skoda
Nowości Skody | fot.: ThinkstockPhotos
Strona główna / Technologia / Motoryzacja / Jakie nowości zapowiada ŠKODA w 2017 roku?

Jakie nowości zapowiada ŠKODA w 2017 roku?

Nadejście nowego roku to czas podsumowań minionych dwunastu miesięcy, ale też planów i postanowień na przyszłość. W świecie motoryzacji to zwiastun zmian, ulepszeń i gorących nowości, które producenci aut przygotowali na nowy rok modelowy. O wielu z nich mówi się już od tygodni, jak np. o gruntownej metamorfozie największego bestsellera ŠKODY – modelu Octavia.

Nowa odsłona popularnej Octavii jest jedną z czołowych zapowiedzi marki na 2017 rok. Już w marcu w polskich salonach zagoszczą odmienione wersje – limuzyna i kombi. Najlepiej sprzedający się samochód czeskiego producenta zyska nowo zaprojektowaną przednią i tylną część karoserii, a także nowoczesne systemy wsparcia kierowcy i łączności multimedialnej.

Odświeżona stylistyka ŠKODY

Zmiany w wyglądzie widoczne są już na pierwszy rzut oka. Prostsze linie szczególnie z przodu nawiązują do stylistyki tegorocznej nowości ŠKODY – modelu Kodiaq. Uwagę przykuwają też podwójne reflektory.

Marka w odświeżonej Octavii wprowadza również szereg nowoczesnych systemów wspomagających kierowcę w tym Front Assist monitorujący odległość od poprzedzającego pojazdu oraz Blind Spot Detection i Rear Traffic Alert, zapewniające bezpieczeństwo podczas manewru zmiany pasa oraz cofania przy wyjeździe z parkingu.

Sprawdzona jakość w nowej odsłonie

W udoskonalonej wersji nie mogło również zabraknąć nowych rozwiązań Simply Clever. Na długiej liście dostępnych gadżetów znalazł się m.in. spersonalizowany kluczyk, który pozwala zachować indywidualne ustawienia różnych kierowców korzystających z tego samego samochodu.

Mimo dokonanych modyfikacji nowa odsłona Octavii pozostaje liderem w segmencie kompaktów pod względem przestronności kabiny. Imponująca jest również gama dostępnych napędów. Nowa ŠKODA Octavia dostępna będzie w pięciu wariantach sinika TSI oraz czterech propozycjach napędu TDI, o pojemnościach od 1.0 l do 2.0 l i rozpiętości mocy od 85 KM do 184 KM.

Jak sfinansować zakup ŠKODY?

Na początku 2017 roku do sprzedaży w Polsce trafi również premierowy model marki w segmencie dużych SUV- ów –  ŠKODA Kodiaq. Jego cena na polskim rynku zaczyna się już od 89 900 zł za wersję Active z silnikiem 1.4 TSI o mocy 125 KM.  Dla wszystkich modeli dostępne jest atrakcyjne finansowanie ŠKODA Financial Services „Jak w abonamencie”.

W ten sposób nowym Kodiaqiem można jeździć płacąc 899 zł miesięcznie w ŠKODA Kredyt Niskich Rat, przy finansowaniu na 48 miesięcy, wkładzie własnym 25% i rocznym limicie 20 tys. km. Dodatkowo przez rok nie trzeba martwić się polisami, bo jeśli chodzi o  ubezpieczenie, ŠKODA oferuje nam polisę wliczone w raty kredytu.

Takie komfortowe rozwiązania doceniają nabywcy aut, co potwierdzają wyniki badania Mobilność w oczach Polaków, przeprowadzonych w 2016 r. na zlecenie Volkswagen Financial Services: we wszystkich grupach wiekowych większość ankietowanych (75%) kojarzy samochód z komfortem.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Rodzic pracownik

Firma przyjazna rodzinie, czyli jak ze szczęśliwego rodzica uczynić szczęśliwego pracownika

Facebook wypłaca swoim pracownikom wysokie „becikowe” oraz oferuje cztery miesiące płatnego urlopu rodzicielskiego. Sieć restauracji …