Nowa ŠKODA Superb na pokazie kolekcji BUKOVINA| fot.: materiały partnera zewnętrznego

Nietypowy „gość” na pokazie Tomasza Ossolińskiego

Pokazy kolekcji Tomasza Ossolińskiego od wielu lat należą do największych i najbardziej spektakularnych widowisk modowych w Polsce. Za każdym razem projektant zaskakuje swoją publiczność oryginalnymi pomysłami nie tylko na wybiegu. Podczas pokazu najnowszej kolekcji Bukovina swoją premierę miał kolejny nietypowy projekt, autorskie wnętrze najnowszego modelu Škody Superb.

Możliwość zaprojektowania wnętrza samochodu to zupełnie nowe wyzwanie, z którym zmierzył się Tomasz Ossoliński. Znany z wyjątkowych, szytych na miarę garniturów projektant postanowił przenieść swój świat krawiectwa i rękodzieła do wnętrza samochodu. Jak sam twierdzi, jego rolą jest projektowanie ubrań i to jest właśnie to, co fascynuje go najbardziej. Propozycja zaprojektowania wnętrza auta stała się doskonałą okazją do sprawdzenia jego umiejętności i wieloletniego doświadczenia w całkowicie innym wymiarze.

Komfort na najwyższym poziomie

W świecie mody synonimem luksusu jest dobre ubranie. Według Tomasza Ossolińskiego dobre tzn. takie, którego się na sobie nie czuje, dające poczucie maksymalnej wygodny oraz komfortu. Z tego względu w swoich projektach tak dużą wagę przywiązuje do najwyższej jakości tkanin i materiałów Podobnie podejście towarzyszyło mu także przy projektowaniu wnętrza Škody.

– To auto ma piękną linię i to jest coś, co od razu mnie urzekło. Ma bardzo lekką sylwetkę, w taką samą lekkość postanowiłem pójść w detalu i całym wykończeniu wnętrza – podkreśla projektant.

ŠKODA Ossoliński | fot.: materiały partnera zewnętrznego
ŠKODA Ossoliński | fot.: materiały partnera zewnętrznego

Szycie życia na miarę

Projektant w swojej najnowszej kolekcji Bukovina udowodnił, że doskonałym źródłem tak bardzo cenionej współcześnie indywidualności mogą być elementy rękodzielnictwa czy folkloru, które bez trudu można zauważyć również w projekcie samochodu. Charakterystyczne obszycia i wykończenia przypominające góralską wycinankę zastosowane we wnętrzu auta podkreślają źródło inspiracji całej kolekcji, czyli góry i Podhale.

ŠKODA Ossoliński | fot.: materiały partnera zewnętrznego
ŠKODA Ossoliński | fot.: materiały partnera zewnętrznego

– W dzisiejszych czasach ludzie mają dostęp do wszystkiego, mogą ubrać się w każde spodnie, w każde ubranie, w każdy garnitur. W wyniku tego, że jest tego tak dużo coraz częściej mężczyźni i kobiety szukają indywidualności, chcą robić sobie rzeczy na miarę, chcą szyć ubrania na miarę. Podobnie jest z samochodem. Pięknie jest jeśli ktoś może w swój indywidualny sposób wyrazić siebie poprzez to jak jego auto jest zrobione w środku. Można powiedzieć, że jest to po prostu szycie życia na miarę – mówi Tomasz Ossoliński.

Wnętrze nowej ŠKODY Superb według projektu Tomasza Ossolińskiego | fot.: materiały partnera zewnętrznego
Wnętrze nowej ŠKODY Superb według projektu Tomasza Ossolińskiego | fot.: materiały partnera zewnętrznego

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

klasyczny salon panele w jodełkę

Klasyka w dobrej cenie – podłoga winylowa w „jodełkę”.

„Jodełka” to klasyczny wzór, który kilka lat temu powrócił i obecnie gości we wszystkich wnętrzarskich …