Kalendarz miesięczny dla kobiet
Kalendarz miesięczny dla kobiet śledzi cykl kobiety, ale nie tylko | fot.: Fotolia

Kalendarzyk Miesięczny – nietuzinkowa aplikacja dla kobiet

Korzystanie z aplikacji ułatwiających planowanie i śledzenie treningów oraz pomagających prowadzić zdrowy tryb życia stało się normą. Nic dziwnego, skoro mogą one dostarczyć niezbędnej nam wiedzy, by odżywiać się zdrowiej, ćwiczyć efektywniej, a nawet lepiej się wysypiać. Nie będzie zatem zaskoczeniem, że coraz większą popularność zyskują programy przeznaczone wyłącznie dla kobiet – tzw. Kalendarzyki Miesięczne. Wbrew temu, co może sugerować nazwa, nie służą one tylko do śledzenia cyklu miesięcznego, ale również (a może głównie) do tego, by kobiety mogły dobrze poznać siebie, a także zadbać o swój komfort i zdrowie.

Funkcjonalności

Pierwszą funkcjonalnością, jednej z lepiej dopracowanych tego typu aplikacji (My Calendar, który w polskim Google Play figuruje pod nazwą Kalendarz Miesięczny), jest oczywiście śledzenie cyklu, a co za tym idzie wyznaczanie terminu rozpoczęcia okresu, dni płodnych oraz owulacji (nawet przy nieregularnych cyklach). Może być ona zatem stosowana jako cyfrowa wersja tradycyjnego kalendarza menstruacyjnego i wykorzystana do tzw. naturalnego planowania rodziny.

Kalendarzyk miesięczny
Print screen: Google Play

Ale to tylko podstawa. Twórcy przygotowali całe spektrum funkcji, których wykorzystanie z pewnością pozwoli paniom lepiej poznać swój organizm. Użytkowniczki aplikacji mogą np. z pomocą odpowiednich emotikon, zaznaczyć jaki nastój towarzyszył im danego dnia, jakie symptomy czy objawy zauważyły (ból głowy, dreszcze, zmęczenie, choroba, plamienia itd.), jakie leki przyjmowały, czy odbyły stosunek (tutaj zaznaczyć można nawet poziom satysfakcji), i wiele innych.

Kalendarzyk miesięczny
Print screen: Google Play

Nie powinien też ujść uwadze fakt, że aplikacja umożliwia zapis wagi ciała oraz temperatury, a na podstawie zebranych danych automatycznie generuje wykresy.  Posiada także funkcję przypominania: o wzięciu tabletki antykoncepcyjnej, o zbliżających się dniach płodnych czy okresie. Daje możliwość przesyłanie zestawień z danego miesiąca na maila lub przechowywanie ich w chmurze, a także prowadzenia kilku kont z jednego urządzenia. Ciekawostką jest także opcja „Ciąża”. Jej włączenie przerywa cykl i rozpoczyna odliczanie dni do porodu.

Wygląd

Oprawa graficzna My Calendar jest przyjemna, przejrzysta i intuicyjna. Po uruchomieniu aplikacji automatycznie włącza się interfejs z wizerunkiem kota, którego można podmienić na inne zwierzę. Gdyby jednak taki „cukierkowy” wygląd kalendarza nie odpowiadał użytkowniczce, może ona zmienić go na bardziej standardowy, wchodząc w ustawienia i pobierając aktualizację.

Kalendarzyk miesięczny
Print screen: Google Play

Kalendarz Miesięczny jest aplikacją dopracowaną niemalże pod każdym względem. Zarówno jej estetyka jak i funkcjonalność wykraczają poza pierwotne zastosowanie.

Jaką aplikację wybrać?

My Calendar to nie jedyna propozycja, z jakiej może korzystać współczesna kobieta – ilość kalendarzyków miesięcznych na stronach z aplikacjami wyraźnie sugeruje, że zapotrzebowanie na nie ciągle rośnie. Programów tych jest na tyle dużo, że z pewnością każda z Pań znajdzie taki, który najlepiej spełni jej oczekiwania. Warto, przed podjęciem decyzji o tym, z pomocy którego chcemy korzystać przetestować kilka, np. Kalendarzyk Bella, Kalendarz menstruacyjny, WomanLog Kalendarz, Lilly – Kalendarz Miesiączka, Kalendarz dni płodnych, Kobiecy kalendarz, Kalendarz Cyklu Miesiączkowego.

Kalendarzyk miesięczny dla kobiet
Print screen: Google Play

MGR

Sprawdź także

aplikacja mobilna

Ile kosztuje aplikacja mobilna?

Chciałbyś zaproponować Klientom firmową aplikację mobilną, ale nie wiesz, czy to dobry pomysł? W takim …