Aukcje internetowe
Bogactwo ofert, jakie pojawiają się w internecie, kusi miłośników serwisów aukcyjnych i ogłoszeniowych. | fot.: Fotolia

Jak monitorować aukcje na miarę XXI wieku?

Nie jest tajemnicą, że obecnie olbrzymia część handlu odbywa się za pomocą internetu. Niezależnie od tego, czy poszukujemy samochodu, czy zegarka albo sokowirówki – zamiast krążyć po galeriach, sklepach i salonach, często po prostu wybieramy sieć. Ale przecież nie sztuką jest zrobić zakupy w regularnej cenie. Jeśli zależy nam także na okazji i pewności, że uda się dotrzeć do najlepszej możliwej oferty, warto zatrudnić do pomocy sprytnego specjalistę.

Bogactwo ofert, jakie pojawiają się w internecie, kusi miłośników serwisów aukcyjnych i ogłoszeniowych. Kiedy jednak nie mamy zbyt wiele czasu na śledzenie ofert na kilku portalach jednocześnie, częstokroć prawdziwe perełki przechodzą nam koło nosa. Zwykły użytkownik ma więc do wyboru albo tkwienie przed komputerem – co wiąże się przede wszystkim z olbrzymimi nakładami czasu, albo zakupy bez pewności, że internet nie zaoferował właśnie czegoś o lepszych parametrach, w korzystniejszej cenie, etc.

Jak zwiększyć efektywność poszukiwań?

Najprostszym sposobem jest oczywiście spędzanie każdej wolnej chwili przy monitorze, odświeżając co chwila oferty na kilku najważniejszych portalach aukcyjnych i ogłoszeniowych. O ile jednorazowo możemy zgodzić się na poświęcenie dużej ilości czasu, to już przy regularnych zakupach wiąże się to z trudnymi do pogodzenia wyborami. I tu z pomocą przychodzi jedno, genialne w swojej prostocie, narzędzie: AutoHunter24.pl – automatyczna wyszukiwarka okazji przedstawiająca użytkownikom powiadomienia o najnowszych ogłoszeniach i aukcjach według wyznaczonych przez nich kryteriów.

Jak to działa?

Wyszukiwarka pracuje 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu przeczesując najważniejsze serwisy – Otomoto, Allegro, Olx, Sprzedajemy.pl czy mobile.de. Wystarczy więc jedynie dokładnie sprecyzować swoje oczekiwania aby program był w stanie wychwycić pożądany przedmiot na chwilę po pojawieniu się oferty w serwisie ogłoszeniowym.

Użytkownik po wprowadzeniu wybranych przez siebie parametrów interesującego go przedmiotu może wybrać częstotliwość wyszukiwania na wybranych bądź wszystkich portalach (odświeżanie co 30 sekund, co kilka, kilkanaście minut, albo co godzinę). Oferty wyświetlają się zbiorczo lub – po wybraniu odpowiedniej zakładki – w konkretnych kategoriach. Użytkownik przez cały czas ma dostęp do najświeższych okazji z ostatnich 24 godzin, co jest nie tylko wyjątkową oszczędnością czasu, ale i daje gwarancję, że nie umknie nam nic wartościowego.

Jakie korzyści daje wyszukiwarka?

Ponieważ serwis w zasadzie pracuje za swojego klienta, w sposób oczywisty pozwala to na uwolnienie się od komputera. Niezależnie czy będzie wykorzystany komercyjnie (opcja biznes), czy prywatnie, program pozwala oszczędzić czas oraz zdecydowanie podnosi szansę w dotarciu do ofert najbardziej pożądanych. Dodatkowo szybka i dokładna reakcja na nowe ogłoszenia, możliwość odświeżania co kilkadziesiąt sekund i przeglądania wybranych ofert w przejrzystych zakładkach zdecydowanie ułatwiają pracę użytkownikowi.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Serwis Autohunter24.pl jest programem działającym na zasadzie abonamentu. Daje jednak szerokie możliwości dopasowania trybu pracy narzędzia do własnych potrzeb. Dostęp do serwisu można wykupić w okresach miesięcznych, mając do dyspozycji kilka planów taryfowych.

Ponadto program jest wolny od reklam, nie żąda też od użytkowników nadmiarowych informacji. Interesującą opcją jest także możliwość zainstalowania wtyczki Desktop, która działa nawet kiedy przeglądarka jest wyłączona. Dzięki temu użytkownik nie przeoczy żadnej nowej oferty.

Intuicyjna, niezwykle prosta w obsłudze, a przy tym dokładna i skuteczna wyszukiwarka ofert wydaje się spełnieniem marzeń łowców prawdziwych okazji w internecie. Przede wszystkim jednak oddaje swojemu użytkownikowi to, co w XXI wieku najcenniejsze: czas.

OLI

Sprawdź także

zakupy w allegro

Allegro postanowiło wprowadzić darmowe przesyłki i zwroty

Polski rynek e-handlu co roku notuje dwucyfrowe wzrosty liczby transakcji. W tym roku wartość całego …