Monitor Lenovo Legion Y25F
Wysoka jasność i głęboki kontrast (1000:1) wyświetlacza w połączeniu z obsługą technologii HDR zapewniają szerszą rozpiętość tonalną kolorów. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Monitor gamingowy Lenovo Legion Y25f – doskonały stosunek parametrów/możliwości do ceny

Dostępny już od 798 zł model Lenovo Legion Y25f stanowi z pewnością jedną z najciekawszych ofert skierowanych do graczy. To aktualnie najtańszy na polskim rynku monitor gamingowy z jasnością powyżej 400 cd/m2.

Rynek monitorów gamingowych nieustannie się rozwija. Producenci, korzystając z nowych
technologii, udoskonalają swoją ofertę pod kątem coraz większych oczekiwań użytkowników. Parametry techniczne odpowiadające za grafikę, dynamikę i ostrość obrazu to nadal główne kryterium wyboru. Jednak dizajn i cena też mają znaczenie. Czy można pogodzić te wszystkie uwarunkowania?

W to mi graj!

Wysoka jasność i głęboki kontrast (1000:1) wyświetlacza w połączeniu z obsługą technologii HDR zapewniają szerszą rozpiętość tonalną kolorów, a tym samym lepsze wrażenia wizualne na tle większości dostępnych monitorów. Perfekcyjna jakość obrazu pozwala dostrzec detale grafiki i czających się wrogów w najbardziej mrocznych miejscach bez względu na panujące zewnętrzne warunki oświetleniowe. Silne nasłonecznienie nie stanowi tu żadnego problemu.

Częstotliwość odświeżania obrazu na poziomie 144 Hz pozwala wyeliminować efekt poszarpanych klatek (screen tearing), dzięki czemu obraz jest znacznie płynniejszy. Dla entuzjastów dynamicznych rozgrywek to wielka zaleta.

Ale kino!

Monitor gamingowy Lenovo Legion Y25f docenią także… fani filmów. A to za sprawą doskonałej kalibracji matrycy zapewniającej płynną regulację jasności i odwzorowanie kolorów na bardzo dobrym poziomie. Panel TN pokrywa przestrzeń barw sRGB w aż 99%, co w tej klasie cenowej należy do wyjątku.

Wrażenie ma znaczenie

Panel TN o przekątnej 24,5 cala otaczają wyjątkowo cienkie ramki (2 mm grubości), co stwarza wrażenie, jakby ich w ogóle nie było i pozwala na konfiguracje wielomonitorowe bez drażniących oczy pasków dzielących obraz. Całość uzupełnia podstawa w kształcie litery Y tak charakterystycznej dla linii produktów spod szyldu Lenovo Legion. Montaż poszczególnych elementów konstrukcji jest wyjątkowo prosty i nie wymaga użycia żadnych narzędzi.

Monitor gamingowy Lenovo Legion Y25f posiada szeroki zakres regulacji zarówno w pionie (do 110 mm), jak i w osi poziomej (+/- 30 stopni w obie strony). Można go także nachylać i odchylać w zakresie od -5 do +22 stopni. Dodatkowo wyposażono go w praktyczny wieszak na słuchawki. Sprzedawany jest w zestawie z kablem zasilającym oraz przewodami DisplayPort i HDMI.

Jeśli zatem szukacie monitora gamingowego, który oferuje całkiem sporo za całkiem niewiele, koniecznie rozważcie zakup modelu Lenovo Legion Y25f. To niewątpliwe jeden z najsilniejszych reprezentantów kategorii „bardzo dobry produkt w rozsądnej cenie”.

Przeczytaj również: https://lenovozone.pl/blog/lenovo-y25f-monitor-dla-graczy/

Materiał partnera zewnętrznego