Ładowarka teleskopowa w Warszawie
Te stosunkowo niewielkie pojazdy mają w sobie naprawdę wielką moc | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Ładowarki teleskopowe – 5 argumentów, by postawić na ładowarkę z teleskopem

Ładowarka teleskopowa to jeden z tych pojazdów, które dziś mają ogromny wpływ nie tylko na branżę budowlaną, ale również na wiele innych gałęzi działalności człowieka. Wszędzie tam, gdzie potrzebne jest silne ramię mogące podnosić duże ciężary na spore wysokości, zastosować można ładowarkę teleskopową. Dziś chcielibyśmy przedstawić kilka podstawowych powodów, które sprawiają, że warto wybierać ładowarki teleskopowe do prac ze sporymi ciężarami.

Ładowarka teleskopowa – uniwersalna i wielozadaniowa

W branży budowlanej, a także w wielu innych gałęziach działalności człowieka, bardzo cenione są pojazdy i maszyny, które mogą realizować wiele różnych zadań. Nie da się nie zauważyć, że na wózek widłowy czy podnośnik koszowy trzeba mieć osobne uprawnienia, a to generuje dodatkowe koszty czy konieczność zatrudnienia różnych specjalistów. Ładowarka teleskopowa jest pojazdem, który charakteryzuje się wielozadaniowością – może spełniać zadania wielu innych pojazdów, przy czym wymaga uniwersalnych uprawnień na obsługę ładowarki teleskopowej.

Wykorzystując osprzęt dodatkowy, ładowarka teleskopowa może pełnić funkcję podnośnika koszowego, ciągnika, kosiarki, a nawet pługa. Najbardziej popularny osprzęt dodatkowy:

 • widły do palet
 • siewnik
 • pług
 • łyżka ładowarkowa
 • chwytaki
 • kosiarka
 • platforma robocza (kosz osobowy).

Dzięki swojej uniwersalności i wielozadaniowości ładowarka teleskopowa może być wykorzystana nie tylko w budownictwie, ale również w rolnictwie, leśnictwie czy różnych typach przemysłu.

Więcej informacji: https://www.podnosimy.pl/ladowarki-teleskopowe/

Duża zwrotność ładowarek teleskopowych

Zwłaszcza ładowarki teleskopowe obrotowe charakteryzują się dużą zwrotnością, która jest wysoko ceniona przez operatorów pojazdu. Budowa ładowarek teleskopowych zapewnia dużo lepszą widoczność, która jest naprawdę ważna przy pracy z różnego rodzaju ładunkami. Niektóre modele tych pojazdów posiadają możliwość pochylenia kabiny do dołu i do góry, dzięki czemu operator ma jeszcze lepszą widoczność podczas pracy. Wpływa to nie tylko na komfort pracy i jej sprawność, ale również w dużej mierze na bezpieczeństwo podczas realizacji usług.

Szeroki wybór, czyli typy ładowarek teleskopowych

Wspomnieliśmy już o ładowarkach teleskopowych obrotowych. Istnieje jednak dużo więcej typów ładowarki teleskopowej. Zwróćmy uwagę na podział ze względu na:

 • konstrukcję podwozia: kołowe przegubowe, kołowe sztywno ramowe
 • konstrukcję nadwozia: nieobrotowe i obrotowe
 • rodzaj napędu: z hydrostatyczno-mechanicznym napędem zespołu jazdy, z hydrokinetyczno-mechanicznym napędem zespołu jazdy
 • metody zmiany kierunku jazdy: kierowanie przednimi kołami, kierowanie wszystkimi czterema kołami, kierowanie za pomocą „ruchu kraba” (na ukos).

W zależności od potrzeb, można dobrać odpowiedni rodzaj ładowarki teleskopowej, która idealnie sprawdzi się przy realizacji swojego zadania.

Parametry techniczne ładowarek teleskopowych

Te stosunkowo niewielkie pojazdy mają w sobie naprawdę wielką moc. Wystarczy zwrócić uwagę na parametry techniczne:

 • udźwig: nawet do 45 ton
 • wysokość podnoszenia: do 36 metrów
 • kąt obrotu: pełen obrót (360o).

Oznacza to, że ładowarka teleskopowa może sobie poradzić z naprawdę sporymi ciężarami przy zachowaniu niezbyt imponujących rozmiarów. Ładowarki z teleskopem są znacznie mniejsze od dźwigów i żurawi budowlanych, a drzemie w nich naprawdę duży potencjał. Znajdują swoje zastosowanie przy pracach, z którymi ciężko sobie poradzić bez pomocy silnej maszyny, ale wykorzystywanie dźwigów jest całkowicie zbędne.

Popularność ładowarek teleskopowych wśród pracodawców

Coraz częściej poszukując pracy można zauważyć, że pracodawcy poszukują osób, które posiadają uprawnienia na ładowarki teleskopowe. Okazuje się, że uprawnienia na wózek widłowy są mniej mile widziane przez osoby zatrudniające, ponieważ jak wspomnieliśmy – ładowarka teleskopowa daje dużo większe możliwości i łączy w sobie funkcjonalność i zalety wielu innych pojazdów. Można więc powiedzieć, że osoby, które zastanawiają się nad kursami, które będą umożliwiały zdobycie uprawnień do pracy z wózkiem widłowym lub ładowarką teleskopową, powinny stanowczo postawić na uprawnienia na ładowarki teleskopowe.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Wózki widłowe

Co zrobić, gdy zakup nowego wózka widłowego jest zbyt kosztowny?

Przedsiębiorcy, którzy decydują się na zakup nowego wózka widłowego, muszą liczyć się z wydatkiem na …