iPhone 8 – czy warto go kupić? Podpowiadamy!

Apple przyzwyczaiło nas już do tego, że produkty tej firmy stanowią synonim jakości wykonania. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Wokół telefonów Apple narosło wiele mitów. Jeden z nich dotyczy ceny. Tymczasem obok superdrogich konstrukcji, które premierę miały miesiąc temu, na rynku dostępny jest iPhone 8. To telefon dla tych, którzy cenią sobie niezawodność i łatwość użytkowania, a nie lubią przepłacać. Sprawdź, dlaczego warto wybrać iPhone’a.

Stosunek ceny do jakości

iPhone 8 nie należy do najnowszych, ponieważ swoją premierę miał w 2017 roku. Właśnie z tego powodu można nabyć go obecnie w korzystnej cenie (ok. 2700 zł, czyli bardzo zbliżonej do ceny modeli Samsunga z analogicznego okresu). Sceptycy powiedzą oczywiście, że zakładając taki budżet, można stać się posiadaczem znacznie nowocześniejszego telefonu, jednak istnieją silne argumenty przeciwko ich tezie.

Magia systemu iOS

Większość telefonów dostępnych na rynku opiera się na systemie Android, który stworzyli inżynierowie Google. To bardzo elastyczny i zaawansowany pod względem funkcjonalności system. Problem w tym, że dla wielu użytkowników może być on po prostu zbyt zaawansowany, a ciągle wyskakujące powiadomienia okażą się wyjątkowo uciążliwe.

Ładowanie bezprzewodowe

Telefony projektowane w kalifornijskim Cupertino długo nie posiadały funkcji ładowania bezprzewodowego. Posiadacze modelu 8 mogą już korzystać z tego udogodnienia. Wystarczy nabyć ładowarkę bezprzewodową, której nie ma w zestawie (koszt kilkudziesięciu do kilkuset złotych). Właściciele niektórych nowych samochodów (np. Opel Adam), nie muszą robić nawet tego. Wystarczy, że podczas jazdy położą telefon w odpowiednim miejscu, a ładowanie rozpocznie się samoczynnie.

Doskonały wyświetlacz

iPhone 8 ma ekran wykonany w technologii IPS LCD (Retina) o przekątnej 4,7 cala, czyli, w przeliczeniu 60,9 cm2.W konstrukcji wykorzystano technologie True Tone i Dolby Vision, dzięki czemu wyświetlane obrazy są rewelacyjnej jakości. iPhone 8 należy przy tym do mniejszych smartfonów. To zaleta dla osób, które zwykły nosić telefon w kieszeni. Ciekawostką jest tryb nocny, który pozwala oszczędzać wzrok.

Wykonanie

Apple przyzwyczaiło nas już do tego, że produkty tej firmy stanowią synonim jakości wykonania. Iphone’a 8 wykonano z elementów szklanych i aluminiowych. Dobrze uszczelniona obudowa, niska waga (148 gram) oraz elegancki wygląd doskonale ze sobą współgrają. Fani odważnych kolorów mogą liczyć na małą niespodziankę – ósemka w wersji Red to telefon jednocześnie elegancki i drapieżny. Nie musimy też martwić się o bezpieczeństwo – dzięki normie IP67 mamy pewność, że telefon można zanurzyć na pół godziny na głębokość 1 metra. Przypadkowe spotkania z różnymi cieczami nie są mu więc straszne.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

aparat do zdjęć

Najlepsze fotosmartfony do 2000 zł

Jednym z podstawowych zadań smartfonu jest robienie zdjęć – dobry aparat fotograficzny to zatem ważny …