tiry na parkingu
Rozważając wybór brokera kurierskiego oferującego przesyłki zagraniczne warto przeanalizować wiele aspektów tej współpracy | fot.: materiał partnera

FlexDeliveryService w przesyłkach zagranicznych

Rynek usług kurierskich od wielu lat rozwija się dynamicznie, a trwająca pandemiczna sytuacja na całym świecie dodatkowo podniosła zainteresowanie usługami kurierskimi. Rosnąca sprzedaż wszystkich branż e-commerce pozwala firmom logistycznym z nadzieją patrzyć w przyszłość. Procentowy udział sprzedaży towarów przez Internet, którego wielkość z miesiąca na miesiąc wzrasta, to paliwo do rozwoju dla firm kurierskich. To, co kiedyś wydawało się nierealne, obecnie jest na wyciągnięcie ręki.

Przesyłki zagraniczne do i z Polski

Prowadzenie sklepu internetowego lub niewielkiego biznesu zajmującego się produkcją, a zarazem sprzedażą swoich produktów głównie przez internet, wiąże się z ciągłym poszukiwaniem klientów. Każdy nowy klient jest na wagę złota, dlatego warto zadbać o jak najlepsze jego doświadczenie zakupowe. Szeroka oferta, korzystna cena, serwis przed- i posprzedażowy to często czynniki kluczowe do zatrzymania uwagi potencjalnego nabywcy towarów, ale należy nie zapominać o warunkach dostawy. Klienci cenią sobie szeroki wybór metod dostarczenia zakupów i możliwość dostosowania jej do swoich preferencji. W przypadku kurierskich przesyłek zagranicznych należy pamiętać o wybraniu rzetelnej firmy kurierskiej, która zaoferuje szybkie czasy realizacji, a właścicielowi e-commerce’u dobrą cenę za realizację usługi.

Szybkie i pewne przesyłki zagraniczne w opcji z FlexDeliveryService nadasz poprzez stronę BoxFox -> https://www.boxfox.pl/


FlexDeliveryService w kurierskich przesyłkach zagranicznych

To, co w Polsce wydaje się czymś oczywistym, czyli możliwość dowolnego dostosowania warunków dostawy zamówionego towaru, w przypadku przesyłek międzynarodowych już czymś tak oczywistym nie jest. Elastyczne warunki dostawy, tzn. możliwość wyboru czasu lub sposobu dostarczenia zamówienia jest możliwe z usługą FlexDeliveryService oferowaną przez firmę kurierską GLS.
Jeśli w momencie składania zamówienia zostanie wprowadzony do systemu adres mailowy odbiorcy, całą drogę towaru będzie on mógł na bieżąco śledzić z poziomu swojego komputera lub aplikacji w telefonie. Wystarczy dostęp do Internetu i bez ponoszenia dodatkowych kosztów adresat może wybrać najdogodniejszą dla siebie formę dostawy swojego zamówienia. Odbiorca może zmienić termin dostarczenia przesyłki, może dodać nowy adres doręczenia lub przekierować przesyłkę do dogodnego dla niego punktu GLS ParcelShop. Wszystko to w ramach poniesionej już opłaty za przesyłkę zagraniczną. Usługa taka jest możliwa w krajach, w których sieć punktów GLS ParcelShop jest rozwinięta. Do takich krajów należy na przykład Hiszpania, Niemcy, Włochy, Holandia, Portugalia i wiele innych krajów europejskich. Zaletą przekierowania przesyłki do punktu odbioru jest możliwość odbioru w dowolnym i dogodnym dla odbiorcy terminie, często nawet do późnych godzin wieczornych (taka opcja zależy od wybranego kraju i punktu), a także wydłużony czas na odbiór przesyłki, który można odłożyć nawet do 6 dni. Dla nadawcy przesyłki możliwość oferowania FlexDeliveryService w ramach przesyłek zagranicznych GLS to dodatkowy atut, o którym może informować klientów, a który może stanowić jego przewagę konkurencyjną. Co warte podkreślenia to fakt, iż ta usługa pozostaje całkowicie darmowa również dla nadawcy przesyłki. Jej cena jest już zawarta w pierwotnej cenie nadania przesyłki. FlexDeliveryService to idealna opcja dla nadawców działających w systemie B2C , a nawet C2C.

Rozważając wybór brokera kurierskiego oferującego przesyłki zagraniczne warto przeanalizować wiele aspektów tej współpracy. Poza najniższą ceną warto szukać dodatkowych opcji, które pozwolą uzyskać przewagę konkurencyjną nad innymi biznesami, stawiającym tym samym na rzetelnych podwykonawców rozwijających swoje usługi kurierskie. Dbanie o każdy etap procesu sprzedaży produktów z pewnością przyniesie korzyści w postaci wzrostu sprzedaży.

Materiał partnera

Sprawdź także

Mężczyzna pakuje paczkę dla kuriera

Nadanie przesyłki kurierskiej online w krótką chwilę

Wraz z rozwojem rynku e-commerce coraz większa liczba osób korzysta z usług firm kurierskich. Niezależnie …