Skoda Octavia
Octavia ma stosunkowo niskie ceny części oraz charakteryzuje się małą awaryjnością, co przekłada się na niezbyt wysokie koszty utrzymania samochodu | fot.: stock.adobe.com

Auto do 10 000 zł – modele godne uwagi

Masz już ustalony budżet, w którym ma się zmieścić Twoje nowe auto? Poszukujesz czegoś wartego uwagi i inwestycji? Należy zacząć od tego, że 10 000 złotych to stosunkowo niewiele jak na zakup samochodu. Jednak mimo pewnych ograniczeń i trudności wciąż w tej kwocie można znaleźć modele przyciągające uwagę. Oto 3 z nich.

Skoda Octavia I 

Octavia I to na pewno ciekawa i warta uwagi pozycja na tej krótkiej liście. I to nie tylko ze względu na niską cenę. Ten model Skody ma dużo wspólnego z Volkswagenem Golfem IV i Audi A3 także fani tych dwóch samochodów mogą zobaczyć sporo podobnych zalet. Jedną z nich jest na przykład linia podłogowa. Inną z ważnych zalet jest z pewnością także fakt, że łatwo sprawdzić historię tych samochodów. Dlaczego? Dużo ogłoszeń pochodzi z Polski. Ponadto Octavia ma stosunkowo niskie ceny części oraz charakteryzuje się małą awaryjnością, co przekłada się na niezbyt wysokie koszty utrzymania samochodu. Konstrukcja silnika 1.9 TDI z mocą 90km lub 110km będzie jedną z lepszych możliwości diesla. Ta konkretna Skoda była produkowana od 1996 do 2010, a w międzyczasie uległa sporemu liftingowi. 

Volkswagen Passat B5

Drugi proponowany samochód w tej liście jest swego rodzaju polskim klasykiem, a więc obecność słynnego Passata nikogo nie zdziwi. Czy Passat rzeczywiście zasługuje na uwagę? Zdecydowanie tak! Wszystkie materiały, a szczególnie te użyte we wnętrzu, są trwałe, dobre jakościowo i wytrzymują upływ lat oraz intensywne użytkowanie. Dla zawieszenia tego modelu jest charakterystyczny ogromny komfort oraz precyzja wykonania, co zasługuje na pochwałę. Minus jest taki, że może wymagać napraw co 50 tysięcy przebytych kilometrów, co wynika z komentarzy posiadaczy tego typu aut. Tutaj największe znaczenie będzie miała jakość dróg, po których się poruszamy. Jeśli mowa o dynamice auta najlepszym rozwiązaniem będzie 1.8 o mocy 150 km oraz 2.0 8v z mocą 120 km. Trudno wybrać jednoznacznie silnik, który będzie określany mianem najlepszego, ponieważ w głównej mierze jest to uzależnione od Twoich indywidualnych potrzeb i możliwości.

Audi A4 B5

Trzecie miejsce zdecydowanie zarezerwowane jest dla tego konkretnego modelu Audi. Jedną z zalet widocznych na pierwszy rzut oka jest schludny, delikatny i bardzo estetyczny wygląd samochodu. Warto jednak pamiętać, że jest to stosunkowo stare auto w tym zestawieniu. Produkcje Audi rozpoczęto już w 1994 roku i trwała ona do 2001. Jeśli chodzi o wygląd i komfort jazdy modele B5 i B6 są niemal identyczne. Generacja B5 ma jednak ten plus, że ewentualne wymiany są tańsze niż te w B6. Jeśli samochód nie posiada w swej karcie żadnych wypadków, możemy być niemal pewni, że  doskonale poradzi sobie z upływem czasu, co zapewne jest kolejnym wielkim plusem jeśli planujemy dłuższe użytkowanie samochodu. Należy jednak wspomnieć, że jest auto słabo znoszące dziurawe i niskie jakościowo drogi. To Audi zaskakuje wysoką jakością silnika, który odznacza się trwałością wartą polecenia. 

To krótkie przedstawienie trzech aut może odrobinę wskazać ci, w jakim kierunku warto się udać jeśli poszukujesz sprawnego i sprawdzonego auta za tak naprawdę niewielkie pieniądze. Na pewno wiesz, że zakup wytrzymałego samochodu na kilka lat w budżecie 10 tysięcy jest możliwe i wbrew pozorom dość proste. Każdy wymieniony egzemplarz stanowi oczywiście punkt wyjścia do dalszych poszukiwań, ale jeśli kwota jest żelazna i nie rozważamy jej zwiększenia, warto pochylić się nad pewniakami. Jeśli jednak brakuje nam nieco do zakupu wymarzonego modelu, dobrym pomysłem będzie pożyczka na wymarzone auto Bankier SMART, która pozwoli dopiąć budżet i  zrealizować zamierzenia.

OLI

Sprawdź także

Volkswagen Transporter van w starym miasteczku

Ogórek, samochód hippisów, czyli jak Volkswagen tworzy historię

Volkswagen „ogórek”, przez Niemców zwany Bulli, oznacza przygody, anegdoty i kawał życia niegdysiejszych hippisów. Ogórek …