5 powodów, dla których warto wybrać CarSharing

CarSharing to doskonała alternatywa zarówno dla komunikacji miejskiej, jak i taksówki czy Ubera. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Kilka lat temu do Polski dotarła idea współdzielenia rowerów. Współcześnie kierowcy największych miast mogą korzystać również z CarSharingu, czyli współdzielenia samochodów. Jeżeli jeszcze nie miałeś okazji skorzystać z tej usługi, poznaj jej zalety.

1) CarSharing to bezpieczeństwo i wygoda

CarSharing to doskonała alternatywa zarówno dla komunikacji miejskiej, jak i taksówki czy Ubera. Samochody są zlokalizowane w różnych punktach miasta, dotarcie do których nie stanowi problemu. Cała procedura odbywa się za pośrednictwem specjalnej, bezpłatnej aplikacji. Przykładowo firma Panek CarSharing udostępnia aplikację na swojej stronie internetowej. Jest ona też dostępna w sklepach AppStore i Google Play.

2) Omijaj koszty – płać za przejechane kilometry

Niewątpliwą zaletą usługi CarSharing są niskie koszty. Kierowcy płacą za każdy przejechany kilometr i za każdą rozpoczętą minutę jazdy. W przypadku sporadycznego korzystania z samochodu, jego współdzielenie bardzo się opłaca, a to dlatego, że użytkownik nie ponosi opłat za przeglądy techniczne, ubezpieczenie OC czy paliwo. Firmy oferujące usługę CarSharingu ustalają bardzo atrakcyjne ceny, dzięki czemu współdzielenie pojazdu to rozwiązanie tańsze niż korzystanie np. z taksówki.

3) Wybierz pojazd, którym będziesz podróżować

CarSharing to nowoczesne pojazdy hybrydowe. Podróżowanie nimi jest bezpieczne i jednocześnie wygodne. Co więcej, zawsze, gdy potrzebujesz samochodu (np. na rodzinne zakupy czy wypad za miasto), możesz wybrać taki model, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom. Operator floty Panek CarSharing ma w ofercie następujące pojazdy: Toyotę Yaris, Toyotę Corollę, Smarta Elektrycznego i Poloneza Caro.

4) Bądź eko – zmień przyzwyczajenia, chroń środowisko

W ostatnich latach dużo mówi się o zakorkowanych i zanieczyszczonych miastach. CarSharing to sposób, aby zmniejszyć liczbę starych samochodów na ulicach miast i tym samym zadbać o jakość powietrza, którym wszyscy oddychamy. Trzeba pamiętać, że ochrona środowiska jest jednym z kluczowych elementów zrównoważonego rozwoju.

5) Parkuj za darmo nawet w centrum miasta

Każdy kierowca korzystający na co dzień z samochodu w dużym mieście wie, że znalezienie miejsca postojowego często jest niemalże niemożliwe. Takiego problemu nie mają osoby korzystające z usługi CarSharingu, a to dlatego, że czekają na nich często darmowe miejsca postojowe nawet w centrum miasta. Przykładowo spółka Panek CarSharing proponuje swoim Klientom bezpłatny parking przy Centrum Handlowym Blue City i przy największym kompleksie biurowym w Polsce – Mokotów Business Park.

Materiał partnera zewnętrznego