Lexus Matador Red Mica | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Kolory Lexusa

Są kierowcy, dla których odcień nadwozia samochodu jest sprawą trzeciorzędną. Są też tacy, dla których barwa lakieru może przesądzić o wyborze modelu czy marki auta, dlatego producenci robią wiele, by zadowolić różne gusta. Zobaczmy, jak wyglądają różne modele Lexusa w różnych kolorach.

Jednym z najpopularniejszych kolorów lakieru, oferowanym chyba przez wszystkie firmy, jest srebrny metalik. Jednak metalik metalikowi nierówny – wystarczy spojrzeć na zaprezentowanego niedawno na wystawie w Pekinie Lexusa IS najnowszej generacji. Koloru Atomic Silver o lekko złotawym odcieniu starego srebra nie sposób nazwać pospolitym, a lakier przydaje autu elegancji.

Elegancja to cecha, której oczekujemy od limuzyny, zwłaszcza tak reprezentacyjnej, jak Lexus LS. Jednak oficjalna czerń dawno już spowszedniała, a flagowa limuzyna z Japonii wygląda wyjątkowo  ekskluzywnie z grafitowym lakierem Nebula Gray Pearl.

Lexus Atomic Silver
Lexus Atomic Silver | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Nieco mniejszy Lexus GS też może być samochodem reprezentacyjnym, ale w wyczynowej wersji GS F z silnikiem V8 o mocy 477 KM lepiej pasuje mu lakier w intrygującym, niebieskim kolorze Ultrasonic Blue, który podkreśla jego sportowy charakter, a jednocześnie świetnie komponuje się z białą koszulą i garniturem.

Lexus Ultrasonic Blue
Lexus Ultrasonic Blue | fot.: materiał partnera zewnętrznego

W tym samym odcieniu dostępne jest też sportowe coupé Lexus RC. Chcąc jednak, aby wyczynowa wersja RC F była lepiej widoczna na drodze czy torze, można ją zamówić z wyjątkowym pomarańczowym lakierem Solar Flare. Lexus RC prezentuje się też świetnie w kolorze Matador Red Mica, takim samym, jakim pomalowano pierwsze egzemplarze nowego coupé Lexus LC 500.

Odcień ten można też wybrać dla bestsellerowego SUV-a Lexus RX, a jeśli ktoś preferuje dyskretną elegancję, spodoba mu się lakier Satin Cashmere Metallic, który w przypadku wszędobylskiego auta z napędem na cztery koła ma dodatkową zaletę – kurz z gruntowych dróg jest na nim mniej widoczny.

Lexus NX, mniejszy crossover firmy, wygląda dobrze w każdym kolorze, ale wyjątkowo pasuje mu biały Sonic Quartz. W bieli (Starfire Pearl) świetnie prezentuje się także hybrydowy, kompaktowy hatchback Lexus CT 200h, choć znakomicie wygląda również w innych barwach, takich jak wspomniany Ultrasonic Blue czy czerwień Redline.

Lexus Starfire Pearl
Lexus Starfire Pearl | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Nieograniczony wybór kolorów mieli nabywcy kultowego supersamochodu Lexus LFA – każdy z wyprodukowanych 500 egzemplarzy powstał na indywidualne zamówienie. Klasycznym dla tego modelu lakierem był żółty Pearl Yellow.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Audi Q5

SUV-y z 200-konnymi silnikami

Popularność SUV-ów rośnie na całym świecie. Również dane płynące z polskiego rynku pokazują, że ten …