze | fot.: materiał partnera

Pobieranie zdjęć prosto z Instagrama

Instagram to nie tylko jeden z popularniejszych portali społecznościowych, ale także miejsce pracy wielu influencerów, którzy zarabiają naprawdę spore pieniądze na postach sponsorowanych. Nie od dziś jednak wiadomo, że zdjęcia można oglądać, udostępniać i przesyłać znajomym, jednak oficjalna aplikacja Instagrama nie daje możliwości bezpośredniego pobrania zdjęć na telefon czy komputer.

Najczęściej wybieraną opcją jest zrobienie po prostu zrzutu ekranu, jednak takie rozwiązanie z dobrą jakością zdjęć nie ma nic wspólnego. O ile sprawdzi się w przypadku memów, to przy fotografiach trzeba szukać innych możliwości. Oczywiście znane polskie przysłowie mówi, że potrzeba jest matką wynalazków, więc sprytni internauci znaleźli kilka sposobów na możliwość pobierania zdjęć z Instagrama.

Najwcześniej można było spotkać sposób na pobieranie zdjęć z kodu źródłowego strony. To rozwiązanie ma jeden znaczny minus – trzeba mieć co nieco pojęcia o kodzie HTML i programowaniu lub obejrzeć poradnik i wykonywać polecenia krok po kroku. Potem zaczęły powstawać różne aplikacje do pobierania zdjęć a dzisiaj dostępne są nawet bezinwazyjne narzędzia online do pobierania zdjęć z Instagrama.

Pobieranie zdjęć z przeglądarki

Jednym z najlepszych sposobów na pobieranie zdjęć z Instagrama jest narzędzie do pobierania zdjęć z Instagrama od Polskielajki.pl. Polskielajki to przede wszystkim serwis oferujący pozycjonowanie kont na portalu społecznościowym w formie sprzedaży obserwatorów, komentarzy i lajków. Pomaga on w rozwoju kont nowych jak i utrzymaniu popularności kont już rozwiniętych.

Również popularne są ciekawe narzędzia, jak to do pobierania zdjęć z Instagrama czy generator hasztagów. Co powinno nas zaciekawić to, to, że dodatki te są dostępne dla użytkowników całkowicie za darmo, bez zakładania kont, rejestracji i podawania jakichkolwiek swoich danych.

Jak działa narzędzie do pobierania zdjęć?

Narzędzie do pobierania zdjęć jest przede wszystkim proste i szybkie w obsłudze. Wystarczy wpisać dokładną nazwę profilu w narzędzie i wybrać zdjęcia do pobrania. Nie trzeba instalować żadnego oprogramowania, więc komputer nie jest narażony na pobranie złośliwych wirusów.

Jedynym ograniczeniem tego serwisu jest to, że pobierać zdjęcia można wyłącznie z profili publicznych. Jeśli ktoś założył blokadę publiczną i ma status profilu prywatnego to niestety trzeba szukać innych metod do pobrania fotografii. To w sumie jedyny minus tego rozwiązania, a szybkość działania, bezinwazyjność i łatwość obsługi stawiają to rozwiązanie na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o pobieranie zdjęć z Instagrama.

Inne rozwiązania, które umożliwiają pobieranie zdjęć z Instagrama

Jak już wspomniano wyżej, kiedyś można było pobrać zdjęcia tylko za pomocą kodu źródłowego strony. Ten sposób nadal funkcjonuje, jednak potrzeba tu trochę umiejętności informatycznych. Po zbadaniu elementu w kodzie HTML należy wyodrębnić link do zdjęcia i pobrać z osobnej zakładki fotografię. Minusem jest tutaj fakt, że jest to opcja dostępna głównie na komputery. W aplikacji mobilnej nie mamy możliwości dostania się do kodu źródłowego i wyodrębnienia linku zdjęcia, a przez przeglądarki internetowe na smartfonach będzie to bardzo trudne do zrobienia, a w wielu przypadkach nawet niemożliwe.

Ostatnim sposobem na pobieranie zdjęć z Instagrama jest instalacja zewnętrznego oprogramowania dostępnego na komputery i smartfony. Plusem jest tutaj, podobnie jak w przypadku serwisu polskielajki.pl, szybkość i łatwość działania. Jest to bardzo podobne rozwiązanie, jednak tutaj musimy zaufać danej aplikacji i zainstalować ją na swoim sprzęcie. Aplikacji tego typu jest mnóstwo i często można trafić na niebezpieczną aplikację, która zainfekuje komputer lub smartfon. W przypadku chęci pobrania nieznanej aplikacji warto sprawdzić wcześniej ilość korzystających z niej osób i opinie. Jeśli jest to stosunkowo nowa, kilkutygodniowa aplikacja lepiej jest poświęcić trochę więcej czasu i szukać dalej czegoś pewniejszego, by nie stracić ważnych danych lub nie uszkodzić sobie komputera czy smartfona.

Materiał partnera

Sprawdź także

jak działa instagram

Jak działa Instagram? Poradnik dla początkujących

Instagram jest aplikacją, która stwarza niesamowite możliwości marketingowe. Umiejętne wykorzystanie zasięgów może pomóc w wypromowaniu …