wyprawa motocyklowa
Pokonywanie kolejnych kilometrów w cudownej scenerii na swojej maszynie to coś, czego po prostu nie da się opisać | fot.: materiał partnera

Jak i w co się spakować na wyprawę motocyklową? 5 najważniejszych kwestii pakowania

Motocyklowe podróży to marzenie wielu osób. Pokonywanie kolejnych kilometrów w cudownej scenerii na swojej maszynie to coś, czego po prostu nie da się opisać. Prawda jest jednak taka, że każda podróż musi zostać poprzedzona nieco mniej przyjemnym pakowaniem. Zadanie to w wielu wypadkach może okazać się naprawdę trudne, a kiedy pod uwagę weźmiemy aspekt, że z podróży często wracamy z pamiątkami, zauważymy, że miejsca jest zdecydowanie za mało. Właśnie dlatego warto poznać pięć elementów, do których bez większego problemu zapakujesz potrzebne rzeczy!

Sztywne kufry boczne

Kufry motocyklowe to jeden z najbezpieczniejszych oraz najbardziej popularnych sposobów przewożenia bagażu w czasie podróży. W przypadku, gdy zdecydujesz się na twardą odmianę kufrów, będziesz mógł być pewny, że bez większego problemu poradzą sobie one z ochroną twojego dobytku. Na rynku możesz wybierać pośród rozwiązań aluminiowych lub wykonanych z twardego tworzywa. Produkty te świetnie sprawdzą się w przypadku ewentualnego wypadku, a także zabezpieczą na przykład twoje interkomy motocyklowe przed rabusiami, kiedy opuścisz swój sprzęt. Nie można jednak nie wspomnieć o tym, że wadą tego rozwiązania jest znaczące zwiększenie wagi motocykla, co wpływa na samo prowadzenie.

kufer motocyklowy
Kufry motocyklowe to jeden z najbezpieczniejszych oraz najbardziej popularnych sposobów przewożenia bagażu w czasie podróży | fot.: materiał partnera

Miękkie sakwy boczne

Tego typu sakwy to bardzo dobry oraz tani sposób na łatwe przetransportowanie niedużej ilości rzeczy. W sklepach znajdziesz zarówno sakwy bezstelażowe, jak i takie, których bez stelaża po prostu nie zamontujesz. W tym wypadku warto zaznaczyć, że te pierwsze będą charakteryzowały się znacznie mniejszą pojemnością, co może okazać się całkiem problematyczne. Jako inne minusy tych sakw warto wspomnieć o niezbyt mocnej wytrzymałości. Nie są one także odporne na złodziei, a niewielka nośność również do zalet nie należy.

Kufer centralny

W końcu nadszedł czas na króla w dziedzinie podróżowania. Czy aby na pewno? Kufer centralny to przede wszystkim brak poszerzenia motocykla, co jest wielką zaletą. Nie wpływa on także na prowadzenie oraz zapewnia bardzo komfortowy dostęp do bagażu. Niestety najczęściej jego nośność jest całkiem uboga, dlatego w czasie podróży we dwójkę, będzie po prostu za mały.

Kufer centralny
Kufer centralny to przede wszystkim brak poszerzenia motocykla | fot.: materiał partnera

Wałek bagażowy

Wodoodporny wałek bagażowy to świetna propozycja dla wszystkich motocyklistów, którzy przemierzają kolejne kilometry w pojedynkę. Rozwiązanie to montowane jest na siedzeniu pasażera, a jego pojemność, która sięga 60 litrów, jest ogromną zaletą. Na tym nie koniec, nie oddziałuje on także na obrys motocykla, co z pewnością spodoba się amatorom manewrowania w korkach.

Plecak motocyklowy

Na samym końcu po prostu musimy wspomnieć o uniwersalnym rozwiązaniu, jakim jest plecak motocyklowy. Dobry produkt tego typu zapewni nam ochronę pleców oraz świetną aerodynamikę. Idealnie sprawdzi się na krótki wyjazd, a jego wielką zaletą jest to, że możesz go zabrać wszędzie po zatrzymaniu motocykla. Niestety jego pojemność bagażowa nie jest największa, dlatego sprawdzi się głównie w przypadku weekendowych wyjazdów. 

plecak motocyklowy
Mlecak motocyklowy. Dobry produkt tego typu zapewni nam ochronę pleców oraz świetną aerodynamikę | fot.: materiał partnera

Materiał partnera

Sprawdź także

harley davidson dziewczyna

W jakie wyposażyć się akcesoria motocyklowe?

Specyficzny pomruk silnika motocyklowego przyprawia wiele osób o gęsią skórkę. Jazda motocyklem nie jest jednak …